Skocz do zawartości

Poszukuję chętnych do zrobienia edytora map


m@rcixxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, napisałem ten temat ponieważ kompletnie nie mam czasu na stworzenie tego elementu gry a nie chcę, żeby projekt zamarł. Potrzebuję osoby, która po prostu będzie tworzyła scenerię w taki sposób jak w tym przykładzie:

 

https://gmclan.org/up348_4_edytor_przyklad.html (przykład Platyny)

 

Większość grafik jest zrobiona (backgroundy, drzewa i inne rośliny, budynki, el. gosp. domowego), ok. 200 grafik.

 

Lista czynności, które trzeba zrobić:

- dodawać obiekty i sprite'y tak jak w przykładzie, tzn sprite0, sprite1....sprite999; object0, object1...object999 i

dodać obiekty, które będą rysowały tło/ziemię

- zrobić poprawki grafiki w edytorze gm'a (usunięcie tła>'erease color'; wyostrzenie>'sharpen' x2 najmniejszy stopień; lekkie przyciemnienie>'intensivity')

- ustawić depth

- ustawić maski (np. kwiatki nie powinny mieć maski, ogólnie - to co wyższe od człowieka ma mieć maskę)

 

Lista czynności, które można zrobić:

- dodanie własnego kodu (np. na bujanie się drzew)

 

W razie czego proszę nie ruszać pliku "gra". Jeśli ktoś się podejmie zadania to ja przeeksportuję obiekty i sprite'y do pliku z projektem gry.

 

Wydaje się to wszystko straszne ale będzie to głownie polegało na wielokrotnym powtarzaniu kilku czynności na co ja czasu na prawdę nie mam :D.

 

Nie gwarantuję uśmiechu ani pieniędzy niestety :/. Ale gwarantuję satysfakcję ze współpracy w projekcie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde marcinnxxx zajmij sie w końcu grą od początku do końca T_T Wkurza mnie to już , najpierw robiłeś platformówkę wszystko zaprogramowane grafiki były , a ty wyjechałeś , że nie chce ci się robić map . No człowieku weź się do roboty , a nie serwujesz powtórki z rozrywki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie potrzebuję map (bo tym się ktoś z forum zajmie) tylko edytora. Jeśli masz minimalne pojęcie o gm to spokojnie dasz radę zrobić to co napisałem, będziesz kopiował tylko dodawał obiekty tak jak napisane w pierwszym poście, zmieniał depth i maskę. No i na pewno bardzo dobrze byś grafiki poprawił, do tego wystarczy gm'owy edytor (a efekty takie jak na budynkach ze screenów). Mi się studia zaczynają więc na prawdę nie mam czasu a chcę, żeby projekt do przodu szedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwisz się, ja kiedyś byłem pomocny, cholernie bardzo, tylko teraz już za stary na to jestem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurr, skrzynkę masz pełną xd. piszę tutaj :D:

 

"Ważne żeby było zrobione dokładnie jak napisałem w poście (wg wskazówek :)) , czyli żeby człowiek od wystroju lokacji wziął i nie musiał oddawać do poprawki :D. Jak by co to sobie nakładaj grafiki na backgroundy, dla testu i będziesz patrzał, czy nie ma obwódek białych itd, ok ? Ale namieszałem :D."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisuję z pierwszego posta z poprawkami

 

Lista czynności, które trzeba zrobić:

- dodawać obiekty i sprite'y tak jak w przykładzie, tzn sprite0, sprite1....sprite999; object0, object1...object999 i

dodać obiekty, które będą rysowały tło/ziemię (kod dostaniesz)

- zrobić poprawki grafiki w edytorze gm'a (usunięcie tła>'erease color'; wyostrzenie>'sharpen' x2 najmniejszy stopień; lekkie przyciemnienie>'intensivity' (w razie potrzeby, niektóre grafiki nie potrzebują w ogóle poprawek))

- ustawić depth

- ustawić obiektowi z daną liczbą sprite z tą samą liczbą :), np. "object7" ma mieć sprite'a "sprite7".

- ustawić maski (np. kwiatki czy kępy trawy nie powinny mieć maski, ogólnie - to co wyższe od człowieka ma mieć maskę)

- dodanie kodu, m.in. na bujanie się drzew (kod dostaniesz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...