Skocz do zawartości

Zbugowany...Paint?


Poo-ding

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ! Mam poważny problem z paintem. Zawsze myślałem, że błędy, niedoróbki, bugi to domena nowych programów, robionych na szybko i dla pieniędzy. Do tej pory uważałem, że stare programy jak paint czy notatnik to poważne narzędzia, które nigdy mnie nie zawiodą... Myliłem się i nawet nie zdajecie sobie sprawy jak mi jest przykro z tego powodu. Moi drodzy, nie wiem czy zdajecie sobie sprawę z tego, że emyrytowany paint posiada poważny błąd, i nie potrafi ogarnąć koncepcji centymetra ! Tak tak, Paint wprowadza nas w błąd i pod płaszczykiem pomocy proponuje nam ochoczo (w zakładce atrybuty) do zamiany rozmiaru obrazu z pikseli na centymentry. Przyznaje - przez wiele lat ulegałem autorytetowi tego sędziwego programu, i za każdym razem - bez cienia refleksji - myślałem sobie : " ehh nie będze przecież sprawdzał, to jest stary, dobry paint, nigdy by mnie nie zdradził, nie oszukał". Prawda okazała się brutalna. Kilka dni temu, tworząc pewne międzynardowe projekty przypadkiem zaobserowałem, że centymetr w paincie nie jest równy centymetrowi w rzeczywistości ! Na początku myślałem, że to może zmysły mnie łudzą, później poddawałem w wątpliwość moje władze poznawcze. Jednak po chwili zrozumiałem, że to nie ja jestem ułomny, lecz mój przyjaciel - paint. Panowie, poradźcie, co robić? Przez wiele lat korzystałem z painta i sumienie nie pozwala mi się go pozbyć. Nie wchodzi w grę zmiana na lepszy model- nie chcę i nie umiem korzystać z innych programów. Jak zatem wyjść z tej dramatycznej sytuacji? Jak sprawić, by centymetr w painice = centymetr w rzeczywistośći ? Proszę, pomóżcie, moi przyjaciele !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się. Paint jak i inne programy jak i w ogóle komputery wyświetlają obraz w odpowiedniej rozdzielczości (dpi) np. Photoshop ma domyślnie 72dpi, a Paint 96dpi. Ta rozdzielczość dpi - dots per point czy jakoś tak określa ile w czasie drukowania kropek tonera ma się znaleźć w jednym calu. Jeśli chcemy, aby nasz obraz był lepszej jakości to wykonujemy go w większej rozdzielczości - większej ilości pikseli. Monitory wyświetlają piksele, więc zbyt duża wartość dpi przy niskiej rozdzielczości ekranu może dawać duże różnice w wyświetlaniu obrazu porównując względem monitora, a rzeczywistością i odwrotnie - jeśli wysoka rozdzielczość, a mała wartość dpi. Nie wiem jak to zmienić w Paintie, ale pisałem kiedyś artykuł nt. dostosowywania tego w Photoshopie: http://forum.penspinning.pl/viewtopic.php?t=8334

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...