Skocz do zawartości

Koncepcja Skyroads


Fervi_

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Chcę z kolegą (grafikiem) zrobić grę a'la Skyroads, problemem jest cała koncepcja. Jako, że średnią (powiedzmy, żeby nie było niską :D) mam wiedzę z GM - myślę o zrobieniu gry a'la Skyroads w 2D. Problem w tym, że ja nie "widzę" tego 2D. Czy widzicie oczami programistów tą grę w 2D (oprócz Top Down), czy D3D jest wymagane?

 

355_file.jpg

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Ja to widzę w 2D ale tylko pod Linuxa. Tyle, że GM to chyba dla nobów, bo on pod Linuxa nie kompiluje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to widzę w 2D ale tylko pod Linuxa. Tyle, że GM to chyba dla nobów, bo on pod Linuxa nie kompiluje :(

 

Z tego co wiem, to ktoś tam z Jajogejms zapowiedział wersję dla Linuksa (uznali wtedy, że GM nie ma szans zawojować rynku 3D i ich celem jest 2D). Niemniej jednak rozważam Game Editor, który ogarnia więcej niż GM (platform).

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. ja mam koncepcję, że robi się jedną podłogę (przykładowo) i za pomocą pinty czy innego programu graficznego przerabia się zdjęcie tak, by było pod kątem, czyli

 

Przypuśćmy, że I to jest prosta podłoga

 

/ - Podłoga przekrzywiona

\ - Ta też

 

Więc na przykład plansza może tak wyglądać:

 

/ I \

 

Tylko czy dobrze rozumiem, muszę zrobić dodatkowe obiekty "przechylone" - i czy ten statek na przechylonych podłogach nie będzie musiał minimalnie zmieniać wartości X - bo jak leci na lewej platformie cały czas prosto, to powinien z niej w pewnym momencie spaść(?)

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Cię martwić, ale to może być problem twórcy a nie narzędzia.

 

Sam nie wiem, za Marka Overmarsa też było ciężko robić :D

 

Ale tak to jest, aż mi się przypomniał mój Team (chyba każdy w takim był :D) - 20 osób w grupie, tylko 1 pracuje :D (pewnie jakby ta jedna kasę miała z projektu, to nagle by 20 się rzuciło, bo "pomagali")

 

Niemniej najłatwiej się robiło w T3DGM - 10 minut i gra była :D

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...