Skocz do zawartości

RTS Maker - let's do our own RTS Game


DeusPL

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ale wy nie tworzycie RTSa, tylko RTS Makera. No ludzie, śmiech na sali biggrin.gif . Co do projektów: Jeden teraz robię na konkurs, niekomercyjny, bo komercyjnymi nie mogę się za bardzo chwalić. Ten z chęcią tu wstawię do oceny, choć nic specjalnego. Na pewno nie wezmę się za RTS Makera, może nie przekracza to moich ambicji, ale moje możliwości. Nie tylko intelektualne, ale także czasowe. To nie jest błahy projekt i powinien zająć Wam co najmniej pół roku męczącej pracy po kilka godzin dziennie. Proponowałbym jednak wzięcie się za coś mniej złożonego. Ale to tylko moja rada. Życzę Wam jak najlepiej.

 

A skąd Ty wiesz ile my przy tym pracujemy, ile my posiadamy wiedzy, ile my posiadamy doświadczenie i ogólnie - co Ty wogóle wiesz? Nie jestes tu jedynym programistą chłopcze. Jak wolisz to dalej siedź przy projektach mniej złożonych (kalkulator?) - my mamy swoje złożenia i ambicje, za którymi podążamy. Czemu wiec od razu nas jechać? A myślisz że inne studia produkujące gry jak zaczynały? Czy ludzie od RPG Makera mieli najpierw zrobioną grę RPG ? Nie.

Pozdrawiam

 

 

A ja wam zycze zebyscie sie wreszcie wzieli do kupy i przestali krecic noskiem ze tego jest za duzo, to za ciezko, to se sami zrobicie i zrobili to porzadnie

 

Ale akurat nikt od nas nie kręci nosem ;] My idziemy do przodu, powoli ale porządnie tak jak mówisz ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co tam, lepiej miec 5 rycerzy niż 20 prawda?
nie, lepiej mieć jednego rycerza, jednego chłopa i tak dalej bo nikt nie dzielił rycerzy na tych którzy mogą używać mieczy i na tych którzy umieją strzelać. fajny będzie podział według krain geograficznych, ale to chyba niemożliwe bo oprócz realistycznego średniowiecza ma być dopuszczalne fantasy.

Że tak się chamsko wtrącę, do fantasy nie wystarczą smoki i elfy.

 

Shil, nie masz skąd brać referek? Z chęcią pomogę "znajomymi" w kręgach rekonstrukcji historycznych :) Swoją drogą Kozak z ogniem i mieczem mógłby się nadawać, bo koszule i spodnie nosili podobne jak w średniowieczu. Tylko trzeba by znaleźć odpowiednią broń, bo choć prochu zaczęli używać dość wcześnie, to wynaleziony został u schyłku średniowiecza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, lepiej mieć jednego rycerza, jednego chłopa i tak dalej bo nikt nie dzielił rycerzy na tych którzy mogą używać mieczy i na tych którzy umieją strzelać.

 

No czyli nadal masz tysiąc tak samo wyglądających jednostek na mapie, tyle ze mają różną broń w ręku - ciagle ten sam rycerz, no chyba że pokolorujesz im zbroje, albo zrobisz tysiąć różnych rodzajów pancerza - chcesz to sobie zrobisz grafikę we własnym zakresie. Nikt Ci nie broni.

 

Poza tym nie sądzę żeby rycerz w zbroi chodził z łukiem, stąd się brały taktyki w sredniowiecz - kawaleria i ciążko uzbrojeni na przód, łucznicy na tyłach ostrzeliwali wroga, a nie nosili 5 broni ze sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łuku rycerstwo (a na wojnie szczególnie) nie używało, ale niedużą kuszę jak najbardziej mógł taki nosić. brał tyle broni żeby czuć się bezpiecznie, najlepiej miał jeździec z mieczem i bronią drzewcową i czymś niedużym do strzelania.

 

patent z kolorowaniem zbroi nie jest wbrew pozorom, możesz kolorować nie tyle zbroję, co tuniki noszone dla identyfikacji, ozdoby i żeby ochronić zbroję przed zbytnim nagrzewaniem się.

 

E: błagam, zróbcie zaciąganie wojowników (z ewentualnym podziałem według stanu i pochodzenia) i wysyłanie ich grupowo/pojedynczo do budynków w których szkolą się na takich a takich żołnierzy, i zdobywają broń. coś takiego było chyba w Battle Realms jeśli się nie mylę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcienie poszczególnych części ciała oczywiście będzie - grająć możesz wybrać kolor dla nacji jak w kazdej grze.

 

Battle Realms bardzo dużo grałem [TMOD Clan] ;] i wiem o co Ci chodzi, również taką możliwość tworzenia wojowników będzie mozna wybrać - tak jak napisąłem na stronie, będzie można stworzyć grę gdzie ludzików porodukuje się poprzez kliknięcie (Twierdza) lub tak jak w Battle Realms - że wysyłamy jednostkę do szkolenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
P.S. Każdy tutaj taki doświadczony, to proszę zróbcie swoje projekty i pogadamy ^^

To zrób swój i pogadamy :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Battle Realms ######sta gra, a tak na temat to wolałbym zagrać w dobrego RTSa niż otrzymać program, w którym mogę zrobić sobie takiego samego jak wszyscy inni z innym trybem działania budynków i innymi frakcjami zaznaczonymi do wybrania.

