Skocz do zawartości

SimplyOS


Fervi_

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: SimplyOS

 

Gatunek: System Operacyjny

 

Opis:

Komputer to piekielna machina :) Wiele osób sobie nie radzi z jego obsługą. Dzisiejsze systemy operacyjne szybko się rozwijają - efekty graficzne, coraz więcej dziwnych funkcji, coraz nowsze pluginy, programy, czary mary. Jednak co zrobić z ludźmi, którzy nie za bardzo idą z duchem czasu - np. nigdy komputera nie używały? Nauka obsługi nowoczesnego systemu może sprawić ich o ból głowy ... Chyba, że ... SimplyOS!

 

SimplyOS powstał z myślą o osobach, które nie rozumieją za bardzo komputera. Naszym zadaniem (tych, co rozumieją :D) jest zainstalowanie systemu i nauczenie ich podstaw - myślę, że 1h na opanowanie internetu i z 1h na cały system wystarczą. Dzięki środowisku graficznemu LXDE - SimplyOS może być stosowany dla starszych komputerów (teoretycznie ludziom starszym nie jest potrzebne 4 rdzenie, tylko coś, żeby działało).

 

 

Download:

32-bit

https://docs.google.com/open?id=0B4gOKmwVoOe0SnUzUWZzdHdGRGc

64-bit

https://docs.google.com/open?id=0B4gOKmwVoOe0bkkzMENxd2tIVms

 

Rozmiar pliku: ~680MB

 

Autorzy:

Fervi

 

Screeny:

przechwycenieobrazuekrak.png

przechwycenieobrazuekrav.png

 

Fervi

 

PS.

Czego od was oczekuję?

- Sprawdzenia różnych opcji, czy system ma jakieś widoczne wady, których nie dostrzegłem

- Propozycji

System jest w wersji Beta 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ku**a startujesz do starszego pokolenia z językiem angielskim?

 

Nom, bo jak zainstalujesz system na dysku, to się okaże, że może być po Polsku. Jak wspomniałem, oni nie mają tego zainstalować, bo pewnie nie rozkminią

 

@Crack

Co chcesz wiedzieć

Deb'y

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wersja 0.5:

- Stworzenie wersji 64-bitowej

- Kompatybilność z EFI

- Stworzenie wewnętrznych skryptów, które ułatwią mi pracę z przyszłymi wersjami

- LightDM zastąpiony przez LXDM

 

Znane problemy:

- Autologin nie działa (sunrise / sunrise)

- Nazwa systemu to "SunriseOS Scripts" - małoistotne, ale można się przyczepić :D

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linuksów nie sprzedaję, Bot nie jest mój. Ja osobiście udzielam się dla świata Linuksa "jak mogę" - tutaj napiszę jakiś programik, tutaj coś, poradnik itd. SimplyOS nie ma być typowo komercyjny (chyba, że jakieś reklamy, ale i tego nie jestem pewien). Robię to - bo lubię. Takie programowania kilkudniowe (a nie jak GM - kilku miesięczne :D)

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dochodząc do wniosku oraz interpretując twoje przemyślenia jestem niemalże pewien ,iż masz wielki zapał oraz chęci. Lecz pamiętaj z tego nikt nie skorzysta.... Jak powiedział kiedyś ktoś mądry - Linux jest jak chleb , Bez masła i szyneczki to nie to samo... Czyli jak chcesz być raperem to musisz albo zaprzestać wydawania linuxów albo robić to po cichu. Ja ci z doświadczenia powiem tyle - " "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dochodząc do wniosku oraz interpretując twoje przemyślenia jestem niemalże pewien ,iż masz wielki zapał oraz chęci. Lecz pamiętaj z tego nikt nie skorzysta.... Jak powiedział kiedyś ktoś mądry - Linux jest jak chleb , Bez masła i szyneczki to nie to samo... Czyli jak chcesz być raperem to musisz albo zaprzestać wydawania linuxów albo robić to po cichu. Ja ci z doświadczenia powiem tyle - " "

 

Pokazuje to tyle, że nie masz doświadczenia i na niczym się nie znasz - tyle :D

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bootowalnego pendrive'a można z tego zrobić?

 

Zależy

 

Jeśli jest to zwykły BIOS, to możesz za pomocą unetbootin (chociaż pod Windows były problemy) lub UltraISO

Jeśli EFI musisz stworzyć partycję (GPT) - fat16 50MB, reszta to obojętne co, za pomocą dd wrzucasz obraz efi.img na fat16, a iso na resztę

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markary w sumie dobrze gada, takie coś bootowane z pendriva to klasa wyżej niż jakieś DSLe czy inne cdlinuxy

 

To tam pół biedy, możliwość bootowalnego Pendrive to taka "powypadkowa" - bo tworzę Hybrid-ISO.

 

Prawdopodobnie opracowałem prostą metodę robienia Pendrive z EFI, ale muszę ją zrealizować (ale nie chce mi się :D)

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kocham to że gdy wcisnę skrót to włącza się shell w aktualnym folderze (Seniorom się na pewno spodoba)

Skoro to ma być prosty system, niech nie wymaga od użytkownika jakiejkolwiek ingerencji podczas startowania, tak jak w telefonach.

 

No

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...