Skocz do zawartości

Contra Remake


Nirvan

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 102
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No teraz jest lepiej ze sterowaniem ale czemu nie można skoczyć trzymając S+D albo S+A ?

 

Bo zrobiłem !keyboard_check(key_down) do zeskakiwania z platform, już naprawiłem ;)

 

edit:

łe jak się zginie w grze w 1 to nie pokaze sie okno game over, zbyd dużą klamre zrobiłem w warunku na gre w 2 graczy:P juz poprawione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zagrać już w wersję 1.75, poprawiona kolizja, nowy wygląd dla gracza 1 i 2 i parę mniejszych poprawek.

 

http://www.mediafire.com/?62athzjzq3yqmdk

 

Edit:

Patch 1.85 poziomy trudnosci i zmiana wyglądu bohatera oraz w opcjach display

 

http://www.mediafire.com/?8qef3i6kksasa3k

 

Edit2:

 

5.12.2011 :D Mój projekt w 'Warsztat poleca' na www.gamedev.pl

 

http://img836.imageshack.us/img836/3556/epicx2.png

(zdj dodane z 06.12.2011 bo tu widać go też jako najnowszy i projekt i projekt miesiąca :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu to samo, on dał PATCHA a nie całą grę.

Edit:

Duże działo na poziomie extreme jest zepsute, wali w złą stronę. Po za tym ten poziom jest za łatwy, zamiast zmniejszać ilość żyć powinieneś zwiększyć np częstość pojawiających się przeciwników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy bossie mozna zeskoczyc w dol, co konczy sie smiercia, nie pamietam czy tak powinno byc.

 

Chodzi ci o to ze robiąc zeskok z platformy? dół + skok? Zmienię rodzaj platformy i będzie ok i pociski bossa rozbijac sie muszą wlasnie tylko o dolną platformę a nie te inne, tez to poprawiłem już.

 

Duże działo na poziomie extreme jest zepsute, wali w złą stronę. Po za tym ten poziom jest za łatwy, zamiast zmniejszać ilość żyć powinieneś zwiększyć np częstość pojawiających się przeciwników.

 

Już to zrobiłem ;) i mniej pocisków mozna wystrzelić i jak nie zauważyłeś to im trudniejszy poziom tym szybciej latają pociski wrogów i szybciej biegają, wiecej hp mają no i co kolejny poziom będzie trudność zwiększac sie jeszcze bardziej, biegacze będą biegać coraz szybciej i dostaną możliwość strzelania itd..

 

Ale to dam w v2.0 nie bardzo opłaca się chyba robić kolejny mały update co dzień :D

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu zrób by extreme był extreme :P W poziomie trudności nie chodzi oto by ograniczyć ilość żyć tylko o to by gra była trudniejsza na standardowych ilościach. Bo teraz to ograniczyłeś życia do 0 i lekko zwiększyłeś 'faktyczny' poziom trudności, a tak będziesz mógł dać coś trudniejszego + pozwalając na robienie błędów ( utrata życia ).

E:

Na extreme mi to wyskoczyło.

ERROR in
action number 3
of  Step Event
for object runner_spawner:

Error in code at line 9:
       else {i=instance_create(p2.x+60+random(40)-random(80),p2.y-70,obj_soldier1); s=ss; i.xspeed=i.Speed;} i.jump=true; 
                                  ^
at position 33: Unknown variable x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę :P specialnie dla ciebie poziom WAAAGHHH!!! (v1.9) zmierz się z tym ;p czy preferujesz zeby biegacze na tym poziomie musieli oberwac po dwa razy? :P No i wgl najpierw spróbuj na extreme.

 

http://www.mediafire.com/?argbws3xs7ec66a

 

edit: co do tego błędu to juz to naprawiam

 

edit: błąd z białymi działkami, po jednym strzale strzelają cały czas, naprawiam to, no i do tego bossa prosto bedzie mozna tylko trafic z 2 od góry platformy żeby go zabić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hardcorowo :D, jakoś mi się udało ale wątpię bym zdołał przejść all levele, chyba że dasz unlimited continues jak w orginale.

Edit: imo machine gun jest w tym trybie bezużyteczny, bossem mnie zaskoczyłeś bo kule dolatują na najwyższą platformę.

@up jaką każdą? Jedynie te dobre :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oryginale nie bylo unlimited continues, tylko z 5 razy chyba mozna było.

Wykryłem jeszcze parę bugów i naprawiłem ;)

Wersja 2.0 będzie już z 2 poziomem albo z nowymi grafikami otoczenia jesli znajdę godnego grafika.

Może pod koniec weekendu będzie albo w piątek, ale wątpię.

 

Edit: Aha i zapomniałem napisać taką ciekawostkę że ten projekt stał się dzisiaj rano projektem miesiąca na www.warsztat.gd :)

 

ostatni patch przed v 2.0 tylko nikomu nie mów: link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie wyćwiczyłem w przechodzeniu na emulatorze, trochę czasu grałem to teraz za 4 razem może bym przeszedł na poziomie "WAAAGHHH!!!" :D

Ciekawe chyba mam konkurencję :P , ja przeszedłem ten poziom za około 20 razem, a całą contre na nesie mogę przejść z utratą 4-5 żyć ( po drodze jakieś 15 żytek zdobywam za score )

 

edit:

W oryginale nie bylo unlimited continues

No patrz nawet nie wiedziałem, dawno nie przekraczałem tej liczby a na ekranie continue nic nie pisze o ilości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...