Skocz do zawartości

Przygody Pana Pietruszki


Arekadiusz

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: Przygody Pana Pietruszki

 

Gatunek: Przygodowa/Platformowa

 

Opis: Pierwsze demo mojej nowej gry nad którą intensywnie pracuję od ponad dwóch miesięcy. Pomysł na nazwę pochodzi od mojego brata. Sterujemy Panem Pietruszką, który musi przejść wszystkie planszę. Narazie proszę tylko o ocenę grania. Grafika w grze już raczej taka pozostanie, chyba że ktoś ma pomysł na jakieś zmiany. Oceny wyboru plansz i menu(powstaje) narazie możecie sobie odpuścić bo narazie mało mnie one interesują. Muzyki narazie brak. W kolejnym demie już powinna być. No więc proszę o opinie, sugestie, propozycje zmian i raportowanie błędów.

Sterowanie: strzałki - chodzenie, spacja - skakanie, CTRL - strzał, myszka - wybór planszy

 

Download: Aktualna wersja - 0.4

Rozmiar pliku: 1,28 MB

 

Autorzy:

Fabuła: Arekadiusz(w trakcie pisania)

Programowanie: Arekadiusz

Grafika: Arekadiusz

Muzyka: NARAZIE brak

 

Lista planowanych zmian w wersjach demo:

V 0.6 - ok. 10 lipca

-dodanie muzyki

-dodanie menu

-dodanie fabuły

-utworzenie wprowadzenia do gry

-napisanie instrukcji

-przesiadka z pliku ini na inne pliku

-animacje i zmiana grafik postaci

-poprawa zgłoszonych błędów

 

V 0.7

-dorobienie kolejnych 10 plansz

 

V 0.8

-uruchomienie edytora plansz

 

V 0.9

-zakańczanie gry

-ostateczne testy

 

Screeny:

Screen

Screen

Screen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że pietruszki są białe ;D

Postać się przycina przy podłożu: o tak. Skorzystaj z maski. Dorób animacje.

 

To pomysł mojego brata ;)

Właśnie nie wiem czy zostawić to przytrzymywanie celowo, czy lepiej naprawić. Jak uważasz? Animacje mam w planie.

A co z oceną gry? Podoba się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale łoczojebna grafika :0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arekadiusz, zmień wpis w polu "Gatunek" z "Przygodowa" na "Platformowa". w grę grałem i nie ma w niej nic (przynajmniej w pierwszej i drugiej planszy), co by wskazywało na to, że gra jest grą przygodową.

 

w trakcie drugiej planszy gra mi się znudziła. jakie są jej wady?

na początku, grafika. ten wygląd jest po prostu odpychający, a panowi pietruszce mam ochotę bardziej dać w mordę niż kontrolować go. to nie powinno się zdarzyć przy platformówce w takim stylu, w którą teoretycznie mogą grać młodsi.

o mechanice można powiedzieć tyle dobrego, że bugów niszczących grę nie ma. ale zabijanie bohatera kiedy próbuje wyjść poza bok planszy nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem. no i łapanie się platform przez dziwny kształt maski to bug, nie ficzer.

muszę pochwalić autora za poruszanie się bohatera razem z ruchomymi platformami. nie spodziewałbym się tego po grze na takim poziomie.

 

co jest głównym problemem? poziom trudności. ta gra to istny test cierpliwości - nuuudaaaa.

 

ogólnie, to jest po prostu słaba gra. potrzeba wiele pracy żeby stała się ona grywalna, ale uważam, że łatwiej byłoby po prostu zacząć od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, że napisałeś

gry przygodowe nie są tym samym co platformówki

Tutaj dałem Ci przykład, że to nie jest zawsze prawdą.

 

Mamy do czynienie z demem, więc może będą jakieś elementy z rodem przygodówki. A poza tym niemal wszystkie platformówki opowiadają o przygodach kogoś, więc można te gry na upartego nazwać przygodowymi ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, że napisałeś

 

Tutaj dałem Ci przykład, że to nie jest zawsze prawdą.

 

Mamy do czynienie z demem, więc może będą jakieś elementy z rodem przygodówki. A poza tym niemal wszystkie platformówki opowiadają o przygodach kogoś, więc można te gry na upartego nazwać przygodowymi ;D

no cóż, nie mogę zaprzeczyć. ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poza tym niemal wszystkie platformówki opowiadają o przygodach kogoś, więc można te gry na upartego nazwać przygodowymi ;D

Więc nie będziesz mieć pretensji, jeśli nazwę Mortal Kombat grą przygodową? :)

 

Gra jest raczej "na raz", bo nic wciągającego w niej (na razie) nie ma, oprawa jest mocno niemrawa, a Pan Różowa Pietruszka wygląda, jakby właśnie mama obudziła go do szkoły (a przynajmniej jego wyraz twarzy). Poza tym, wkurzającego jest to, co wymienili poprzednicy - zacinanie się itp. czyli najczęstsze grzechy GMowych platformówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jaklub

Test cierpliwości? Czego oczekujesz? Wydawało mi się że na pierwszych poziomach gra musi powoli się rozkręcać, a nie walić od razu najtrudniejsze co może być.

To co powinienem zmienić w Panu Pietruszce? Tylko grafikę?

Grafika prócz tapet i wyboru planszy wydaje mi się że nie jest najgorsza. Poczekam na opinie innych.

Dobra łapanie się za platformy naprawie. A i zabijanie po wyjściu na bok planszy też naprawię.

 

@Explosivo

Nie widzę tam żadnego innego zacinania się niż wieszania na schodkach...

Ok skoro wszyscy tak mówią to zmienię grafikę Pana Pietruszki

To jak uważasz co mam dodać aby gra była wciągająca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jaklub

Test cierpliwości? Czego oczekujesz? Wydawało mi się że na pierwszych poziomach gra musi powoli się rozkręcać, a nie walić od razu najtrudniejsze co może być.

pojąłeś to źle, to że ma się rozkręcać, nie oznacza, że ma być nudna.

no i też nikt nikt nie powiedział, że ma się powoli rozkręcać. czemu powoli? po prostu gracz ma pojąć zasady rozgrywki. a czy powoli czy nie, zależy od gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co bierzesz się za grę na siłę, skoro nie masz na nią pomysłów?

Jeżeli masz problem z samą mechaniką przeszkód czy pułapek, to określ dokładnie, o co ci chodzi - wtedy pomożemy. Ale nie będziemy przecież wymyślać gry za ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co bierzesz się za grę na siłę, skoro nie masz na nią pomysłów?

Jeżeli masz problem z samą mechaniką przeszkód czy pułapek, to określ dokładnie, o co ci chodzi - wtedy pomożemy. Ale nie będziemy przecież wymyślać gry za ciebie.

 

Nie biorę się za grę na siłę, ponieważ tyle już wykonałem i miałem pomysł. Ale skończyły mi się pomysły na pułapki dlatego proszę o drobną pomoc. Na razie wymyśliłem 2 nowe które już dodaje.

EDIT: Mam już 5 nowych ;)

Proszę o dalsze opinie i oceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...