Skocz do zawartości

gra przeglądarkowa


Fronia1996

Rekomendowane odpowiedzi

ten post pewnie rozpocznie dłuższą rozmowe

 

chodzi mi o to jak zrobić grę przeglądarkową bo poradniki do tego są długie i nie wyjaśniają za dużo

np. jak skąd wziąść serwer do gry?

w jednym są podane konkretne strony, a w innym koleś pisze że te strony zabraniają tworzenia gier przegladarkowych bo to za bardzo przeciąża

 

więc jak zacząć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: Chęci i ambicje.

Po drugie: Mierzenie sił na zamiary.

Po trzecie:

A)Olanie wszystkiego, bo "i tak tego nie zrobię".

B)Zabranie się do kodzenia.

 

Jeśli odpowiedziałeś B ) to:

Po czwarte: PHP - owszem; serwer - nie trzeba od razu kupować, postawić idzie na localhoście lub jakimś darmowym serwerze - ale to do testów, później trzeba kupić coś porządnego,

Po piąte:

-W czym to, k****, napiszesz?

-HTML!

-(FACEPALM). Trzeba umieć obsługiwać bazy danych, znać PHP, (X)HTML, JavaScript albo AJAX

Po szóste: Vallheru lub XNova - słyszałeś o czymś takim? Jeśli nie, to ściągnij i zobacz - a to dopiero jakieś 30% całej gry.

Po siódme: Życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz skorzystać z darmowych serwerów na początku takich jak

www.cba.pl

www.yoyo.pl

www.friko.pl

www.ugu.pl

żeby stworzyć grę przeglądarkową musisz umieć php (do wykonywania funkcji typu logowanie itp) , html (dla zarysu wyglądu strony) , css ( dzięki niemu gra będzie lepiej wyglądała wizualnie) , mysql(żeby odbierać i wysyłać dane o np złocie gracza do bazy)

Na stronce

www.skrypty-forum.pl możesz znaleźć darmowe silniki które tylko trzeba zainstalować na serwerze. Jeśli chcesz napisać własną to polecam sie pouczyć np z tąd:

http://www.webmade.org/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Możesz też kupić dość porządne silniki (niszczące takie Xnovy i Vallheru bez problemów), jednak to wydatek kilkudziesięciu złotych

2) Serwery - lipa jest z nimi, zazwyczaj nie ma szans na postawienie gry na takim serwerze (chyba, że admin zezwoli [bo silnik jest porządnie zrobiony i jest lekkożerny], z tego co wiem na bardzo mało osób i lekkie silniki zezwala cba.pl :D Ale tutaj musisz sam wybadać teren

3) No - przydałoby się znać jakieś PHP itd. - w razie dodawania funkcji czy cuś

4) Problem jest, że użytkownicy (GMClanu) nie śledzą aktualności w systemach; Problem w tym, że systemy i aplikacje - zaczynają "myśleć za ciebie" - System się sam aktualizuje itd. To - co kiedyś musiało robić kilkunastu programistów (np. Wolfenstein 3D), dziś może zrobić team 3 osobowy (programista, grafik, muzyk (?)), czy nawet mniejszy. Osobiście komputery tak się rozwijają, że być może za parę lat "Game Maker będzie dla wielu za trudny" (patrz T3DGM - niby szit, a grę robisz w 30 minut [czy krócej])

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Możesz też kupić dość porządne silniki (niszczące takie Xnovy i Vallheru bez problemów), jednak to wydatek kilkudziesięciu złotych

 

# Z tego co sie orientuje Vallheru jest darmowym silnikiem, jednak gry oparte na w/w silnikach jest w sieci pełno i szału nigdzie juz nimi nie zrobisz, spóźniłeś sie o jakies 7-8 lat.

Najlepiej napisać coś właśnego na jakimś dobrym frameworku lub wszystko samemu, jest to czasochłonne ale możliwe !

 

 

2) Serwery - lipa jest z nimi, zazwyczaj nie ma szans na postawienie gry na takim serwerze (chyba, że admin zezwoli [bo silnik jest porządnie zrobiony i jest lekkożerny], z tego co wiem na bardzo mało osób i lekkie silniki zezwala cba.pl biggrin.gif Ale tutaj musisz sam wybadać teren

 

tu sie zgodze, niektóre są strasznie obciążające ;/ nigdy nie kupuj od razu dużego serwera tylko zmieniaj go w zależnosci od ilości graczy i transferu

3) No - przydałoby się znać jakieś PHP itd. - w razie dodawania funkcji czy cuś

 

samym php teraz Cieżko :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samym php teraz Cieżko

 

Niekoniecznie, jak masz genialny pomysł (i wiedzę), to PHP wystarczy - Weźmy np. Fabrice'a Bellard'a - Zrobił emulator PC w Javascript (trudno mówić o przełomie, ale udało mu się). Są nawet fora, wiki czy CMS'y oparte na PHP (jak ktoś nie ma bazy danych :D)

 

# Z tego co sie orientuje Vallheru jest darmowym silnikiem, jednak gry oparte na w/w silnikach jest w sieci pełno i szału nigdzie juz nimi nie zrobisz, spóźniłeś sie o jakies 7-8 lat.

