Skocz do zawartości

Mieszanka kilku rzeczy


bigshark

Rekomendowane odpowiedzi

Jest bardzo pozno i nie chce mi sie za bvardzo opisywać jutro może opiże dokładniej. Po porostu : Jeden z uzytkownikow miał problem z pewną rzeczą w GM, nie otrzymał tu pomocy więc zwrócił się do mnie . Ja napisał em mu co i jak jednak on nie zrozumiał. Zrobiłem przykład, jednak robiąc go wrzuciłem tam jeszcze pare nadobowiązkowych rzeczy. Stwierzdziłem ze ten przykład przyda się wszystkim użytkownikom którzy zaczynają nauke w GM.

 

MUSISZ GO MIEĆ!

 

https://gmclan.org/up130_11_Przykladowanie.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Fajnie. Jak jakiś użytkownik forum nie dostanie odpowiedzi na swoje jakie by nie było pytanie, to będziemy go odsyłać do ciebie. :D Podaj jeszcze swoje gg od razu, bo niektórzy nie mogą czekać. To będzie taki hotline support 24/h. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blackamul znalazł błąd, nie będe teraz tego poprawiać lecz powiem jak go naprawić !

 

gdy Hero ma kolizje z wrogiem to zmiencie klocek z destroy coś tam na restart gry

 

Sory ze z błędem ale było tak późno że zrobiłem ten przykłąd i zaufałem własnym umiejętnościom < czyt: Nawet go nie włączałem >

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blackamul znalazł błąd, nie będe teraz tego poprawiać lecz powiem jak go naprawić !

 

Postaw się na miejscu zwyczajnego, nieumiejętnego userka który chce skorzystać z przykładu. Przykład okazuje się wadliwy, a zamiast autor naprawić to na odpieprz sie mówi jak to poprawić a userek nie rozumie i dalej nie umie tego zrobić :sp_ike:. No chyba że chodzi o to żeby userek sam znalazł rozwiązanie, dla większej wartości edukacyjnej przykładu. :sp_ike:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KŁEJK "chyba że chodzi o to żeby userek sam znalazł rozwiązanie, dla większej wartości edukacyjnej przykładu."

 

Oczywiście że tak ale...przecież to tak banalnie zrobić żeby działało. Każdy to umie. Pozatym podałem dokładną instrukcje i teraz nawet n00b a nawet dziadek kleofas będzie wiedział co zrobić żeby działało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że tak ale...przecież to tak banalnie zrobić żeby działało. Każdy to umie. Pozatym podałem dokładną instrukcje i teraz nawet n00b a nawet dziadek kleofas będzie wiedział co zrobić żeby działało

 

I ten przykład będzie leżał niepoprawiony, z jakąś tam instrukcją naprawienia błędu, hm. A może twój ultraprofesjonalizm sprawił, że nie wiesz co zrobić żeby działał prosty przykładzik i inni muszą zrobić to za ciebie? Przecież to takie proste :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zrobiłem nową wersje !! W której wyeleminowany ejst błąd a dodatkowo umieściłem nowe rzeczy takie jak np. strzelanie przez wroga.

 

https://gmclan.org/up130_11_Przykladowanie1_1.html <----- to jest nowa wersja

 

Najbardziej dziwni mnie fakt że tego błędu nie umieli zlikiwdować tacy doświadczeni użytkownicy jak np. Maximal , natomiast początkujący userzy którzy prosili mnie o zorobienie tego przykłądu poradczili sobie z usunięciem błędu bez problemu <GG>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej dziwni mnie fakt że tego błędu nie umieli zlikiwdować tacy doświadczeni użytkownicy jak np. Maximal , natomiast początkujący userzy którzy prosili mnie o zorobienie tego przykłądu poradczili sobie z usunięciem błędu bez problemu <GG>
??? Że niby ja nie umiem zlikwidować tego błędu? 0o Ja tylko uświadamiam Ci, że ta "dokładna instrukcja" jest trochę zbyt mało dokładna dla początkujących userów :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Nie umiesz czytać między wierszami. To zdanie miało akurat odwrócić uwagę od innej kwestii. Chodziło o to, że Bigshark specjalnie dał przykład z błędem, bo nie umiał go rozwiązać i bał się prosić o pomoc. Na samym końcu dowiadujemy się, że jakiś beginner mu wytłumaczył poprzez GG co i jak ma poprawić. Bigshark, dał plamę i się tłumaczy.

 

Proponuję mu zmienić sygnaturkę na: "O każdej porze beginner bigsharkowi pomoże". :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie umiesz czytać między wierszami. To zdanie miało akurat odwrócić uwagę od innej kwestii. Chodziło o to, że Bigshark specjalnie dał przykład z błędem, bo nie umiał go rozwiązać i bał się prosić o pomoc. Na samym końcu dowiadujemy się, że jakiś beginner mu wytłumaczył poprzez GG co i jak ma poprawić. Bigshark, dał plamę i się tłumaczy.

