Skocz do zawartości

Wyniki z testów gimnazjalnych.


kt1117

Rekomendowane odpowiedzi

System nauczania leży 3 lata nauki niemieckiego a umie się tylko Guten tag. Uczą takich rzeczy co można chwile w internecie sprawdzić.

 

To wszystko dlatego, że kl. powinny być dzielone wg. ocen i wtedy mogli by szybciej uczyć a nie czekać, na gorszego ucznia, który w 3 kl. gim. pół godziny czyta pół str. tekstu, albo daje sobie wmówić, że po b w alfabecie jest literka "bę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W liceum, bo chcę się do gdyńskiej 3-ki dostać, na profil mat-inf.

Trochę się orientuję w polskiej oświacie, 100% z danej części testu gimnazjalnego charakteryzującej twój przyszły profil w liceum automatycznie daje Ci przepustkę. Jeśli zdałeś biologię, jest to równoznaczne z 100% wynikiem z dzisiejszej części. Zmarnowałeś masę czasu by otrzymać kupę nikomu niepotrzebnej wiedzy i tytuł kujona. Dziękuję, do widzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślałem, ale pani w sekretariacie powiedziała, że do kl. biologicznej tak się dostanę, a mat-inf muszę napisać wstępny z matmy i mieć jak najlepsze oceny z: polaka, matmy, fizy i chemi. Nie wiem po co 1 i ostatnie, ale wolę być bezpieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gówniano się orientujesz Sernat.

Uwierz mi, bardzo dobrze orientuje się w reformie, którą na co dzień potępiam ;) .

 

Kt1117: Radzę zapoznać się w pierwszej kolejności z regulaminem konkursu kuratoryjnego, który zdałeś, następnie udać się do wymarzonego liceum i dowiedzieć o punktacji. Z tego co pamiętam same 100% z danej części daje Ci 90% punktów potrzebnych do dostania się (i to w szkole o wiele lepszej niż jakieś liceum gdyńskie :P ). Reszta to już sam fakt, że zdałeś 3 klasę. Pozdro.

 

To nie jest rozdwojenie wiadomości, tylko niewiedza ze strony niedoinformowanej sekretarki, której na niczym nie zależy i ma chore przyzwyczajenia z komuny, gdzie istniało bezprawie.. Ba, rozmawiałem z jakimś urzędasem z Kuratorium Olsztyńskiego i sam nie znał podstawowych zasad, więc strach było o cokolwiek pytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to dobrze, że to już za mną wszystko, te egzaminy, liczenie, dostawanie się, dokumenty, listy, bleee.

 

W każdym razie mamy taki system jaki mamy, trzeba się uczyć samemu, słyszałam że wyrzucono granice z matmy liceum, prawda to, czy bujda? Ja tam nie wiem, plotki takie dziwne słyszę.

 

Gratuluję Gimnazjalistom, to w sumie pierwszy ważny egzamin, jaki by nie był, zawsze to stres, nowość i śliczne garnitury. ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obcinanie matierału to typowa tendencja od wielu lat. Przeglądam podręczniki dla szkół średnich sprzed kilkunastu-/dziesięciu lat i aż mi wstyd, że tamtejszy materiał w sporej części został przerzucony na studia (a ze studiów wypadają już takie rzeczy jak teoria liczb na rzecz finansowego badziewia, co IMHO nie jest zbytnio ani matematyczne, ani finansowe). Możecie czuć się wybrańcami, jeżeli w Waszym liceum będą omówione nie po macoszemu granice oraz, łomatko, pochodne :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Też tak myślałem, ale pani w sekretariacie powiedziała, że do kl. biologicznej tak się dostanę, a mat-inf muszę napisać wstępny z matmy i mieć jak najlepsze oceny z: polaka, matmy, fizy i chemi. Nie wiem po co 1 i ostatnie, ale wolę być bezpieczny.

Z polaka już widzę, że ciężko będzie, chemii przez 2 i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...