Najlepiej napisać coś właśnego na jakimś dobrym frameworku lub wszystko samemu, jest to czasochłonne ale możliwe !

 

Ja myślałem coś a'la Margonem :D (Mam gdzieś taki silnik)

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie, jak masz genialny pomysł (i wiedzę), to PHP wystarczy - Weźmy np. Fabrice'a Bellard'a - Zrobił emulator PC w Javascript (trudno mówić o przełomie, ale udało mu się). Są nawet fora, wiki czy CMS'y oparte na PHP (jak ktoś nie ma bazy danych biggrin.gif)

 

Ale pieprzenie sie w plikach zamiast bazy danych to bzdura ;/ więc już oprocz php dochodzi SQL, js też jest przydatny.

Fakt pomysł też gra bardzo dużą role ale pomysł + dobre wykonanie to jest już coś.

 

Ja myślałem coś a'la Margonem biggrin.gif (Mam gdzieś taki silnik)

 

Nie wiem nigdy nie widzialem w necie silnika tej gry, sam nawet nie myślałem jak takowy zrobić z braku laku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby stworzyc nawet taki shit, trzeba znac sie na php. Ewentualnie moze byc troche java script'ow, ale i tak php to podstawa. Zalozenie serwera to sprawa najlatwiejsza.

Taka gre robi sie jak kazda inna, tylko za pomoca jezyka web'owego i jedynie z eventem create(przekladajac na gm'owe).

Najpierw musisz sobie rozrysowac jakie funkcje gra ta musi miec, potem rozpisac to na kod php. By w koncu to spiac w calosc. Do tego jeszcze html z css, by uzytkownik mial interfejs graficzny...

Ot tak nie dostaniesz calego poradnika, z ktorego plemion nie zrobisz. Za jakies 5 lat nauki wymienionych wyzej jezykow, bedzie mogl zrobic cos na wzor zulwars.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Można. Każdy język może zwracać stronę www przy odpowiedniej konfiguracji języka. Nawet Assembler.

Co do C++, to np. Facebook z niego korzysta: http://pl.wikipedia.org/wiki/HipHop_for_PHP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.ugu.pl

Polecam :D

Zostałem tam zbanowany za złamanie chyba 3 punktów regulaminu w tym: hostowanie gier przeglądarkowych i przeciążanie serwera ugu.pl

 

Teraz jestem na www.szu.pl, a kiedyś na www.110mb.com

 

@Fronia1996 jak chcesz zacząć zabawę w PHP to pobierz Vallheru, przejrzyj pliki które uznasz za ważne (logowanie, rejestracja). Każdą funkcję sprawdzaj w Google. Potem wszystko wyłącz/skasuj i za tydzień przejrzyj to jeszcze raz. Z robieniem własnych grafik nie baw się wcale bo bezcelowe. Vallheru nawet nie edytuj bo zgubisz się w smarty, poznaj za to PHPMyAdmina.

Jeśli jesteś uparta to spróbuj dodać nowy sklep czy coś takiego. Potem znajdź jakiś Tutorial PHP + MySQL i ucz się podstaw mając ciągle otwarty manual

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Kupujesz/zdobywasz/wynajmujesz za darmo serwer

-Szukasz na stronie konfiguracji serwera

-Pobierasz program do połączeń FTP (Filezilla, Total Comander)

-Wpisujesz konfigurację

-"Przeciągasz" pliki na serwer

-Wchodzisz na stronę

-Postępujesz wg instrukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Kupujesz/zdobywasz/wynajmujesz za darmo serwer

-Szukasz na stronie konfiguracji serwera

-Pobierasz program do połączeń FTP (Filezilla, Total Comander)

-Wpisujesz konfigurację

-"Przeciągasz" pliki na serwer

-Wchodzisz na stronę

-Postępujesz wg instrukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ignis, placu

-Kupujesz/zdobywasz/wynajmujesz za darmo serwer

-Szukasz na stronie konfiguracji serwera

-Pobierasz program do połączeń FTP (Filezilla, Total Comander)

-Wpisujesz konfigurację

-"Przeciągasz" pliki na serwer

-Wchodzisz na stronę

-Postępujesz wg instrukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...