Skocz do zawartości

Almora: Początek


gnysek

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem wprost. Lipa jak nie wiem,nic nowego jak narazie raczej nie zobaczymy,odgrzewane kotlety same.

Trailer nudny,nic ciekawego na nim nie zobaczymy,zero nowości..ok ok zmieni się to..ale jak to sie tu mówi w każdym z takich przypadków "nie za mało na zapowiedź skoro nic tu nie ma jeszcze?" Zapowiada sie to samo co w almorze online tylko w singlu..zero duszy w tej grze narazie co mam nadzieję sie zmieni jak naj szybciej. Czekałem na jakieś info ale nie zaspokoiła mnie ta informacja,sporo nowości ale to wciąż zwykła Almora tylko offline. smutne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Już jestem to się wypowiem jako twórca pierwszej Almory i jako kolega gnyska. A więc powiem tak, widzę postęp jeżeli chodzi o wcześniejszą wersję serwowaną przez gnyska, ale niestety nadal brakuje mi Game Desingu. Jak już kiedyś wspomniałem i to nawet osobiście na targach "Szczecin Game Show" gnysek jest naprawdę bardzo dobrym programistą, ale kuleją u niego sprawy jeżeli chodzi o gameplay. Ja osobiście nie wrzuciłbym filmu z gry, który prezentuje takie coś jak tutaj widzimy. Po pierwsze, animacje są MEGA niedopracowane, atakowanie bugów, to coś gorszego niż trzepanie dywanów, "szkielet" postaci się rozłazi ( ręce dziwnie wyglądają ), po prostu takie flaki z olejem... Grafika pomimo że ze starej Almory, to rozłożona bez konkretnego ładu. Po prostu mi się nie podoba, nie w moim stylu.

 

Natomiast jeżeli chodzi o silnik, to jest naprawdę wspaniały, gnysek osobiście pokazywał mi jego możliwości i wszystkie bajery zaimplementowane, to byłem pod wrażeniem i naprawdę jest to dobry kawałek kodu. Właśnie przez wgląd na to, postanowiłem oddać całą Almorę w jego ręce. Nie przewidziałem tylko, że jego słabszą stroną jest design ( w zasadzie to nie wiem jak to określić, chodzi o gameplay, efekty, grafikę ). Dlatego uważam, że Almora bez naszej WSPÓŁPRACY nigdy nie będzie prawdziwą Almorą z klimatem i dobrym kodem, po prostu my się wypełniamy. Może trochę mało skromnie to zabrzmiało, ale nie zapominajmy, że pomimo przeciętnej grafiki i złego kodu, ludziom Almora się podobała i do teraz wspominają jej klimat. Gnysek powinien zając się modułami ( skryptami, bazą danych itp. i głębszymi obliczeniami ), a ja powinienem pilnować gameplay'u, rzeźbić jakieś grafiki i kodzić standardowy silnik.

 

Reasumując, wydaje mi się, że powinniśmy dokończyć Almorę wspólnie i oddać graczom to, z czego cieszyli się grając w starą wersję - KLIMAT i grywalność.

Swego czasu bawiłem tworzenie projektu Darkosen, teraz mam w planach stworzenie Darkosena w wersji mobilnej, ale co robić dalej, to już sam nie wiem, mam jeszcze przecież Alieny.

 

Poniżej screeny z Darkosena i Darkosena Mobile ( oczywiście w wersji niepełnej )

Ja mniej więcej tak widzę Almorę, tak samo jeżeli chodzi o uderzenia mieczem, może nie jest to coś niesamowitego, ale jest to na wzór starej Almory.

 

Darkosen.jpg

 

DarkosenMobile.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Moim zdaniem, animacja podobna :P

 

Edit: dobra, nie pokazuje nic wiecej do czasu, az bede miał zrobione wiecej niz w poprzedniej Almorze, bo kurde sie nasłucham o rzeczach których jeszcze nie dodałem wiecej, niz to warte... zwłaszcza o brakach w gameplayu, w momencie, gdy dopiero się za niego zabieram. Myślę, że gra z fabułą ma wiecej gameplayu niż wyobrażanie sobie questów w potyczkach online... (bez obrazy Borek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, animacja podobna :P

 

Edit: dobra, nie pokazuje nic wiecej do czasu, az bede miał zrobione wiecej niz w poprzedniej Almorze, bo kurde sie nasłucham o rzeczach których jeszcze nie dodałem wiecej, niz to warte... zwłaszcza o brakach w gameplayu, w momencie, gdy dopiero się za niego zabieram. Myślę, że gra z fabułą ma wiecej gameplayu niż wyobrażanie sobie questów w potyczkach online... (bez obrazy Borek).

