Skocz do zawartości

RTS


TIMI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pewnie zaraz ktos na mnie naskoczy, ale mam pytanie: Czy w owym edytorze mozna stworzyc gre ekonomiczna w stylu prostego sim city, ze kupuje jakiś obszar itd ze go rozbudowuje ulepszam niszczę, oraz żeby występowały zdarzenia losowe np. czynniki metrologiczne i inne .

Z góry dziękuje i jeżeli takie pytanie już było to przykro mi ale nie znalazłem na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRZESADZACIE, RTS to wspumie stos zmiennych które wystarczy graficznie oznaczyć + (kilka elemntyów wymagających algorytmów skomplikowanych), budowa RTS jest długa i żmudna,ale niewymga specjanie dużych umieętności.

PS tymon skąd masz tytuł Grafik/Programista ?

 

Zaprogramuj cwaniaczku algorytm poruszania się jednostek tak by jednostki nie dość że obierały najkrótszą drogę to jeszcze się między sobą nie blokowały, nawet w grach AAA mają z tym problemy. A tutaj jeszcze w grę wchodzi GM więc optymalizacja musi być w niemalże 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRZESADZACIE, RTS to wspumie stos zmiennych które wystarczy graficznie oznaczyć + (kilka elemntyów wymagających algorytmów skomplikowanych), budowa RTS jest długa i żmudna,ale niewymga specjanie dużych umieętności.
Sądząc po tym jakie pytania zadajesz tutaj na forum to nie masz zielonego pojęcia o tym co mówisz. Gdyby pisanie RTSów było łatwe to byśmy tu mieli wysyp tego typu gier.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby pisanie RTSów było łatwe to byśmy tu mieli wysyp tego typu gier.

Tak naprawdę każdy gatunek jest trudny, jeśli chcemy zrobić grę naprawdę dobrą i jednocześnie wyróżniającą się czymś na tle tajfunów konkurencji. No ale do RTSa trudno się w ogóle zabrać : P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...