 

@Deus: wlaże w twój profil, sygnatury brak, linka brak, strony brak, info brak, dalej mi się szukać nie chce, sorry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łuku rycerstwo (a na wojnie szczególnie) nie używało, ale niedużą kuszę jak najbardziej mógł taki nosić. brał tyle broni żeby czuć się bezpiecznie, najlepiej miał jeździec z mieczem i bronią drzewcową i czymś niedużym do strzelania.

 

Stąd mamy kusznika. Ale jest też wersja z łukiem, w lekkim pancerzu, co zdecydowanie po wsadzeniu na koń i dodaniu fajnej czapy byłoby tatarem, ale z drugiej strony już w fantasy masz łuczników w lekkich pancerzach na pęczki.:/

 

Z chęcią bym prosiła o referkę, opis, jeśli takie masz, zwłaszcza właśnie takich niszowych jednostek, jak się uporam już z animacjami wszystkich tych niezbędnych, to byłoby super dodać kilka innych.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dlaczego? Może podzielisz się spostrzeżeniami? Jakiś argument?
po prostu wystarczy spojrzeć na drugi obrazek. niestety zbyt prosto to wszystko wygląda. mało ustawień, mało wszystkiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez jaj... Chyba wyraźnie napisałem, że edytować będzie mozna wszystko, dodawać swoje własne skrypty, A obrazek ramki to jeszcze wczesna bardzo wersja, żeby WSZYSTKO z założeń zaprogramować potrzeba czasu. Ciekawie gdzie jest napisane o jakichkolwiek ograniczeniach, co Chell? Naucz się czytać. Co by nie zrobić to i tak będziecie niezadowoleni, taki już nasz polski naród :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez jaj... Chyba wyraźnie napisałem, że edytować będzie mozna wszystko, dodawać swoje własne skrypty, A obrazek ramki to jeszcze wczesna bardzo wersja, żeby WSZYSTKO z założeń zaprogramować potrzeba czasu. Ciekawie gdzie jest napisane o jakichkolwiek ograniczeniach, co Chell? Naucz się czytać. Co by nie zrobić to i tak będziecie niezadowoleni, taki już nasz polski naród :D
jak coś wygląda do dupy, trzeba to wyraźnie powiedzieć póki nie jest zbyt późno. poza tym, nikt nie będzie za wami łaził po stronach przy takim pierwszym poście. po prostu nie postarałeś się z prezentacją.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jesteś do dupy, zdjęcie ramki jest sprzed 2 miesięcy i napisane na stronie było że to bardzo wczesna jej wersja (nie zawiera całości). To najlepiej o niczym Was nie informować do momentu zakończenia projektu bo tylko lamentujecie (choć nie wszyscy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jesteś do dupy, zdjęcie ramki jest sprzed 2 miesięcy i napisane na stronie było że to bardzo wczesna jej wersja (nie zawiera całości). To najlepiej o niczym Was nie informować do momentu zakończenia projektu bo tylko lamentujecie (choć nie wszyscy)
po prostu żałosne zachowanie, nic dodać, nic ująć. to wy macie się starać. witaj w prawdziwym świecie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

co do własnych skryptów - pics or it wouldn't happend. Po co na narzekania odpowiadać tym co będzie? Jak widzimy że coś jest do dupy to coś jest do dupy, nie patrzymy w przyszłość żeby zachwalać jak ci cudownie wyjdzie AI czy inne edytowalne jednostki. Po prostu spodziewaj się oceny za to co masz a nie za to co będzie za rok czy pół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co się starać dla kogoś kto tylko stęka? :D
proponuję przemyśleć, dlaczego ludzie narzekają. może nie jesteś taki idealny?

 

a teraz wracaj do roboty zamiast pisać jakieś xDDD głupoty na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech... A miało być tak pięknie ;) ...

A skąd Ty wiesz ile my przy tym pracujemy, ile my posiadamy wiedzy, ile my posiadamy doświadczenie i ogólnie - co Ty wogóle wiesz? Nie jestes tu jedynym programistą chłopcze. Jak wolisz to dalej siedź przy projektach mniej złożonych (kalkulator?) - my mamy swoje złożenia i ambicje, za którymi podążamy. Czemu wiec od razu nas jechać? A myślisz że inne studia produkujące gry jak zaczynały? Czy ludzie od RPG Makera mieli najpierw zrobioną grę RPG ? Nie.