Ależ spokojnie gnysku, rozumiem Twój zawód :P . Po prostu spodziewałeś się po olbrzymim wkładzie w tę produkcję, iż zapowiedź wszystkich zmiażdży. A prawda jest taka, że mało kto tutaj docenia czyiś wkład, a i nie robi może to już takiego wrażenia, jak kiedyś, zwłaszcza, że to singleplayer. Borek ma jednak rację - choćby silnik był nie wiem jak ######sty, gra potrzebuje jakiegoś doświadczonego game-designera - a Borek na pewno takim jest :) . Prawdopodobnie za kilka miesięcy nikt nie będzie pamiętał o tym trailerze, bo ponownie Almora wszystkich zaskoczy.

 

Życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Zobaczymy, bo w teorii korzystam z Borka kodu, tylko go ładniej zapisuję... aczkolwiek części rzeczy jeszcze nie mam, więc faktycznie "czegoś brakuje" ;) Ale np. animacje są kopiuj wklej z jego kodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee no spokojnie, przecież ja tylko obiektywnie podszedłem do sprawy. Jako iż jestem osobą która zapoczątkowała Almore, mam prawo do wypowiedzenia się w sposób dobitny. Ja nie mam zamiaru tutaj smarować komuś dupy, czy też jechać po kimś bez powodu. Ja tworząc Almorę miałem swoją wizję, to jest tak jak wychodzą dwie pierwsze części ######stej gry, którą stworzyła firma xxx, a później trzecią część robi firma yyy i okazuje się, że jest graficznie przepiękna, ale gameplay już kuleje. Trzeba połączyć siły i wtedy powstanie jeszcze lepsza produkcja. gnysek, moja osobista prośba, nie bądź zadziorny i przyznaj się do pewnych słabości :) Przecież przyznaje Ci że jesteś bardzo dobrym koderem, ale nie we wszystkim można być najlepszym, to samo tyczy się mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Problem w tym, że ja w ogóle nie mam gameplayu tutaj gotowe, dlatego się nie mogę zgodzić. Gdyby to była wersja beta i by kulało - wtedy owszem, biorę to na klatę - a tak cieżko brać na klatę coś, co jeszcze dwa dni temu nie działało, a czego połowy nie ma... wprawne oko zauważy, że postać nie traci nawet energii :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

A niech se robi jak chce, czas na ocenę przyjdzie jak wyda finalną wersję, w którą będzie można zagrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm ja to widze tak: Gnysek poświęcił wiele pracy na stworzenie silnika, i oczywistym jest, że chciał pokazać co do tej pory udało mu się wykonać. Często, gdy siedzi się nad jakimś projektem dłuższy czas, to czasem potrzeba pewnego "kopa" motywacyjnego w postaci komentarzy i opinii aby ciągle mieć zapał i wenę. Być może właśnie dlatego Gnysek zamieścił tę zapowiedź. To, że jest tu wiele niedoskonałości każdy widzi. Jednak panowie... czy nie za wcześnie uznaliście, że Gnysek jest słabszym designerem? Tak naprawde ciężko jest na tym etapie określić, jaki będzie gameplay nowej almory. Właściwie nie mamy jak narazie solidnych podstaw by sądzić, że gra będzie nudna i słabo grywalna. Powinniśmy wykazać większą ufność w umiejętności Gnyska na płaszczyźnie konstruowania tych wszystkich rzeczy "nie-programistycznych"( grafika, fabuła, itd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm ja to widze tak: Gnysek poświęcił wiele pracy na stworzenie silnika, i oczywistym jest, że chciał pokazać co do tej pory udało mu się wykonać. Często, gdy siedzi się nad jakimś projektem dłuższy czas, to czasem potrzeba pewnego "kopa" motywacyjnego w postaci komentarzy i opinii aby ciągle mieć zapał i wenę. Być może właśnie dlatego Gnysek zamieścił tę zapowiedź. To, że jest tu wiele niedoskonałości każdy widzi. Jednak panowie... czy nie za wcześnie uznaliście, że Gnysek jest słabszym designerem? Tak naprawde ciężko jest na tym etapie określić, jaki będzie gameplay nowej almory. Właściwie nie mamy jak narazie solidnych podstaw by sądzić, że gra będzie nudna i słabo grywalna. Powinniśmy wykazać większą ufność w umiejętności Gnyska na płaszczyźnie konstruowania tych wszystkich rzeczy "nie-programistycznych"( grafika, fabuła, itd)

 