 

Proponuję mu zmienić sygnaturkę na: "O każdej porze beginner bigsharkowi pomoże". :)

Możliwe, ja już zupełnie nie rozumiem bigsharka - nie wiem kiedy mówi serio, a kiedy żartuje... ;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeju , chłopy ! Jest nowa wersja bez błędu więc na jej temat się wypowiadajcie. Czy tak ciężko się przyznać że to ja jako jedyny robie przykłady dla begginierów zamiast odsyłać ich do google i pisać jakieś gotowe kody?

 

Ciągle gadacie o poprzedniej wersji , a ja specjalnie dla was poświęciłem czas żeby zrobić nową !

Pozatym ja zrobiłem ten przykłąd dla amatorów a oni są zadowoleni z przykładu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tak ciężko się przyznać że to ja jako jedyny robie przykłady dla begginierów zamiast odsyłać ich do google i pisać jakieś gotowe kody?

Normalnie olewam głupoty, które piszesz, ale tym mnie wkurzyłeś. Popatrz, ile przykładów pojawiło sie na wakacjach, podczas twojej nieobecności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Wkradł się mały błąd w poście bigsharka, taka kaczka dziennikarska:

... Czy tak ciężko się przyznać że to ja jako jedyny robie przykłady dla begginierów ...
Z poprawionym błędem:
... Czy tak ciężko się przyznać że ja jedynie robie przykłady dla beginnerów ...
Za utrudnienia przepraszamy. :)

 

Bigshark: A umiesz robić jakieś przykłady dla nie beginnerów? Bo jeszcze żadnego nie wydałeś, a ludzie chętnie popatrzą, pochwal się swoją wiedzą. Ja jutro też wydam fajny przykładzik a raczej darmowy silniczek, to porównamy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KŁATE:"Ja jutro też wydam fajny przykładzik a raczej darmowy silniczek, to porównamy. "

 

Okej wielu z was ( Maximal, Ranmus, Tymon itd) jest o wiele lepszych w Gmie i różnych językach programowania. Ranmus , napewno zrobisz silnik lepszy ode mnie. Wasza wiedza na temat języków programowania jest naprawde duża. Przyznaje się do tego , bo aj poprostui nie siedze w GM często, raz na tydzień po pół godziny. Porównajmy:

- Niektórzy z was siedzą w Gmie i innych językach programowania całymi dniami, wielu z was nie pojechało na wakcje , lecz przez te 2 miesiące doskonaliliście umiejętności w Gmie, wasi kumple to głównie internetowi koledzy z GMCLAN , wasze hobby to robienie gier. Wielu z was łączy przyszłość z programowaniem

-Ja : tak jak juz pisałem , rzadko włączam GMa, nie interesują mnie programowanie w innych rozbudowanych jezykach, wogule rzadko siedze przed kompem ,jak juz cos to głównie na GG. Mam wielu znajomych w rzeczywistości ,przez co rzadko gadam z ludzmi z forum .

 

To porównanie zastosowałem aby na pytanie : " Kto ma większe umiejętności w programowaniu ?" odpowiedz nasuwa się sama.

 

Mówie otwarcie , bo przecież jaka by była sprawoiedliwośc , gdybyście wy spędzali całe dnie na programowaniu, a ja bardzo rzadko i gdybym ja był lepsszy od was w GMie ? Sprawiedliwośc by była żadna.

 

Moje gry robie tylko dla przyjemności, a przykłady by pomóc innym.

KONIEC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że siedzisz 30 minut tygodniowo (hmm, jakoś nie chce mi się w to wierzyć...), nie oznacza, żebyś robił przykłady dla beginnerów, zrób jakiś przykład 3D. Nie chwal się swoją "Walką turową 3D", tylko zrób coś nowego. Ja akurat pojechałem na dosyć spore wakacje (prawie 2 tygodnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Bigshark. Hehe, już się nie tłumacz, bo i tak nikt nie uwierzy, zwłaszcza po tych wymyślonych kolegach pokroju DJ Max czy jak mu tam i paru innych, którzy żyją w twojej fantazji. :) I jeszcze te teksty, że mało siedzisz przed kompem i GM'em, a reszta to jakieś nerdy... Po prostu spanikowałeś przed zrobieniem bardziej zaawansowanego przykładu i próbujesz obrażać innych wymyślając jakieś głupoty odciągając tym samym uwagę. :) Raczej jest na odwrót, siedzisz na gmclanie już od dawna i próbujesz zyskać tu jakieś uznanie, ale zamiast tego starasz się poniżać innych. Jest to zapewne odreagowanie od przytłaczającego cię rzeczywistego świata. Uciekasz na gmclan i puszczasz wodze swojej fantazji. XD

 

ps. Co do nowego przykładu, to zacząłem go robić wczoraj po kilkumiesięcznej przerwie "prawdziwego" grzebania w GM, więc nie kozacz. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...