Skocz do zawartości

Zmiana koloru huda i wyświetlanie informacji o nabojach


dyzmek

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór , chcał bym zadać parę ważnych dla mnie pytań do mojej nowej gry :)

 

1.Stworzyłem sobie obiekt który ma być hudem życia gracza wszystko ładnie podąża on za ekranem i jest zielony czyli gracz ma 100 hp :) w obiekcie hud-a dałem kod global.hp=100 i u gracza tak samo też ponieważ chcę by mieli ten sam kod gdyż będą jak jedność a teraz jaśniej nie wiem co zorbić dalej by jak np gracz będzie miał 50 hp sprit zmienił się już na inny kolor i jak będzie miał 25 hp by był inny i tak ciągle proszę o odpowiedź.

 

2.gracz ma bron i jest 10 naboi chce by mi wyswietlalo na ekranie te moje naboje ile ich jest by kazda z broni miala swoje parametry wlasnie czyli ze np pistolet 10 strzele 9 zostaje zdobede naboj to spowrotem wskakuje ze mam 10 , jak zmienie bron to tak samo prosze o pomoc bede bardoz wdzieczny.

 

"pare pytanek" to nie jest właściwa nazwa dla tematu. Polecam lekturę regulaminu.

Tym razem nie poniesiesz konsekwencji, ale na przyszłosć pamiętaj by nazwa tematu przybliżała problem.

Nazwę zmianiłem.

Platyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak jest prawidłowo proszę o pomoc to dla mnie bardzo ważna sprawa , i jeszcze jedno mam obiekt drabina chcę by gracz przy kolizij z nia wchodzil po niej np jak nacisne Klawisz Z to tworzy sie animacja wchodzacego gracza i jak wejdzie to spowrotem normalnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GML
draw_healthbar(x1,y1,x2,y2 /* pozycje */ ,amount , backcol /* tego nie wiem */, mincol, maxcol /* kolory healthbaru, odpoowiednio: mincol - kolor, gdy będzie pokazywał mały pasek (minimum energii), maxcol - gdy będzie pokazywał pasek zapełniony (maximum energii)*/, direction /* kierunek wzrastania energii */, showback, showborder /* showback - tlo, showborder - kontury */)

 

taka tam funkcja :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...