Skocz do zawartości

Alice on Schrooms!


PsichiX

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: Alice on Schrooms!

 

Gatunek: Comic Arcade

 

Opis: Alicja wyszła do lasu zebrać nieco grzybków, aby się nieco zrelaksować, ale nie wiedziała, że jeden lub dwa grzyby nie wystarczą i musi pożerać ich więcej i więcej, aby nie stracić przytomność i przetrwać. Pomóż jej iść jak najdalej w miarę możliwości i zdobyć jak najwięcej punktów!

 

GRA JEST NADAL W FAZIE ROZWOJU, OBECNIE TRWAJĄ BETA TESTY GŁÓWNEJ ROZGRYWKI.

 

Download: http://www.indiedb.com/games/alice-on-schrooms

Rozmiar pliku: 9.85 MB

Autorzy:

Programowanie:
PsichiX

Fabuła:
PsichiX

Grafika:
Tymoteusz Beczek

Muzyka:
W kredkach są wypisane podmioty odpowiedzialne za utwory w grze.

Screeny:

s01.PNG

s02.PNG

s03.PNG

 

Filmy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A ja myślałem, że mam słabego neta ^^ 4 minuty mi sie sciaga.

 

Ocena w edicie :)

 

Tak jak m@rcixxx powiedział na razie nie ma co oceniać. Ale jest słaba, każdy może coś takiego zrobić w 10 minut.

 

Dziwne było też to, że raz po zderzeniu z grzybkiem game over. Nie wiem, może tak miało być ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o które można się potknąć i rozbić głowę,

 

Trzeba dorobić animację ;). W ogóle to gierka wciąga, sam się zdziwiłem. Fajnie by było jak byś dorobił bonusy, np. strzelanie przez 10s do najbliższych przeciwników i skał. Jak na dzień dzisiejszy to nie wiele da się ocenić, czekam(y) na grafikę i lepszą muzyczkę bo ta wydaje mi się dziwna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne, fajne.

 

- Minusy -

- Miejscami cthulu są na muchomorach,

- oraz raz mi całą szerokość łąki zajęły te właśnie ten ten tegi o nazwie Cthulu.

 

+ Plusy +

+ fajny dźwięk (mi kawałek jednego utworu skojarzył się z Fredem) :D

+ sympatyczna grafika

+ lubie gry z menu po którym można poruszać się strzałkami (ja tego ni umim)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaklub, propozycją jakąś się podziel, bo chcę, by była grywalna, nie do końca jednak wiem, co z nią zrobić.

 

BTW. zwalniająca muzyka to efekt "zjazdu" jaki towarzyszyć ma z zaciemnianiem / rozmazaniem ekranu przy spadku substancji aktywnych w naszym ciele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaklub, propozycją jakąś się podziel, bo chcę, by była grywalna, nie do końca jednak wiem, co z nią zrobić.

ok

 

ponieważ sterujemy zwykłym "ludziem", proponuję zwiększyć liczbę rodzajów przeszkód. same Cthulhu leżące na drodze nie wystarczy. poza tym, pomoże tutaj też wywalenie tego wkp3ow6t0-w3r5nzsjącego utworka i dodanie czegoś bardziej psychodelicznego, ale nie wkurzającego jednocześnie.

zmiana scenerii w miarę wpieprzania grzybków.

 

ale jeśli to ma dalej być przykład dołączany do xenona, powinno zostać takie coś. można ewentualnie dodać bonusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorób jakieś bonusy. Na przykład nieśmiertelność za combo x20, zebranie wszystkich grzybków co są na ekranie, zniszczenie ośmiornic (cthulu) co są na ekranie, odwrócenie sterowania (to raczej nie bonus), strzelanie itp. Dodaj opcję, że najlepsze wyniki (z powtórkami) można wysyłać na jakiś serwer i są one dostępne dla wszystkich graczy (taka "globalna" top lista).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę sprawiedliwość na tym świecie - BO ADMIN wstawił grę.

 

Jeżeli nie byłby to admin, to byście na pewno kolesia wyzywali "ale badziewiarska grafika!", "tu nie foum dla takiego beztalencia!"

 

TAKA JEST PRAWDA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moe, przesadzasz. i dzieki za ocene, masz moze jakies propozycje wlasne co do ulepszenia? mnie sie bardzo spodobaly propozycje candy'ego, wiekszosc, jak nie wszystkie beda zaimplementowane w grze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaj jak mówił candy bonusy, comba przy tym gdy zdobędziemy combo jakieś super wybuchy, efekty itd - im wyższe combo, tym większy boom na ekranie ujrzymy. Mógłbyś dodać system achievmentów ( jak już te achievmenty to tworzenie użytkowników, gdzie dla każdego są osobno zapisywane ), jakiś extra time do zdobycia ( poprzez jakiś specjalny grzybek, np. na 10 sekund ekran robi się kolorowy, double punktów itd).

 

dobra już, masz to 4/5 ( liczę, że się postarasz w następnych wersjach )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo muzyka wazy ok 6? i to jako mp3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla zainteresowanych:

kod źródłowy obecnego stanu gry (dodano pauzowanie gry klawiszem P i poprawiono predkosc muzyki. teraz dodaje postprocess i potem wezme sie za bonusy):

http://dl.dropbox.com/u/9759049/SchroomsBetaSources.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPDATE!

dodałem klimatyczny postprocessing, gra się schizowo :D

 

http://dl.dropbox.com/u/9759049/SchroomsBeta.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...