Skocz do zawartości

Zablokowane [WYNIKI]OxGames Challenge 5


Uzjel

Rekomendowane odpowiedzi

Gratuluję wszystkim, zwłaszcza Zwycięzcy. Mi się gry podobały, wszystkie.

Co do wypowiedzi niektórych, cóż... wyrazić opinię każdy może, co oczywiście żadną obiektywną oceną nie jest. Aczkolwiek tego typu wypowiedzi nie pomagają w dalszym rozwoju umiejętności, a za to doskonale odbierają radość z konkursu. Choć zajęliśmy drugie miejsce, było super brać udział w takim konkursie, przynajmniej tak sądziłam przed przeczytaniem reszty postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 150
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wypowiem sie w temacie krotko i w miare obiektywnie.

KONKURS OxGAMES:

Brak błędów: 0 lub 6 lub 6 lub 20 - najmniej błędów - najwięcej punktów

1. Gra sheriffa otrzymala najmniej punktow za kare za bugi. Niestety ale tak wcale nie powinno byc.

Uzjel, ty dobrze wiesz dlaczego, co? Po prostu gra sheriffa definitywnie nie spelnia warunków konkursu i w zadnym razie nie powinna byc oceniana! prawda Uzjel? wiesz chyba o czym mówie. Nie przypadkiem, niby przypadkiem dales przeciez do konkursu plik .GMF zamiast .EXE ?

 

REGULAMIN:

Maksymalny rozmiar gry to 10MB

 

2. W zwiazku z pkt 1. zmienia sie nieco punktacja dla gry z najwieksza iloscia bugów. No i tu uwaaaga! liderem :) jest gra z pierwszego miejsca. Grałem 7 minut wyliczam:

BUG 1) na starcie naciskamy klawisz "L" :) chlopek, czy cokolwiek to jest nie wiadomo skad ani dlaczego pojawia sie w zupelnie innym miejscu a swietlik przestaje swiecic i wyglada jakby srał na bohatera.

BUG 2) jezeli przyciagniemy wroga bedacego po prawej stronie zeby polecial w lewo, a nastepnie pojdziemy w LEWO to zobaczymy znowu naszego wroga jak leci przenikajac przez tło niczym duch :blink:

 

BUG 3)

bug1.jpg

 

 

z tym bugiem spotkalem sie w 2 miejscach, (niezle jak na kilka minut gry hehe)

 

BUG 4)

bug2.jpg

 

Bohater sie przewalil na bok :rolleyes: ... i tak juz pozostał ojojoj.

 

BUGI-BUGI-BUGI)

-Mialem sytuacje ze blokowalem sie i nie moglem dalej sie ruszyc. Niestety tego nie ma jak sfotografowac.

-

ja coś podobnego mam tylko że nacisnąłem H w korytarzu i się zawiesił...

-

Mi się zbugował, zawiesiłem sie linką od spodu korytarza na dole po prawej i nie mogłem się ruszyć.

 

*****************************************************************************

 

Ciekawe co? no wiec liczmy, bo czas to w koncu pieniadz.

No wiec

ODEJMUJEMY, bo jest z czego.

I miejsce Pietrz z grą Fear Eater 180pkt
[/size]

minus 60 punktow za najwieksza (a jakze) ilosc bugow równa sie ... 120 pkt.

DODAJEMY:

II miejsce Team Something Beautiful z grą Chiński Kucharz 154pkt

Według zasad oceniania rozeslanych przez Uzjela gra dostaje dodatkowe 42 punkty! Czyli ma 196 punktow

Dostaje te punkty z tej prostej przyczyny ze kod gry jest napisany poprawnie i nie generuje błedow, w przeciwienstwie do amatorszczyzny w kodzie gry fear eater.

 

Wymagania konkursu (jeszcze raz)

Dodatkowo proszę umieścić w grze logo OGC5, logo GMclan i przycisk umożliwiający robienie screenshotów (gm 8.1 ma wbudowany, nie pamiętam jak starsze wersje)

Ktory klawisz w grze feater eater wypelnia ten warunek? ja nie znalazlem go, byc moze koder-amator poddal sie, tego nie wiem( moze byly jakies inne przyczyny :sleep1: )

 

Punkty za wykorzystane motywy:

Wykorzystane motywy: do 10pkt za każdy

Rozumiem ze z tego punktu za wykorzystanie liczby 3 na ktore Uzjel powinien zwrocic uwage, a nie zwrocil ze nie wszyscy to ocenili gra "Chinski Kucharz" powinna dostac dodatkowe punkty.

******************************************************************************

Dlaczego wiec Uzjel wygrala gra ktora wedlug kryteriow oceny KTORE SAM USTALILES wcale nie powinna wygrac??? aaaa, no tak, bo swoich kolesiow trzeba wspierac- prawda? zwlaszcza ze nie na swoj koszt.