Pozdrawiam

Wolę zrobić profesjonalny kalkulator, za który dostanę, dajmy na to, 1000 euro (tylko nie mów mi ptysiu, że to dużo za kalkulator, przecież to śmieszna kwota dla takiego profesjonalisty jak Ty), niż coś, co:

  • z założenia nigdy nie ujrzy światła dziennego
  • z założenia jest nawet nieamatorskie, poziom aplikacji jest zawsze adekwatny do poziomu autorów, wy nie oferujecie nic, ale to rozwinę potem
  • z założenia nie ma prawa działać prawidłowo, bo konsultacje i wszelkie pomysły, pomimo wieloosobowego teamu, są pozyskiwane drogą forum, na którym na tak specyficzny temat może mieć do powiedzenia coś rzetelnego maks. kilka procent ludzi (oczywiście ja na sam temat RTS Makera także wiele nie powiem, szkoda mi czasu na główkowanie a tym bardziej pozyskiwanie wiedzy dla mnie bezużytecznej).
  • z założenia nie znajdzie "wydawcy", zresztą, nawet nie wiesz, po co by Ci on był, co chcesz zrobić, nawet, gdyby to jakimś cudem wypaliło
Dlaczego mam Cię za amatora, nawet nie ponadprzeciętnego? Ponieważ swój poziom prezentujesz postami, popełniasz wiele błędów naraz, nie pojedyncze, stąd mógłbym wymieniać je w nieskończoność. Czy posiadasz jakieś konkretne cele? Jakieś TODO? Jakąś mapę myśli? Chociaż schemat, który udowodniłby, że to ma prawo działać, rozłożyłby to na czynniki pierwsze? Odpowiedź wydaje się być oczywista. Sam nie wiesz, co chcesz osiągnąć. Twórcy RPG Makera nie musieli stworzyć wcześniej RPGa, bo wiedzieli, jak działa. W ogóle to turowe RPGi nijak się mają do RTSów, to chyba najbardziej skomplikowany typ gry, tak statystycznie. Produkt mówi sam za twórców - byli to perfekcjoniści. I nie obchodzi mnie złożoność programu i to, że miał niewielkie możliwości. Chodzi o to, że to faktycznie działało, miało jakąkolwiek logikę.

 

W sumie to nie wiem co tu jeszcze skrytykować, chyba nie ma czego. Nie oczekuj po czymś takim głaskania po główce, nie jesteś małym dzieckiem. Ja sobie założę temat MMORPG Maker, poproszę Shil czy kogoś o piękne graficzki, nawet nie modele 3D, bo to przecież nie ma działać, ma tylko szokować i pokazać ludziom, jaki to ja nie jestem, bo robię MMORPG Maker, coś, na co ludzkość czekała od 10 lat. Nieważne, że FPSy będą zerowe. Że nie wiem jak to skompilować. Że wstawię screena z posklejanymi gotowymi grafikami udając, że wygenerował to mój system. Ważne, że każdy zobaczy, że biorę się za coś tak wspaniałego. Przy czym to "biorę" ogranicza się do znalezienia setki ludzi, których wiedza i umiejętności są kompletnie bezużyteczne przy projekcie. Ale jest fajnie i to dla niektórych, jak widać po temacie, wystarczy.

 

Powtarzam jeszcze raz, nikt Cię nie będzie głaskał po główce. Możesz zignorować ten post, pojechać po mnie, mi to zwisa :) . Tym bardziej pogrążysz się i potwierdzisz, że projekt nie ma żadnych szans.

Ale akurat nikt od nas nie kręci nosem ;] My idziemy do przodu, powoli ale porządnie tak jak mówisz ;]

No to życzę powodzenia raz jeszcze.

po prostu wystarczy spojrzeć na drugi obrazek. niestety zbyt prosto to wszystko wygląda. mało ustawień, mało wszystkiego.

Exactly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wouldn't happend tylko wouldn't happen albo wouldn't have happened. A po co narzekać na coś co jest nieukończone i wiadomo, że jest nieukończone?

 

Wszyscy programiści z zespołu sa z tej samiej miejscowości więc nikt się nie komunikuje przez forum sleep.gif

 

P.S. TODO dla projektu, mam ale chyba nie sądzisz że podzielimy się całym planowaniem i założeniami ze społeczeństwem? XD

 

Zresztą whateva - Ty wiesz swoje, ja wiem swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deus, nie wiem ile masz lat doświadczenia w programowaniu, ale to co pokazałeś, to jakaś kpina :P . W dodatku nie jest w całości wykonane przez Ciebie. Jaja sobie robisz ;) ?

 

Nie mogę się chwalić moimi projektami jak już pisałem, ale z chęcią dzień poświęcę na jakiś evencik :) . Podaj tylko platformę docelową i środowisko. DHTML (HTML, CSS, JS+AJAX+JQUERY), HTML5+JS (dowolna gra w przeglądarce), Android (ze wsparciem openGL), Java (aplet, ME na jakiś stary telefon lub zwykła aplikacja na runner Javy), C/C++ (wolałbym konsolkę, ewentualnie +WinApi, bo innego nie znam), Delphi, Game Maker, ewentualnie coś jeszcze. Widzisz, dla mnie platforma nie jest ograniczeniem ;) . Oczywiście na każdej platformie poza GMem, wszystko w 100% zgodne z przyjętymi zasadami OOP i "dobrego smaku".

 

Naprawdę, porywasz się z motyką na słońce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...