Skocz do zawartości

The Elements


MiChAl200

Rekomendowane odpowiedzi

logo.png


Tytuł: The Elements

Gatunek: Platformówka, Logiczna

Opis: Naszym zadaniem jest wydostać się z wieży do której trafiliśmy. Nasza postać jest małą szarą kulką, która przy kontakcie z trzema bonusami potrafi stać się ogniem, wodą lub lodem. Każde z trzech żywiołów pomaga graczowi pokonać lub ominąć przeszkody, które znajdują się w komnatach. Aby przejść poziom należy dostać się do drzwi, które otwierają się, gdy zdobędziemy wszystkie rubiny na planszy.

Download: Alpha 0.5
Rozmiar pliku: ok. 6 MB

Możliwe postacie gracza: postacie.png


Autorzy:

Programowanie:
Ja

Fabuła:
Ja

Grafika:
Ja

Muzyka:
Machinimasound, Scoter


Screeny: 1, 2, 3, 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Oprawa graficzna nie jest oldschoolowa, jest po prostu brzydka. Jeżeli dążyłeś do gry a'la pegazus, to wiec, że nie osiągnąłeś tego celu. Obejrzyj pracę Nikasa "Top Hat" https://forum.gmclan.org/index.php?showtopic=29103&st=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się grafika kulki ogniowej. Lód i woda są smutne. Zaciekawił mnie ten temat, jestem jednak zawiedziona ilością elementów - czemu nie 4 jak w europejskiej kulturze, albo 5 jak w chińskiej... czuję przez to niedosyt.

 

Jakoś nie miałem pomysłu na przeszkody dla innych żywiołów. Postaram się, żeby pomimo trzech, było ciekawie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ok, niestety dopiero teraz mogę wystawić pierwszą wersję.

A bo, coś mi nie działało z jednym poziomem, a potem liceum się zaczęło i mało czasu było, a jak sobie potem przypomniałem o grze to GM przestał mi działać...

Teraz jest już wszystko ok i wstawiam pierwsze (mam nadzieję, że nie ostatnie) demo. Zamiast pierwotnie planowanych w pierwszym demie jest 7 poziomów, jest na razie tylko jeden poziom z lodem.

Miałem też błędy z chodzeniem m.in wbijanie się w sufit, ale raczej je naprawiłem, ale o wszelkich takich problemach proszę mówić.

 

A oto wersja: Alpha 0.5 - DOWNLOAD

 

Oba pliki muszą być w tym samym miejscu. Później wymyślę sposób, aby "data" była bardziej zabezpieczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem przyzwoicie i schludnie wyglądająca grafika, etapy faktycznie coraz trudniejsze (a pułapki coraz bardziej pomysłowe). Przeszkadza mi tylko to, że postać tak wolno się porusza, irytujące to. Szkoda też, że z pochyłych platform ciężko jest skakać. I jeszcze drobny szczegół - jak ognista kulka spada, to płomień za nią odpowiednio ciągnie się też w dół, ale gdy skacze do góry, to z płomieniem nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna gra. Poziomy rzeczywiście coraz trudniejsze (ledwie mieszczę się w czasie jak gram za pierwszym razem). Do poprawy wg. mnie tylko kolizja bo jak skaczę ze skośnych klocków to czasem nie mogę doskoczyć na platformę wyżej.

Zrób więcej poziomów ^^

Grafika jest wg. mnie schludna. Sam lepszej i tak nie potrafię zrobić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...