JEST TO MOJE OFICJALNE ZASTRZEZENIE DO KONKURSU.

I BARDZO PROSZE O WYPOWIEDZ ADMINISTRACJE z ktorej jak rozumiem przyzwolenia konkurs sie odbyl!

moze to w koncu zamknie sprawe tego konkursu ktorego mam juz serdecznie dość!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Gra sheriffa otrzymala najmniej punktow za kare za bugi. Niestety ale tak wcale nie powinno byc.

Uzjel, ty dobrze wiesz dlaczego, co? Po prostu gra sheriffa definitywnie nie spelnia warunków konkursu i w zadnym razie nie powinna byc oceniana! prawda Uzjel? wiesz chyba o czym mówie. Nie przypadkiem, niby przypadkiem dales przeciez do konkursu plik .GMF zamiast .EXE ?

Na OxGames Challenge 4 też były oddawane gry jako projekt, a nie gra.

 

BUG 1) na starcie naciskamy klawisz "L" :) chlopek, czy cokolwiek to jest nie wiadomo skad ani dlaczego pojawia sie w zupelnie innym miejscu a swietlik przestaje swiecic i wyglada jakby srał na bohatera.
Nie nazwał bym tego bugiem, a nieusuniętą opcją debbugową :P

 

BUG 4)

bug2.jpg

 

Bohater sie przewalil na bok :rolleyes: ... i tak juz pozostał ojojoj.

byc moze koder-amator poddal sie, tego nie wiem( moze byly jakies inne przyczyny
Mam przypomnieć wasz ekran końcowy?

 

ODEJMUJEMY, bo jest z czego.

minus 60 punktow za najwieksza (a jakze) ilosc bugow równa sie ... 120 pkt.

Zastanawia mnie skąd jest te 60pkt? Pomijając wszystkie drobne błedy w Stursky&Pacz jak blokowanie się w ścianie po powiększeniu czy generowanie planszy po przekręceniu view albo przeciwnik wyskakujący z nie wiadomo skąd, to to jest najmniej zbuggowana gra.

 

DODAJEMY:

 

Według zasad oceniania rozeslanych przez Uzjela gra dostaje dodatkowe 42 punkty! Czyli ma 196 punktow

Dostaje te punkty z tej prostej przyczyny ze kod gry jest napisany poprawnie i nie generuje błedow, w przeciwienstwie do amatorszczyzny w kodzie gry fear eater.

Zastanawia mnie skąd jest te 42pkt?

 

Ktory klawisz w grze feater eater wypelnia ten warunek? ja nie znalazlem go
Robiłem screeny.

 

Rozumiem ze z tego punktu za wykorzystanie liczby 3 na ktore Uzjel powinien zwrocic uwage, a nie zwrocil ze nie wszyscy to ocenili gra "Chinski Kucharz" powinna dostac dodatkowe punkty.
Nie dałbym więcej niż 4pkt .

 

Teraz żałuję że się z tobą podzieliłem sposobem w jaki oceniałem gry! :glare:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku, aby mieć czyste sumienie, chciałbym podziękować bacy i Threefowi, za zorganizowanie nagród bez których konkurs w ogóle by się nie odbył. Pierwszy raz jedyne co do mnie należało, to zrobienie odpowiedniego tematu.

 

Taxi. Decyzja sędziów jest niepodważalna, a twój post odnosił się w większości do błędów gry która wygrała.

Zresztą właśnie Threef coś napisał.

 

Twoja gra nie przegrała przez sekcje błędy, ale przez sekcje grafika, dźwięk i grywalność.

 

W wyniku błędu sędziowskiego, który popełnił baca nie mogłem uznać jego oceny za motywy.

Jako, że Threef wymyślał motywy wyłącznie on je oceniał. Tak ustaliłem na podstawie 14 punktu regulaminu konkursu.

 

Dodatkowo, nie wiem czemu taxi mnie się czepiasz. Dałem Ci możliwość wysłania jednej małej poprawki waszej pracy z mojej dobrej woli. Ty wysłałeś mi 3 wersje. (Żeby nie było nieporozumień sędziowie oceniali wersję pierwszą, później dostali wersję poprawioną która nie wnosiła nic znaczącego do gameplayu.)

 

wyniki.png

 

Ciekawostką jest, że gdybym nawet nie głosował to werdykt końcowy byłby identyczny.

 

Uznaję to za zakończenie tematu, ale zostawiam możliwość dzielenia się uwagami, aby następny konkurs był lepszy od tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszą grę jaką uruchomiłem była FearEather i już wiedziałem jaka wygra, reszta była tylko formalnością.

