Skocz do zawartości

Dysk + router


TeoTN

Rekomendowane odpowiedzi

Rozważam zakup dysku twardego Western Digital My Passport Essential SE 1TB i zastanawiam się, czy i w jaki sposób mógłbym go podpiąć do routera Sweex LW050v2, jeżeli dysk ma tylko złącze USB, a router tylko gniazda RJ-45... Czy są może jakieś przejściówki lub coś podobnego? I jakiego oprogramowania trzeba by użyć, żeby komputery połączone przez Wi-Fi z routerem widziały dysk i mogły z niego normalnie korzystać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

No tak same z siebie to dysk nie udostępnia danych. Zasilacz i inne podzespoły będą czerpać już sporo energii - to rozwiązanie absolutnie się nie opłaca już w skali jednego miesiąca, a co dopiero na dłuższą metę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpięcie kompa odpada, bo wszystkie, którymi dysponuję muszą być mobilne, a specjalnie dla całej sprawy nie chce mi się kupować nowego kompa ;)

A takie jeszcze pytanie: czy dysk ze złączem RJ-45 można podpiąć pod dowolny router, czy musi on mieć jakieś specjalne oprogramowanie czy coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Nie miałem nigdy styczności z takim dyskiem, ale wydaje mi się, że ma w sobie lub obudowie dodatkowy układ symulujący protokół sieciowy serwera plików ftp / http / czy ten windowsowy dysk sieciowy.

 

Co do zaś podpinanie dysku przez komputer, to jest to niechybione podejście, bo równie dobrze można do takiego komputera dokupić kartę wifi i z niego zrobić właściwy router. Wtedy ten fizyczny stanie się zbyteczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...