Skocz do zawartości

Raj


iczigo

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: Raj

 

Gatunek: Na styl FPS - gra fabularno-przygodowa

 

Opis: Opisem gry będzie wypowiedź głównego bohatera:

Nazywam się Piotr, nazwisko i tak jest nie ważne, muszę wam coś powiedzieć, ten świat się zmienił, mamy rok 2315 i nic więcej nie wiem. Mieszkam pod gołym niebem na rynku Poznania, na którym ostała się jedynie fontanna, niegdyś tryskająca wodą, a teraz zardzewiała i już niedziałająca, otaczają ją ruiny 3 domów. Gdzieniegdzie można znaleźć jeszcze jakieś głazy, a tak w ogóle to przeżyłem dlatego, że rynek jest otoczony przez jakąś dziwną barierę, nie wiem skąd się wzięła. Do tej pory, żyłem w pozostałościach poznania i żywiłem się zapasami, które znajdowały się przy fontannie, wody jeszcze jest sporo, ale jedzenia brakło tydzień temu, dlatego musiałem zapolować, te dziwne stwory, które chodzą naokoło mają okropny smak. Polowania mają jednak swoje ograniczenia, mam tylko pięć minut od otwarcia bramy w strefie bezpieczeństwa, a potem już nie wrócę na rynek, za pomocą mojej komórki na baterie słoneczne udało mi się wywnioskować, że żyję tu już pół roku. Telefon ciągle działa, ale powoli wsiada, deszcze tu padają rzadko, ale o słońce też trudno, przez ten cały czas niebo pokrywają czerwone chmury. No, mam spory problem, nie pamiętam co się stało ze światem, ale dowiem się, miewam przebłyski pamięci, z notatek, które znalazłem w swojej strefie wynika, że pod Poznaniem są korytarze tylko trzeba wiedzieć jak je otworzyć. Próbuję do tego dojść, nie jadłem już od trzech dni, moje ciuchy są poniszczone, ale zauważyłem ,że mam dziwne zdolności regeneracji, no i jeszcze została kwestia tych ruin domu tuż przed moją strefą, tam mieszka coś co przypomina człowieka, ale na pewno nim nie jest. Ile wytrzymam, tyle wytrzymam, ale mam nadzieję, że ucieknę stąd, aha i ostatnie co znalazłem, to notatki jakiegoś szaleńca, mówią one o projekcie RAJ.

 

 

 

Autorzy:

 

Programowanie:
Iczigo

Fabuła:
Iczigo

Grafika:
Iczigo i z

Muzyka:
Na razie brak

Screeny:

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

screen 1. - sztuka wspolczesna

screen 2. - zakorkowany zlew osloniety laserowym osuszaczem dloni

fabula -

, mamy rok 2315 i nic więcej nie wiem.

"wiem, ze nic nie wiem" Sokrates.

a tak w ogóle to przeżyłem dlatego, że rynek jest otoczony przez jakąś dziwną barierę, nie wiem skąd się wzięła.

to czemu domy sie zawalily a ty zyjesz?

Polowania mają jednak swoje ograniczenia, mam tylko pięć minut od otwarcia bramy w strefie bezpieczeństwa, a potem już nie wrócę na rynek,

skad on to wie? musialby tego doswiadczyc, lecz wtedy by nie wrocil... hmmm...

za pomocą mojej komórki na baterie słoneczne udało mi się wywnioskować, że żyję tu już pół roku.

jaki model?

Telefon ciągle działa, ale powoli wsiada

gdzie? do tramwaju?

No, mam spory problem, nie pamiętam co się stało ze światem, ale dowiem się, miewam przebłyski pamięci, z notatek, które znalazłem w swojej strefie wynika, że pod Poznaniem są korytarze tylko trzeba wiedzieć jak je otworzyć.

w niejktorych miejscach powinny byc kropki

Ile wytrzymam, tyle wytrzymam,

2+2=2+2

aha i ostatnie co znalazłem, to notatki jakiegoś szaleńca, mówią one o projekcie RAJ.

czyli juz wiemy co sie stanie. Probowali za pomoca jakiegos urzadzenia stworzyc swiat idealny bez wojen, walki, smierci! oh! RAJ normalnie! lecz poszlo cos nie tak, wszystko sie pomutowalo/wyzdychalo, a w zamian przybylo cos z innego swiata. Musisz odwrocic ten proces, chociaz nikt nie bedzie wiedzial po co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, TheMarcQ chyba wyczerpał wszystkie tematy, które chciałem poruszyć ;)

 

A screeny wyglądają jak efekt pierwszej styczności pięciolatka z grafiką komputerową. Ja rozumiem, że 3D trochę ograniczone w GM (jeśli robisz w GM) ale to nic nie usprawiedliwia - wolę średnie 2D niż gówniane 3D, a na to się patrzeć nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TheMarcQ Kiepsko idzie ci udawanie @Korodzik'a (poprawiłem :)) :P

 

 

co do gry nie wygląda najgorzej zwłaszcza że to początki, nie wiem czy używasz jakiegoś engina jak nie to mam nadzieje że ci gm pociągnie (jeśli w w ogóle w nim piszesz)

 

co do krajobrazu nie mogę się oprzeć wrażeniu że gra dzieje się w Utopi gdzieś obok gry @Nirvany :P

 

 

co do samej fabuły no cóż fabułą ją raczej nazwać nie można, raczej intrem które za wiele nie mówi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o grafę,to zostanie taka, ale jeszcze poprawię trochę teksturowanie, robie to w GM+Ultimate3D.

 

@TheMarcQ - Mylisz się co do fabuły, dla mnie ona wgrach jest najwarzniejsza i zapewniam wszystkich, że nie będzie przewidywalna.

 

PS.

Dla wszystkich zainteresowanych: Robienie gry z wiewiórką w toku, tylko narazie wziąłem się za "RAJ".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale co możesz w tej fabule dać, skoro napisałeś zajawkę z której wszystko można wywnioskować? :)

czyli juz wiemy co sie stanie. Probowali za pomoca jakiegos urzadzenia stworzyc swiat idealny bez wojen, walki, smierci! oh! RAJ normalnie! lecz poszlo cos nie tak, wszystko sie pomutowalo/wyzdychalo, a w zamian przybylo cos z innego swiata. Musisz odwrocic ten proces, chociaz nikt nie bedzie wiedzial po co...

Ociupinę jak BioShock :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popraw grafike, jak dla mnie bendzie będzie miodzio.Przypomina mi to po troszku S4 League Chaser Mod. :jezor:

Mam nadzieje, że ta twoja gra 3D nie bendzie miała dużych wymagań ^^

 

EDIT: @down może kiedyś zapamiętam... :jezor:

ciekawe z której strony lol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. to sie odmienia korodzik'a, a nie korodzik'ego

Hmh. Jakby Korodzik to było określenie... A! No tak... Przecież teraz każdy pisze recenzje to można śmiało powiedzieć że ów osoba jest Korodzika! Jakiż ja byłem ślepy... Korodziki dyzmek... Hmh. Ja muszę przyznać że kiedyś też, przez mały okres czasu byłem Korodzikim Ignisem. 'Korodzikość'- No cóż. Byłby nowy atut do eR-Pe-Gie. ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o grafę,to zostanie taka, ale jeszcze poprawię trochę teksturowanie, robie to w GM+Ultimate3D.

 

Looknij też sobie na GMogre jeśli nie patrzałeś.

Jest szybszy i lepszy ale trudniejszy.

 

Fakt LionX, mi też trochę przypomniało Utopie :D

Zapowiada się w miarę ciekawie jak dla mnie.

Miłej pracy nad projektem ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...