 

E: Tylko szkoda, że Shil pomyliła osobę, bo wtedy FearEather było by najlepszą grą we wszystkich edycjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że taxi nazywa kodera zwycięskiej gierki amatorem ^^

 

Odpowiem teraz tylko na ten zabawowy post vantego. On zawsze rozbawia mnie najwiecej.

SPOSOB OCENIANIA

Brak błędów: 0 lub 6 lub 6 lub 20 - najmniej błędów - najwięcej punktów

 

Najmniej bledow w kodzie 60 pkt

najgorszy kod 0 pkt

 

wyniki:

1 miejsce (najlepsi koderzy) Team Something Beautiful 56 punktow (na 60 mozliwych !!!!)

2 przepaść

3 feater eater 28 punktow :blink:

4 ostatnia baszta 12 punktow

5 starsky&pacz 12 punktow

 

Anty, z takimi pytaniami nastepnym razem zglaszaj sie do mnie na pw zebys sie nie osmieszal (widzisz jak dobrze Ci zycze?)

 

Przypomnie ze konkurs byl otwarty dla wszystkich czlonkow GMclan.org

..no a zwyciezylismy he he sami potraficie przeczytac.

Reszte dopisze kolo 6, sry.

 

to tylko tak w pospiechu zeby sie "koder" Van Anty juz nie frasował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
E: Tylko szkoda, że Shil pomyliła osobę, bo wtedy FearEather było by najlepszą grą we wszystkich edycjach.

Co masz na myśli? Grafika w FearEather jest świetna przecież.

 

Anty, z takimi pytaniami nastepnym razem zglaszaj sie do mnie na pw zebys sie nie osmieszal (widzisz jak dobrze Ci zycze?)

Gdzie widzisz w moim poście pytanie, drogi kolego? Chyba pomyliły ci się nicki, bo twój post z moim ma niewiele wspólnego.

 

 

Dodam tylko, że "gra" z czarnym tłem i zerową interaktywnością otrzymałaby 60 punktów za "błędy", czyli jej autor byłby według twoich standardów najlepszym koderem wszechświata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli? Grafika w FearEather jest świetna przecież.

Zgadza się, ale mi by nie przeszkadzała jak byłaby lepsza:D

1 miejsce (najlepsi koderzy) Team Something Beautiful 56 punktow (na 60 mozliwych !!!!)
Jedynie grafik, ale wykonanie już nie, gra robiona w kilka godzin, zobacz na zwycięzcę drugiej edycji i zgadnij w ile tamta gra była robiona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E: Tylko szkoda, że Shil pomyliła osobę, bo wtedy FearEather było by najlepszą grą we wszystkich edycjach.

 

Przebiles van antego. Sukcesss!!!

 

na zwycięzcę drugiej edycji i zgadnij w ile tamta gra była robiona.

 

Co to kogo obchodzi baca?

 

A tak wogole baca to jestes bezczelny.

Przez twoja ignorancje nasza gra stracila mnostwo punktow za motywy, moze po prostu wypadaloby powiedziec przepraszam uczestnikow konkursu!!!!!!!!!

Teraz żałuję że się z tobą podzieliłem sposobem w jaki oceniałem gry! glare.gif

 

Czego threef zalujesz? myslales ze to bedzie uczciwe ze ja to zachowam dla siebie a ty bedziesz mial swiety spokuj i wtedy bys nie zalowal?

No a w momencie jak ludzie ktorzy ciezko pracowali dochodza swego to ty uwazasz ze to nie w porzadku?

Nie ciazylo ci to? wydaje mi sie jednak ze tak. (mam taka nadzieje)

Dodatkowo, nie wiem czemu taxi mnie się czepiasz.

Tak! czepiam sie!

Czepiam sie Ciebie, threefa, Chello (bace mam gdzies)

Uwazam i na to czekalem ze w momencie jak zaczelo sie atakowanie nas... czekalem az wy zabierzecie glos. Niestety nie doczekalem sie.

Chello nie jest ci glupio po tym co pisales do nas na pw ze gra ci sie podoba? Nabrales w usta wody ze strachu i nawet nie beknoles w naszej obronie. A to przeciez w twoim konkursie zajelismy 1 miejsce.

Uzjel, Threef -> to samo. Zwlaszcza Uzjel, czy nie uwazaszz ze powinienes sie byl wypowiedziec i ukrócić bzdurne ataki na nas?

Ja tam leje na nieudacznikow w typie serenata, explosivo czy van antego czy innych ktorzy tylko moga pomazyc o takim wyniku. Ale Shill czy t-800 byc moze bylo przykro.

Mysle ze bylobu to bardzo ludzkie gdyby jury konkursu zabralo glos.

