Skocz do zawartości

StickMan Killer:Zemsta


Piotrek1910

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Filar Społeczności
To są numery wersji, a nie ułamki.

Niby faktycznie ale nadal nie wiem po co się czepiać takich pierdół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę poczytałem to http://en.wikipedia.org/wiki/Software_versioning i stwierdzam że 0.10 jest większe od 0.1 tym samym przyznaję rację Threefowi.

 

Najczęściej wersję określa się 4 liczbami, pierwszą liczbę zwiększa się gdy aplikacja doświadczy jakiejś gruntownej przebudówki, drugą gdy dodaje lub usuwa się jakieś mniejsze ficzery, trzecia zwykle oznacza typ aplikacji ( czy jest w fazie alfa (0) , beta (1), przed premierowa (2), czy premierowa (3) ), ostatnią się zwiększa dla mniejszych bug fixów.

 

W windowsie przyjęto 4 liczbowe oznaczanie wersji. GameMaker pozwala to ustawić:

LotA_ico.png

 

W praktyce jednak firmy oznaczają wersje według własnego widzimisię. Ważne jest to by stale trzymały się jednego szablonu oznaczania. I tak standard GNU jest już 3 liczbowy: DużeZmiany.MniejszeZmiany.BugFixy

 

Nigdzie nie przeczytałem w tym artykule by 0.10 było tym samym co 0.1. Tak jak Threef mówi to nie są ułamki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samej gry to chyba poczekam jeszcze z oceną.

 

Tak samo ja tylko jedna ciekawostka - gra fajniej wygląda jak jest niebo, domki i już jakaś akcja w stylu podejście do kolesia i przywalenie. Mi brakuje tylko dźwięków przywalenia kogoś taki skowyt. Czekam na kolejną wersję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Nauczycielka matematyki powie ci w tej sprawie coś zupełnie innego niż informatyki.

[pierwsza liczba].[druga liczba] to cos zupelnie innego niz [pierwsza liczba].[czesc dziesietna/setna/whatever pierwszej liczby]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja niestety nie widzę sensu umieszczania tej gry w fazie (pre,pre,pre,pre,pre,pre,pre,pre,pre)pre-alpha z wielu powodów, no chyba że jest to tech-demo, ale wtedy powinno ono pokazywać co potrafi dany silnik, a jak na razie to widzę tylko niepasujący efekt światła, średnio udany system walki, złe animacje(używałem kiedyś Pivota, więc wiem co nieco) oraz masa bugów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie widzę sensu umieszczania tej gry w fazie (pre,pre,pre,pre,pre,pre,pre,pre,pre)pre-alpha z wielu powodów, no chyba że jest to tech-demo, ale wtedy powinno ono pokazywać co potrafi dany silnik, a jak na razie to widzę tylko niepasujący efekt światła, średnio udany system walki, złe animacje(używałem kiedyś Pivota, więc wiem co nieco) oraz masa bugów.

 

Nie prawda efekty światła pasują moim zdaniem ;D. z systemem walki to ja nie umiem sobie poradzić to zrobiłem ,,na odwal się". :D Animacji to ja nie umiem robić jak byś umiał robić płynne to zrobił byś mi ?? :D A jedynie jaki bug widziałem to w systemie walki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda efekty światła pasują moim zdaniem ;D.

No może trochę pasuje, ale dlaczego w domu jest tak ciemno skoro zapalone są w nim lampy?

 

z systemem walki to ja nie umiem sobie poradzić to zrobiłem ,,na odwal się".

I na tym polega twój błąd. Jeśli chcesz stworzyć DOBREGO to musisz się do tego przyłożyć!

 

Animacji to ja nie umiem robić jak byś umiał robić płynne to zrobił byś mi ??

Nie licz że ktokolwiek zrobi grafikę do silnika który nie jest nawet w wersji beta.

 

Edit: I jeszcze jedna uwaga, mieszanie angielskiego z polskim nie jest fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę ci porobić mini gry typu:

-Zbierz wszystkie monety

-Zniszcz wszystkich wrogów

-Skocz po ziemniaki do sklepu

-Skop tyłki nazistom

-Ubij zombi

-Powstrzymaj koniec świata

-ZgwałćUratuj księżniczkę(ach ten mój prymitywny humor)

 

Dzięki temu zdobędziesz doświadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...