Skocz do zawartości

Trupia czaszka


kaszan88

Rekomendowane odpowiedzi

Ja chyba zasłynę na tym forum z marudzenia.. Od kiedy zacząłem korzystać z GM Studio mam ciągle pod górkę :/ Wczoraj podmieniło mi połowę obrazków na trupią czaszkę. Myślałem, że to jakiś wirus i usilnie starałem się go usunąć. Okazało się, że piracki GM Studio nakłada na obrazki trupią czaszkę. Tylko, że...

Ja kupiłem to badziewie.. Mam to tylko na jednym kompie więc nie ma mowy o piraceniu :/

Maatko! Używam Gimpa, Inkscape bo są darmowe. Wszystko mam oryginalne, bo nie wyobrażam sobie jak miałbym wymagać kupowania mojego programu gdy sam kradnę.

Samych ikon przedmiotów mam 500. Jakbym miał teraz poprawić to wszystko toooo.. To nie jest tygodniowy, miesięczny projekt. Jest wieeelki.

Robię kopie zapasowe i podmieniłem foldery z grafiką, ale nie wszystkie rzeczy są aktualne.

 

Wersja Steam wywala mi przy kompilacji więc z niej nie mogę korzystać. :boxed:

 

Czy jest tu ktoś, kto sensownie mi wytłumaczy dlaczego potraktowano mnie jak pirata i dlaczego nie mogę dalej pracować bo z obrazków robi mi się syf?? Może w opcjach trzeba coś zaznaczyć.. :lol:

 

Muszę chyba pokombinować z wersją Steam. Od razu mnie zniechęciła osiągnięciami, ale chyba nie mam wyboru.

 

Kończąc mam jeszcze inne pytanie. Czy Wam po którejś tam aktualizacji też posypały się czcionki?? Niektóre literki są pogrubione i przez to tekst wygląda troszkę koślawo.

 

Ja chcę już pokazać światu moją super grę nooooo!! :crying:

 

Steam wykoleja mi się nawet na nowym projekcje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dostałem odpowiedź na maila. Musiałem usunąć wpisy z rejestru i działa. Chyba.. :P

Drugie rozwiązanie to usunąć wszyystko. Dosłownie tak dostałem na maila. "Delete everything" :lol:

 

O dziwo, naprawiło to też wersję Steam. Nie zmienia to faktu, że wirusa nie miałem, pirata też nie a muszę teraz podmienić masę obrazków z czachą. Łącznie jest ich 975. Zepsutych z 25%. Daje to kilka godzin jak nie kilkanaście fajnej zabawy :o

 

Nie wiem, czy mogę powiedzieć co usunąć z rejestru. Bo jak ktoś ma pirata to niech cierpi. Najlepiej chyba napisać do obsługi technicznej i oni pomogą.

 

W Gnyskowym linku widziałem to drugie rozwiązanie które dostałem w mailu. Ono jest bezpieczne, bo pirackiej wersji i tak nie odpiraci :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na wszelki wypadek: wiesz, że możesz przeciągnąć obrazek z folderu na pole zasobów i wtedy GM go dodaje po wybraniu rodzaju zasobu ("Sprite" albo "Background"). Pomyślałam, że to mogłoby przyspieszyć to kopiowanie tych obrazków. ^^'

 

*sprawdza*

 

O, i jeszcze jak zaznaczysz kilka obrazków do przeciągnięcia, to ci je wszystkie dodaje albo do sprite'ów, albo do backgroundów, w zależności od tego co wybierzesz.

Mam nadzieję, że to trochę przyspieszy proces. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na wszelki wypadek: wiesz, że możesz przeciągnąć obrazek z folderu na pole zasobów i wtedy GM go dodaje po wybraniu rodzaju zasobu ("Sprite" albo "Background"). Pomyślałam, że to mogłoby przyspieszyć to kopiowanie tych obrazków. ^^'

 

*sprawdza*

 

O, i jeszcze jak zaznaczysz kilka obrazków do przeciągnięcia, to ci je wszystkie dodaje albo do sprite'ów, albo do backgroundów, w zależności od tego co wybierzesz.

Mam nadzieję, że to trochę przyspieszy proces. ;)

Tak naprawdę, to wystarczy podmienić grafiki w folderze :) Nie trzeba mieć nawet GM włączonego.

 

Mam kopie zapasowe włączone i dodatkowo zgrywam je co jakiś czas na oddzielny dysk. Jednak wczoraj nie bardzo wiedziałem co się dzieje i niechcący sknociłem i kopię zapasową. Grafiki zamieniłem, jednak nie wszystkie są teraz aktualne.

 

Jako, że znowu wszystko się knoci, to betę wydam chyba jeszcze dziś. Chciałem, żeby ta gra była bardziej dopracowana przed pokazaniem jej światu, ale już nie mam siły na walkę z GM. Jakbym był postacią z Baldurs Gate napisano by o mnie "Morale zostało złamane. Ucieczka" :lol: . Wygląda na to, że to pierwszy i ostatni poważny projekt w GM. Nie wyobrażam sobie robienia kolejnej gry w takim chaosie. Obrazki raz wyświetlają się raz ze współrzędnymi x,y a raz x+1, y+1. Co kilka aktualizacji muszę poprawiać je, bo są krzywo. Po jednej z aktualizacji czcionka zrobiła się brzydka. Tak się starałem, żeby wszystko wyszło najlepiej jak umiem, ale kółeczko pod moimi nóżkami zrobiło się żółte i teraz biegam w losowych kierunkach.

 

Ta wersja ze steam też będzie mi podmieniała grafiki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
http://bugs.yoyogames.com/ - zapłaciłeś, zgłaszaj błędy i wymagaj, by naprawili. Proste (tylko zobacz, moze ktoś już dany błąd zgłosił). Te z czcionkami są zgłoszone, bo sam widziałem i mam też ten problem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gnysek! Nie psuj mi radości z narzekania :lol: :lol:

Czcionki też widziałem już dawien dawno. One akurat nie są aż tak wielkim problemem, bo można by je zmodyfikować lekko i będzie ok.

 

Ponarzekać trzeba, bo od dziś będzie się narzekać na moją grę i tak równowaga w świecie zostanie utrzymana. Miało być już od wczoraj, ale nie wiedziałem, że robienie creditsów to takie nudy. W dodatku jeden dźwięk zniknął i nie wiem co teraz z jego licencją. Najbezpieczniej znaleźć inny. A wczoraj już mi się nie chciało.

 

Z GM mam taką relację, że nienawidzimy się od czasu do czasu, ale tak naprawdę to bardzo go kocham :D

 

Można zrobić tak, żeby błędy w skompilowanej wersji nie ujawniały kodu?? Wyświetla tam np błąd w danej funkcji i zmienne w obiekcie. Nie chcę żeby to było widoczne bo masa przekleństw tam. Dobra.. przekleństw nie ma, ale ujawnianie kodu to smutna sprawa :jezor:

 

Widzę, że wersja 1.1.710 naprawia sprawę czaszek. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...