Skocz do zawartości

piłkarska


Rekomendowane odpowiedzi

trzeba zrobić ją dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że poprostu w kolizji gracza z piłką powinieneś nadać jej hspeed'a/vspeed'a lub poprostu działaj na zasadzie współrzędnych...

 

tzn.

GML
if place_free(x+3,y)

 

{x+=3}

 

Bende mógł ci pomóc ... ale nie w tej chwili ,z tego względu że mam zdawke z chemii w poniedziałek ^^

nie moge tego oblać ;d ,chociaż myśle że na niewiele się zdam :jezor:

 

EDIT: Pozatym ludzie jak macie zamiar sobie pogadać o tym kto jest ,,trolem" na tej stronie to weźcie sobie pogadajcie gdzie indziej bo tutaj koleś prosi o pomoc ;] taka rada na przyszłość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On prosi o wytłumaczenie ( nie wiem jakie ale jakieś na pewno )

Siemaneczko. Mam takie pytanie, czy ktoś mógłby być tak miły i wytłumaczyć mi jak zrobić dobrą gre piłkarską, może być 1 na 1 albo i też 11 na 11. Gra nie ma być w 3D, wystarczy taka żeby dało się sprzedać za 5 zł .

Z góry dzięki

 

Chyba że czegoś nie zrozumiałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale YXE wytłumaczył już jak zrobić taką grę, nieprawdaż :P?

Jeśli nie o to chodzi to oczekuje właśnie gotowej gry - wszystkiego pokolei tak aby mógł sobie skopiować stąd i wkleić w GM.

On nie pyta np. jak zrobić dobieganie AI do piłki, kopanie jej, zaliczanie goli, tylko jak zrobić grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja ;d

Ale jakby zacząć go uczyć robić coś takiego tak żeby sam musiał się tego domyśleć

to tak naprawde można by mu pomóc i nauczyć go czegoś tylko gra miałaby być niekomercyjna ...

A skoro chcesz ją sprzedawać to napisz ją sam ,po tym jak ci to wytłumacze wtedy umowa stoji :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...