Skocz do zawartości

EvoNet


bartas

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: EvoNet

 

Gatunek: Program/platforma

Opis: EvoNet to platforma dystrybucyjna gier. Na początku będzie zawierała opcje takie jak:

-ściąganie gier poprzez program

-zarządzanie kolejką ściągania

-pełna integracja programu z forum (w tym także obsługa prywatnych wiadomości)

-dwie opcje integracji gier:

-połowiczna integracja - wyświetlanie jedynie komunikatów

-pełna integracja - gra obsługuje system achievmentów, czyli zlicza punkty za zdobyte osiągnięcia, i wysyła je na serwer

 

Jednak jeszcze w tym roku planuję dołączyć takie usługi jak:

-system przyjaciół

-przeglądanie oferty gier z poziomu programu

-plus jeszcze kilka innych, o których na razie nie chcę mówić, bo nie wiadomo czy wypalą ;)

 

EvoNet jest już prawie skończony, planuję go uruchomić w przyszłym miesiącu. Program jest stworzony w GM'ie, ale zapewniam, że jest bezpieczny, bo cała autoryzacja odbywa się w skryptach PHP na serwerze. Tak na prawdę program tylko wysyła polecenia do odpowiednich skryptów, które nic nie zwrócą jeśli wykryją, że użytkownik łączy się z innego programu. System będzie dostępny na razie tylko w języku angielskim, ale z czasem na pewno pojawi się polski. Całość stoi na razie na yoyo, ale oczywiście zanim to wszystko uruchomię, przerzucę się na płatny hosting (zapewne na linuxpl.com). Mam nadzieję, że platforma się przyjmie, bo wszystkie dobre gry będą w jednym miejscu, a ściąganie ogranicza się do jednego kliknięcia (jeżeli uruchomiony jest program) - ściąganie automatycznie się rozpoczyna kiedy program wykryje nowy produkt w kolejce. Po ściągnięciu następuje aktywacja i instalacja (ofc wszystko zautomatyzowane), i po chwili można już grać. Jeżeli ktoś byłby zainteresowany wrzuceniem swojej gry na EvoNet to proszę o o PW, razem z krótkim opisem. W przypadku gdyby ktoś był zainteresowany integracją (do czego zachęcam, bo to niedużo pracy), to proszę o tym napisać, a się dogadamy :) Wiem, że był już taki pomysł, ale nie wypalił, a ja zapewniam, że EvoNet będzie działał, bo tak jak już pisałem - jest prawie skończony.

 

 

Autorzy:

Programowanie:
Ja, YXE (Ether)

Reszta:
Ja

Screeny:

Pragnę zauważyć, że jest to wstępny interfejs, więc niektóre rzeczy mogą być krzywo poustawiane itp.

screen3.png

screen2.png

screen1.png

 

No cóż - mam nadzieję, że pomysł się przyjmie, i że będziecie z tego korzystać. Jutro pewnie wrzucę zapowiedź na gmc, bo teraz nie chce mi się już tłumaczyć.

Wszelkie sugestie, porady, a także krytyka mile widziana :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Filar Społeczności
No cóż - mam nadzieję, że pomysł się przyjmie, i że będziecie z tego korzystać.

Biorąc pod uwagę, że to się nigdy nie ukaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Steam w GM'ie? ^.^ Miałem podobny pomysł, nawet myślałem poważnie o realizacji... ale nie w GMie -.- Gdybyś napisał to np w C++ mógłbyś to przenieść na linuxa, maca czy co tam byś chciał a tak sam windows to trochę słabo. Słabo również pod względem graficznym.

C++ jeszcze na tyle nie znam, żeby coś takiego napisać, ale w przyszłości mam plany żeby to przepisać - mam kumpla, który mówi, że chętnie by się tego podjął.

 

Biorąc pod uwagę, że to się nigdy nie ukaże.