W koncu to wy jedyni byliscie sedziami i wy ocenialiscie gry. Wiec kazde slowo na nas (2 miejsce) podwazalo tez WASZE kompetencje.

Ale nie wy nabraliscie wody w usta.

Myslalem ze jestes Uzjel fajnym kolegą (tak myslalem po wymianie pierwszej korespondencji)

- surowy ale sprawiedliwy.

W moim odczuciu obecnie to w twoja ikonka nie powinien byc wcale bulldog, pies twardy i z zasadami, tylko raczej kudlaty burek podworkowy.

I mozesz mnie za to zbanowac, ale tez zrozum ze wcale nie chce cie obrazic, lecz wlasnie przez twoje zaniechanie wszystkim nam bylo przykro.

Ze takie nic nie znaczace i nic nie umiejace miernoty typu explosivo, sernat czy vananty (hehe) probowaly nas obrazic.

Mogles to po prostu uciac na samym poczatku!

Wszyscy by na tym zyskali. ( to samo dotyczy sie oczywiscie Chello).

Zwlaszcza na ciebie Uzjel czekalem.

 

ps:

co do ocen, mysle ze sami wpadliscie we wlasna pulapke (uzjel, baca) mysle ze wiecie o czym mowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E: Tylko szkoda, że Shil pomyliła osobę, bo wtedy FearEather było by najlepszą grą we wszystkich edycjach.

Gdy ja to napisałem w jego temacie z grą, jakoś mi nie uwierzył.

Przebiles van antego. Sukcesss!!!

Przecież wcześniej nazwałeś go (bacę) światowym producentem i znawcą gier... hipokryzja?

taxi prosty karabin, 1 na 1 ze mną, dowolna gra, 24 godziny. Podejmiesz się?

Hahahaha :) . Myślę, że 3h by starczyły. 6h by go uciszyć raz na zawsze.

 

Tymczasem zapraszam do nowej akcji raportowania wszystkich postów taxi_drivera. Essssa ;) !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Ze takie nic nie znaczace i nic nie umiejace miernoty typu explosivo, sernat czy vananty (hehe) probowaly nas obrazic.

Szkoda, że milion razy nas obrażasz, bez jakichś konkretnych argumentów, można jakieś uzyskać? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamietam anty (he he) to nikt z nas cie NIGDY nie zaatakowal, zawsze bylismy wobec ciebie okej.

To wlasnie ty nas zaatakowales, reszta to tylko odpowiedz na twoja agresje.

Moge ci pokazac pierwszy post gdy nas atakujesz, mozesz pokazac wczesniejszy post atakujacy ciebie? nie? o jakze mi przykro.

 

Tymon, wyczytalem co napisales. Porozmawiam z t-800 i ewentualnie z Chell'o na temat nagrody( z nagrody ktora wygralismy w cRemake chcielismy zrezygnowac, ale on nas przekonal ze wygralismy i nam sie nalezy) ... po prostu przekazalibysmy ja na jakis nowy konkurs jako glowna wygrana.

 

ps:

t-800 bedzie za jakies 2godziny

ps2:

oczywiscie jesli administracja sie zgodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
z tego co pamietam anty (he he) to nikt z nas cie NIGDY nie zaatakowal, zawsze bylismy wobec ciebie okej.

To wlasnie ty nas zaatakowales, reszta to tylko odpowiedz na twoja agresje.

Moge ci pokazac pierwszy post gdy nas atakujesz, mozesz pokazac wczesniejszy post atakujacy ciebie? nie? o jakze mi przykro.

 

Tymon, wyczytalem co napisales. Porozmawiam z t-800 i ewentualnie z Chell'o na temat nagrody( z nagrody ktora wygralismy w cRemake chcielismy zrezygnowac, ale on nas przekonal ze wygralismy i nam sie nalezy) ... po prostu przekazalibysmy ja na jakis nowy konkurs jako glowna wygrana.

 

ps:

t-800 bedzie za jakies 2godziny

ps2:

oczywiscie jesli administracja sie zgodzi.

Po pierwsze pokaż ten post z moją "agresją", po drugie nie widzę, żeby to był argument na moje nieudacznictwo ;0

Przykro mi to stwiedzać ale jesteś debilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wogole baca to jestes bezczelny.

Przez twoja ignorancje nasza gra stracila mnostwo punktow za motywy, moze po prostu wypadaloby powiedziec przepraszam uczestnikow konkursu!!!!!!!!!

Sorry, ale wszystkie gry traktowałem obiektywnie, wygrała najlepsza, nie sugierowałem się osobą, typem gry, tylko wykonaniem.

Jeśli byś zrobił lepszą grę to byś wygrał, ale tak nie było. Jak już ktoś to powiedział gry jak na ligę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...