Skocz do zawartości

Zablokowane Coś na gitarze


Alternative

Rekomendowane odpowiedzi

Oto piosenki które w całości lub częściowo* umiem zagrać na gitarze akustycznej (tylko taką mam):

* - na przykład sam refren, lub całość bez solówki

 

- The Hives - Hate You Say I Told You So

- The Hives - Tick Tick Boom

- Green Day - American Idiot

- Green Day - Jesus Of Suburbia

- Green Day - Holiday

- Nirvana - Smells Like Teen Spirit

- Nirvana - In Bloom

- Nirvana - Come As You Are

- Nirvana - Rape Me

- Metallica - Master Of Puppets

- Metallica - Enter Sandman

- Jimi Hendrix - Hey Joe

- Scorpions - When The Smoke Is Going Down

- Scorpions - Rock You Like A Hurricane

- Perfect - Nie płacz ewka

- Dżem - Whisky

- Justin Bieber - Baby xd

- Piraci z karaibów

- Marylin Manson - Sweet Dreams

- Aero Smith - Cryin'

- AC/DC - Girls Got Rythm

- AC/DC - Back In Black

- AC/DC - Highway To Hell

- AC/DC - Shot Down In Flames

- AC/DC - Rock'n'roll Ain't Noise Pollution

- AC/DC - Let Me Put My Love Into You

- Arcitc Monekys - Fluorescent Adolescent

- Led Zeppelin - Whole Lotta Love

 

Jeszcze możliwe że kilka utworów lub tylko melodyjek. No i w czym problem? W tym, że żadną z tych piosenek nie mogę się jakoś zaprezentować, że coś jednak potrafię. Efekt byłby 100 razy lepszy gdybym miał elektryczną, a tak to daleko do oryginału choćbym zagrał idealnie. Polećcie mi coś co jak zagram to chociaż w małym stopniu szczęka opada, ale żebym był w stanie zagrać to na akustycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motyw z piratów a tym bardziej Whisky na akustyku powinno brzmieć dobrze.

 

Brzmi jak najbardziej dobrze, ale jakoś mnie nie spełnia, Whisky to to samo granie wciąż a piraci się właściwie gra na dwie gitary i jeszcze jakaś perkusja by się przydała. Szukam właściwie czegoś jak Hey Joe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz akustyka, to weź się lepiej naucz coś typowego na akustyka, co do tego każdy zna, że jak zagrasz na jakimś ognisku czy czymś takim, to każdy będzie śpiewać, typu klasyków pokroju "Czarny chleb i czarna kawa", które opierają się na 3-4 chwytach przez cały utwór. No i, +1 do tego co Japanstache zasugerował :) .

 

A jak chcesz szpanować jak to nie umiesz dobrze grać na gitarze akustycznej, to weź się naucz coś co na prawdę pokaże, że umiesz na niej grać, a nie covery prostych utworów (które i tak znasz bez solówek). Takie przykłady na szybko co mi się skojarzyło:

http://www.youtube.com/watch?v=smplqf0FYCk...feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=hU-3_D26mUg

Nie każdy to zna, ale jak uda Ci się te utwory zagrać tak jak tutaj, to szczena na pewno słuchaczowi opadnie :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak się umie dobrze grać to grając na akustyku piosenki oryginalnie grane na elektrycznej można nawet zrobić lepsze wrażenie niż na elektryku ;) np. posłuchaj piosenek tego gościa Sungha Jung - November Rain (no może on to więcej niż ,,dobrze grać" ale to dowód na to co wcześniej powiedziałem ;p)

-a to inny przykład możliwości akustyka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te 4 puste struny omijam bo mnie nudzą, później jest cieżko xd

jak ktoś nie spróbował grać Nothing Else Matters to tak gada "4 puste struny".

 

 

Za początek pewnie uznał początkowe solo ale i tak jeżeli NeM sprawia mu trudności nie widzę sensu tego tematu (pisze, że umie tyle piosenek ale pewnie żadnej porządnie i dziwi się, że nie robią wrażenia).

 

Umiem normalnie każdą z tych piosenek, i stwierdzam że co najmniej 80% tych piosenek to jest jak zagrać wlazł kotek na płotek przy "NeM"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...