Skocz do zawartości

Problem z komputerem


Lollus

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Mam taki problem. Mianowicie z racji, że dawno nie formatowałem laptopa (Asus) postatowiłem to uczynić. W tym celu przerzuciłem wszystkie ważne pliki na dysk D i włożyłem do napędu (zewnętrznego, wewnętrzny nie działa) płytę Recovery. Zrestartowałem komputer i w biosie zmieniłem priorytety, aby najpierw uruchamiało system z napędu. Jednakże moim oczom ukazał się komunikat Error. Spróbowałem ponownie ale stało się to samo.

 

Nieudana próba sformatowania przyniosła nieoczekiwany efekt w takiej postaci, że aktualnie Windows w ogole sie nie uruchamia. Wyskakuje komunikat o braku pliku hal.dll. Trochę o tym poczytałem i postanowiłem użyć innej płytki z Windowsem. Ani próba sformatowania, ani uruchomienie konsoli odzyskiwania nie udało się. Chciałem dostać się z poziomu Mandrivy Live CD do plików z Windowsa i podmienić co trzeba, ale nie umiem dostać się do tych plików. Ponadto przeczytałem, że po wstawieniu tego pliku hal.dll (paskudna nazwa, zle sie kojarzy ;/) może wystąpić komunikat, że brakuje kolejnych.

 

Co zrobić? Najlepszą opcją byłby format i wyczyszczenie tego brudu, ale nie pogardze po prostu powrotem do Windowsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w Mandrivie, ale na Ubuntu jest coś takiego jak System plików i tam powinny być twoje dane. Proponuję je skopiować gdzieś na pendrive. Potem, w instalatorze Windy, usuwasz wszystkie partycje, zakładasz od nowa i instalujesz Windowsa na głównej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o dane, to wszystkie ważne są już przerzucone na dysk D:, tak jak wspominałem chciałem zrobić formatowanie i sie do tego przygotowałem.

 

Co do instalatora Windowsa to niestety :/ Instalator jakiejś tam płytki wywala niebieski ekran, a płyta Recovery czerwony error...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem prawie pewien, że podmienić się nie da, bo ... pliki istnieją. Tak zawsze było w Windowsie (rly), pliki istniały, a system ich nie wykrywał

 

Ja proponuję to Utermiko - usunąć wszystkie partycje, zainstalować Ubuntu i zostawić :>

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tamtym problemem jakoś sobie poradziłem, ale...

 

Nie działa mi google ? :blink:

 

Po wgraniu wXP i zainstalowaniu internetu wszystkie strony działają, także translate.google.pl i pochodne, ale nie google.pl; google.com

 

Wpisywałem adres na kilka roznych sposobow, sprawdziłem windows/system32/...../hosts i google nie są dopisane

 

 

WTF?

 

 

Tylko prosze nie odsylac mnie do google :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...