Ja mam solidne podstawy żeby stwierdzić słaby gameplay, ponieważ w pierwszej Almorze pomimo silnika postać wyglądała lepiej i atakowała lepiej - była większa dynamika, a przecież dostał cały mój kod. To trzeba po prostu czuć, gnysek niestety tego nie czuje, ale on się nie przyzna do tego i to mnie wkurza. Przecież to nic złego, że ktoś w pewnym temacie czuje się dobrze, a w innym nie. Ja też często przy większych matematycznych zagadnieniach proszę o pomoc "mojego Boga" Tymona. Uważam że dobrze kodzę, ale są dużo lepsi i czasami muszę sięgać po pomoc. Z tym, że ja potrafię się do tego przyznać i sięgam po pomoc nie idąc w zaparte, że potrafię zrobić wszystko, ale to kwestia czasu.

Obserwując wszystkie filmy z nowej almory, stwierdzam, że z gameplay'em nic się nie zmieniło od kilku lat. Silnik zmienił się ######ście, tak jak wspomniałem w poprzednim poście, jest mega wydajny i wszystko dobrze chodzi. Dodatkowo gnysek stworzył dużo osobnych programów, np. do zarządzania itemami, potworami itp. Właśnie do takich rzeczy gnysek jest właśnie stworzony, bo czuje się w tym dobrze i to widać gołym okiem, ale gameplay i cała otoczka ssie i za cholerę nie wierze że będzie dobrze, dlatego myślę że razem powinniśmy skończyć projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Borku, bo animacje są Twoje, wzięte z projektu Triberian. Poza tym, animacja postaci, to nie jest gameplay, tylko mechanika. Ani ustawienie drzewek, które jest level designem. Ani utrzymanie tempa gry, które nazywamy pacingiem.

Gameplay (grywalność) - Na grywalność składają się takie elementy, jak: fabuła, logiczny schemat powiązań elementów występujących w grze, zasady rozgrywki, liniowość rozgrywki itp.

Proszę.

 

Krytykujesz element, za który jeszcze się nie zabrałem - te animacje mam takie same od prawie trzech lat, gdy zaczynalem przepisywac Onlineową wersję i nie ruszałem ich, ponieważ w mojej rozpisce będącą uproszczoną wersją GDD (Game Design Documentu) animacja postaci, czy AI przeciwników, animacje i inne rzeczy "dla oka" są dalej niż wyliczanie damage zabieranego przez NPC, zbieranie EXP i wbijanie kolejnych leveli, prawidłowa obsługa itemów, czy silnik questów, który jest "bebechami" gry.

 

W związku z tym proszę poczekaj, aż ten element skończę i wtedy przyjmę chętnie całą krytykę - i tak nie wydam gry, bez Twojego zatwierdzenia jej, chciałbym jednak skończyć te elementy, za które się już zabrałem i które konsekwentnie wykańczam (obecnie sporo rzeczy jest już na etapie "z górki" - ot dwa dni temu NPCów nie było, a dzień później już nawet mieli własne dialogi, czy działał sklep - bo własnie wszystko było gotowe, tylko czekało na finisz).

 

Btw. założę się, że poza różną prędkością postaci i animacji, kod masz dokładnie ten sam na swoim filmiku (ten gdy postać stoi to nawet gołym okiem widac, ze jest identyczny, ten z mieczem z racji na jego długośc i ilosć zbroi, jest nieco inny - wstaw taką zbroję jak u mnie i zobacz, ze jednak nie ma większej różnicy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, Twoja natura nie pozwoli przyznać racji :) W takim razie czekamy i trzymamy kciuki, jakbyś potrzebował pomocy to wal. Najważniejsze że jest solidny silnik, jak sobie nie poradzisz z tym co ja nazywam gameplay'em, to najwyżej ja zainterweniuje i dokończymy cały shit wspólnie.

 

Btw. założę się, że poza różną prędkością postaci i animacji, kod masz dokładnie ten sam na swoim filmiku (ten gdy postać stoi to nawet gołym okiem widac, ze jest identyczny, ten z mieczem z racji na jego długośc i ilosć zbroi, jest nieco inny - wstaw taką zbroję jak u mnie i zobacz, ze jednak nie ma większej różnicy).

 

gnysek, to jest nieważne czym się różni w środku, liczy się efekt końcowy, to czy to jest ten sam kod czy nie, to nie ma znaczenia ( aby było wydajne i cieszyło oko gracza ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
czy nie za wcześnie

Skoro gra jest już w produkcji kilka lat(?), a ma zostać wydana w drugiej połowie roku to znaczy, że to już końcówka prac, chyba nie za wcześnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...