Skocz do zawartości

Izometria, kilka grafik


Shil

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 127
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Odlali z betonu? ;)

 

Brama jest z betonu i na pilota, nie musi mieć pomieszczenia do podnoszenia.

 

 

Dobra, zrobię ją jutro:)

 

Ludzików będzie więcej, to na pewno.

Ale najdłużej zejdzie się z górami. Czy to będzie duży błąd, jak zrobię pasmo górskie jako jeden obrazek, wielkości np. 1000 na 1000px?

 

Wrzucam drzewa (proszę nie zwracać uwagi na świnki :) )

 

probkabd0b9.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale najdłużej zejdzie się z górami. Czy to będzie duży błąd, jak zrobię pasmo górskie jako jeden obrazek, wielkości np. 1000 na 1000px?

Może dobrym pomysłem było by stworzenie gór tak jak to było zrobione np w Heroes III (lub wcześniejsze)- w edytorze było dostępnych kilka różnych wariantów wielkościowych góry (duży łańcuch, pojedyncza góra, pagórek), można było układać jedną górę na drugą, przez co można było uzyskać fajnie wyglądające łańcuchy górskie.

 

Bardzo mi się podobają Twoje grafiki. Na pewno wiele pracy i cierpliwości jest w nie włożone:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, mała przerwa była, a teraz się biorę do pracy.

Poprawiona brama, wieczorkiem dorzucę jeszcze ludzi i biorę się za góry.

 

Mam pytanie: czy wulkany plujące lawą mogą utworzyć w świecie fantastycznym żelazne rzeki, czy to zbyt duże przegięcie? W sensie, lawa to mieszanina różnych pierwiastków, zasychając tworzy skały magmowe, można naciągnąć, że stworzy "koryta rzeczne" wypełnione dużą ilością rud żelaza, albo chociaż uboższych mieszanin?

 

probka1e3eec.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mury już dobre, ale z wież nie dałoby się strzelać. Skoro już nie chcesz poprawiać blanków, to chociaż zrób okna. Takie... Zamkowe. Zapewne byłaś kiedyś w zamku?

 

Zamek królewski w Wawie raczej się nie liczy... :)

Takie wąskie, a wysokie, albo np. w kształcie krżyża?

 

 

Dorzucam kilka ludzików: dziadka i Thurda ( odpowiednik Tatara). No i przekręciłam jednego rycerza, tak by światło miał dobrze i z drugiej strony.

 

chlop.png

 

 

edit:

 

dorzucam bachantki/driady/rusałki/nimfy:

bachantki_strip29.png

 

 

Podziękowania dla Wojzaxa, zrobił dla mnie gify. Już wiem, że ruch bioder trzeba dopracować.

 

5uxTs.gifWSyp2.gifocAJz.gift7FVE.gifdfuzc.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Driada? Kręci tyłkiem jak nie powiem kto ;) Tak. Takie właśnie okna. Ale te w kształcie krzyża to były na strzelbę, na łuk te podłużne.

 

A ma tak kręcić tyłkiem, bo to będzie taka rusałka wyskakująca zza krzaków i wabiąca biednych wędrowców w szpony bezeceństwa wiodące ku zdradliwym mokradłom macierzy lasu.^^

Takie te okna?

 

etap17.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre, ale na wszystkich zrób po dwa na stronę i przy murze jedno.

A ma tak kręcić tyłkiem, bo to będzie taka rusałka wyskakująca zza krzaków i wabiąca biednych wędrowców w szpony bezeceństwa wiodące ku zdradliwym mokradłom macierzy lasu.^^

Ciekawe. Ale cóż. ja tam się przyzwyczaiłem do D'n'D driad z zielonymi włosami ;x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale byś mógł genialnego rtsa zrobić z taką grafą.

 

Podoba mi się Twój bufor rzeczywistości. :)

 

Na szczęście Threef podjął się tej trudnej misji współpracy ze mną, a także Wojzax dołączył jako grafik. Więc prace idą, idą. :) :)

 

 

Zamek uznaję za skończony. Zarzucam kolejną grafikę, lustrujcie. Wiem, że jeden domek i drzewka nie mają cienia.

 

mockup1.png

 

A drugie, to będzie jakiś taki portret, jeszcze nie wiem czy się przyda, ale w grze to pewnie będzie taka potrzeba prędzej czy później. W każdym razie utknęłam merytorycznie na blaszce osłaniającej szyję. Mógłby ktoś doradzić jak powinna iść, jakiej grubości, gdzie ma "łączenie z resztą zbroi"?

 

zolnierzfc7fc.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę zgodzić się resztą! Sam jako właściciel brody, stwierdzam że "łączenie z resztą zbroi" w formie brody będzie doskonałe :D

 

Co do wzgórz: Mówiłem że nie będę wtrącał się w twoje grafiki i tak też robię, ale nie pasują mi do koncepcji.

 

Nową trawę i wodę postaram się dodać w poniedziałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie utknęłam merytorycznie na blaszce osłaniającej szyję.

Szyszak do podbródka nie pasuje. Ten hełm był w użyciu do końca XIIIw. a podbródek to już XVw. który występował razem z kapalinem ;)

No chyba, że to nie ma mieć nic wspólnego z historią :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

mi tam wzgórza pasują, oczywiście nie takie jak na screenie, ale myślę że da się z tego zrobić coś ładnego. Chyba że pasują ci wyłącznie minecraftowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no. Bez obrazy dla Shil ale te wzgórza są obrzydliwe.

 

To tylko pokazany prostokąt. Jest zbudowany z małych sześcianików. Urodził się akurat taki kwadratowy, ale będzie to służyć raczej to podwyższenia całych połaci terenu, a te spadki, które widać, to jakby "schodek".

 

 

Co do brody, to spróbuję dodać.

 

To jak zarzucę do szyszaka kolczugę, to będzie ok? I czy wtedy musi zakryć ten żółtawy materiał, czy może mieć większy wykrój dekoltu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi, musi. Kaptur kolczy służył między innymi do ochrony szyi.

 

Dobrze, chwilowo go odłożyłam, ale zakryję tę kolczugę.

 

 

Przepraszam za bałagan, ale jestem w trakcie tworzenia i chciałam zapytać czy te zabudowania, które będą w mieście (tak jest w założeniu) pasują do reszty grafik i do czasów. (czasy tak jak pisał Threef, chodzi o średniowiecze w takim momencie gdzie ludzie jeszcze mocno wierzyli w pogańskie gusła, ale już były budowle murowane). Bo mimo, że miasto różni się od wsi, to jednak byłoby miło, gdyby nie wyglądały jak z innej bajki... te domki małe i namioty to byłyby dla kupców, mogą być namioty, czy w ogóle nie pasują?

 

podmorowka06bcc.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...