Skocz do zawartości

Assembler


Finn

Rekomendowane odpowiedzi

wątpię, bo nie tak łatwo to mieszać z c/c++, ale visual pozwala na stosowanie inline assembler w kodzie c++. masm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczniki? Jeżeli mówisz o wskaźnikach, to są w C++, jeżeli mówisz o etykietach, to one i tak po asemblacji znikają (zamieniają się na adresy, czyli wskaźniki). A nadawanie bajtom wartości to nic innego jak nadawanie zmiennym wartości (lub - jeżeli chodzi ci o dowolną pozycję - nadawanie wartości przez wskaźnik). Większość da się zrobić działając na wskaźnikach w C/C++ :) .

 

A jeśli chodzi o kursy:

http://rudy.mif.pg.gda.pl/~bogdro/dos/index.php // kurs asm 16 i 32-bitowego dla DOS i Windows, znajdziesz tam listy prawie wszystkich operacji na asmie, opisany dla różnych asemblerów, jedynie co to nie jest tam wszystko dokładnie opisane.

 

Kurs assembly 32 bitowego w formie wideo, dobrze i klarownie opisany, chociaż jeżeli cenisz sobie niezależność (wolność od niekoniecznych programów, pisanie w notatniku :) ) to początki mogą ci się nie podobać (kurs wyżej opisuje programowanie w asm tylko za pomocą notatnika i dowolnego asemblera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za double-post ale mam pytanie.

Na tej stronie co podał Rudy jest tylko kurs dla DOS'a, czy są jakieś większe różnice pomiędzy tą a jakąś inną wersją?

Jestem w asm'ie kompletnie zielony i nie wiem które wersje są najlepsze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz komputer x86 to spokojnie - ja pisałem i działało :) (generuje ci plik *.COM/*.BIN, nie *.EXE, chociaż potem i exe'ki nauczysz się generować). Jeżeli x64 to już gorzej, ale otwierając przez asmloader z drugiego kursu program powinien też zadziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...