Ukaże, bo jest już prawie skończone ;) Tak jak mówiłem - w lutym odpalę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego miałoby to nie wypalić, większość dobrych gier zebranych w jednym miejscu, łatwość obsługi, rankingi, i achievmenty :) plus oczywiście w przyszłości inne funkcje. Mam nadzieję jednak, że będziecie z tego korzystać, bo trochę się napracowałem szczerze mówiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Jakieś się na pewno znajdą, może nie na gmclanie (choć zdarzają się perełki), ale na gmc na pewno coś będzie. Poza tym przecież nie muszę dodawać gier tylko GMowych.

I co ludzie dodający tutaj swoją grę będą z tego mieli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym przecież nie muszę dodawać gier tylko GMowych.

czyli jest jakieś nie-GMowe SDK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co ludzie dodający tutaj swoją grę będą z tego mieli?

Na pewno darmową reklamę.

 

 

czyli jest jakieś nie-GMowe SDK?

 

Będzie, na starcie gry nie-GMowe nie będą mogły być integrowane (tzn. brak achievmentów, wyświetlanie komunikatów może się zrobi, myślę nad tym), ale do gier GMowych jest pełne SDK wraz z dokumentacją, a w razie problemów z integracją ofc mogę pomóc :) Chociaż jest ona banalnie prosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam gdzieś na dysku zrobiony system kluczy rejestracyjnych i profili online graczy - ma sdk do c++ i gml, a brakowało mi właśnie tego z achievementami itp (choć da się to tam załatwić, ale nie jest to generycznie zautomatyzowane).

pomysł fajny, chętnie przetestuję to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś zdekompiluje program to będzie mógł zobaczyć tylko nazwy skryptów PHP, ale żeby włamać się na czyjeś konto to i tak daleka droga. Musiałby jeszcze znać klucze rejestracyjne ofiary,a do tego złamać hasło które też jest zabezpieczone :) . Nie muszę chyba dodawać, że wszystko jest zaszyfrowane? Fiddler natomiast nie wykrywa EvoNeta, może źle skonfigurowałem, ale to znaczy, że przeciętny użytkownik już się nie podszyje. Poza tym skrypt jeszcze sprawdza klucze, więc aby włamać się do kogoś innego trzeba znać klucz ofiary :) Ofc to może nie wystarczyć, więc jeszcze przed otwarciem platformy dla wszystkich będę to wszystko testował (jakby ktoś chciał mi w tym pomóc, to proszę pisać :) )

 

Elevator: Na forum będzie kategoria z propozycjami, można tam wrzucać ciekawe gry (będzie można uploadować na mój serwer), te lepsze będą wrzucane już oficjalnie do ściągnięcia. Najpierw jednak przed startem ja poznajduję co najmniej kilkadziesiąt dobrych gier, i skontaktuję się z twórcami w sprawie ewentualnej integracji ;)

A, no i zapomniałem napisać jak to ma wyglądać: trzeba mieć uruchomiony program. Potem wyszukujesz na stronie grę która ciebie interesuje, wchodzisz, klikasz na link który doda grę do kolejki ściągania, a w programie w ciągu kilku sekund rozpocznie się ściągania, i instalacja. Potem gra się pojawi na twojej liście gier z której możesz ją uruchomić lub usunąć. Myślę, że to prostsze i szybsze niż wyszukiwanie gier, potem ściągania, i jeszcze rozpakowywanie. W dodatku nie trzeba przekopywać się przez crapy, tylko wszystkie dobre gry ma się od razu w jednym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I cacy.

 

Jak ktoś zdekompiluje program to będzie mógł zobaczyć tylko nazwy skryptów PHP, ale żeby włamać się na czyjeś konto to i tak daleka droga. Musiałby jeszcze znać klucze rejestracyjne ofiary,a do tego złamać hasło które też jest zabezpieczone

 

Tylko żeby z powodu popularności nie padło, jak strony rządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, stary, zrób jakąś grę bo nikt oprócz ciebie i twoich kilku kolegów przez parę dni nie będzie tego używał

a reklama? jaka reklama jak to nawet znane nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
A jak ma być znane skoro jeszcze nie jest skończone? Poza tym, ja bym chciał żeby moje gry wisiały nawet w miejscu słabo znanym. Zawsze lepsza taka reklama, niż żadna.

Indiecity też nie jest skończone, a jest znane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...