Skocz do zawartości

PentaSphere


Threef

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Okey! Przydało by się małe sprawozdanie:

Dziś w nocy udało mi się w końcu wprowadzić algorytm pathfindingu A*. Naprawiłem też błędy w menu postaci, ale najważniejszą informacją jest chyba to że cały projekt został już przerzucony na GM:Studio. Wersja Androidowa trzyma się dobrze. :)

 

Plany na przyszłość:

- Sprawdzić czy niski FPS jest przez mój badziewny telefon, czy na normalnych hipsterskich komórkach działa płynnie.

- Rozbudować A* o sprawdzanie wysokości.

- Powiększenie ilości przedmiotów.

- Customizacja drużyny.

- Balansing.

 

GOOD MOOD! :kicking:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym jak wprowadziłem A* bardzo się rozleniwiłem. :(

Znowu sporo planowania, drobne zmiany i poprawianie błędów. Jutro w szkole mam BARDZO DUŻO wolnego czasu więc będę planować bazę danych która będzie przechowywać wszystkie akcje podjęte podczas walki. To mi pozwoli na zapisywanie, przechowywanie i odtwarzanie dowolnej walki. A jest to tak naprawdę wylewanie fundamentów do testów balansingu które, jeśli wszystko wypali, będą dość innowacyjne. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

2 godziny zmieniania znaku większości na mniejszości, plus na minus, 32 na 64, etc. I jakimś cudem udało mi się zrobić wybór broni. Brzmi łatwo? To jest łatwe, ale nie dziś.

Zostało mi dodanie mechaniki magii, a potem będzie można dodawać nowe przedmioty, talenty i testować balansing!

No ale jeszcze wcześniej (może święta?) Emblemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, to brzmi niepokojąco... od razu zaczynam się zastanawiać, czego ja nie wiem o tej grze...^^

No właśnie chodzi o to że ja nic nie wiem. xD

Tylko te 5 kręgów i "Słowiańskie Klimaty".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki koledze udało mi się nagrać filmik z gry. Miał pokazać wszystko w ruchu, ale widzę że na mocniejszym sprzęcie wszystkie animacje wykonują się zbyt szybko. Chyba pora na delta time. :rolleyes:

Ogółem dodane zostały Emblemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o losie

az sie zalogowac musialem bo mi cisnienie skoczylo

 

do poprawy

- miganie chuja podczas wybierania kratki

- interfejsy...to jest nieintuicyjnie i mnostwo zbednego klikania

- klawiatura wszystko robisz???????

- animacje wolniejsze imho i dokladniejsze bo teraz sie telepie jak zbity chuj

- moze cos innego zamiast napisu END nad jednostka bez pkt akcji? ;p

- NA CHUJ TEN ZIEMNIAK Z LEWEJ? CO ON ROBI W INTERFEJSIE

 

 

planujesz tego sledzia zanurzyc w wodach multi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animacje wykonują się tam niezwykle szybko. Nie sądziłem że wszystkie urządzenia na których testowałem grę są aż tak wolne. :P Bez Delta Timingu ani rusz. Dobrze że teraz się o tym dowiedziałem. :P

Kolega który nagrywał filmik używał w większości klawiatury którą już prawie porzuciłem. Gra działa dobrze na urządzeniach dotykowych i następny filmik będzie już nagrany z telefonem/tabletem trzymanym w rękach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewy :P

Po prostu na razie nie myślę o wersji na PC. Wszystko robię z myślą o Androida/iPhone. Mam większe problemy. Gra ma rozdzielczość 400x240px i ciężko mi wyobrazić ją sobie na tablecie 11 cali! Teraz trafił w moje ręce jakiś chiński tablet 7' z ekranem oporowym. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mały update: Przebieg walki zapisywany jest do pliku xml. W ten sposób debuguję grę i zaczynam testy balansingu!

Poprawiam proste błędy, i chcę niedługo wypuścić tech-demo. Mam skończone jakieś 30% talentów, ok 10 Emblemów z 18 na razie planowanych. Kilkadziesiąt broni i pancerzy (brakuje jeszcze akcesoriów).

Powstał też w mojej głowie już lekki zarys fabuły. Ma być prosta, bez udziwnień, w większości liniowa i bazująca na oklepanych motywach, a jej przebieg będzie zależał od decyzji jakie gracz podejmie (Zdobyć boską moc, czy powstrzymać czarny charakter przed jej zdobyciem). A nie mam zamiaru się ograniczać do jednego wątku fabularnego!

Ogółem mam zamiar zabrać się za robotę bo miesiąc przesiedziałem nic nie robiąc i nie jestem z tego zadowolony!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jak najbardziej! Ciągle wracam do projektu. I widzę że w temacie jeszcze tego nie pisałem, ale do projektu wrócę dopiero po skończonej szkole i napisanej maturze. Wszystko jest dobrze, wszystko działa. Mamy nawet działającą aplikację na Androidzie, ale nie wiem czy gdzieś podawałem link. Jedyny problem jaki napotkaliśmy to to że zaczynając pracę nad grą era tabletów dopiero się zaczynała, a teraz są one dominującymi urządzeniami z zielonym robotem na pokładzie i kiepsko wygląda gra o rozdzielczości 400x240px na 11 calowym ekranie. Czyli 90% grafik będzie musiała ulec zmianie. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo. Link. Ale ostrzegam że jest to tylko tech demo, z losowymi postaciami, statystykami i broniami. Te demko bardziej pokazuje UI i system walki niż samą grę. Ale można przeprowadzić pojedynek na 2 graczy.

Edit: To jest wersja z czasów Bety GM:Studio i w międzyczasie SPORO już się zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...