Skocz do zawartości

Komputer się zacina


Muuuuczek567

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się dlaczego Fervi z jednej strony wychwala linuxa, a z drugiej używa Wine. To tak jakby jeździć Porsche, a zakładać kołpaki z logo Ferrari...

Korzystanie z Wine w Linuxie jest jak chodzenie na dziwki mimo posiadania dziewczyny. Skoro Linux jest taki fajny, to po co Ci wine? Żeby grać? To nie lepiej na normalnym windowsie z pełną wydajnością na drugiej partycji, albo nawet z doinstalowanym cygwinem czy innym gównem?

 

Bo Windows to tylko alpha systemu operacyjnego - jak ReactOS, niby działa, ale są problemy. A Linux jest jak wersja stabilna, ale bez oprogramowania.

Mam wystarczającego kompa, by uruchomić gry pod Wine bez zacięcia. Nawet jeśli wymagają większej mocy - nie odczuwam tego.

 

Fervi

 

PS. cygwin (czy andlinux) są emulatorami, które i tak ledwo co śmigają

PS2. No to tak jak mieć Windowsa i Firefox'a - zawsze możesz wybrać Internet Explorer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 101
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Bo Windows to tylko alpha systemu operacyjnego - jak ReactOS, niby działa, ale są problemy. A Linux jest jak wersja stabilna, ale bez oprogramowania.

W tym momencie właśnie pokazałeś, że z Tobą się nie da dyskutować na żaden temat, w szczególności na te poświęcone komputerom. Gratulacje :thumbsup: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem Windows 7 - nawet sterowników się nie dało zainstalować i to ma być system? Proszę cię

 

Z Linuksem nie miałem żadnych problemów ze sterownikami, kupiłem nowego laptopa i wszystko śmiga od razu, na starych piecach też - no i nie ma wymagań z kosmosu

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, to mi chętnie pomożesz

 

System po wejściu w tryb awaryjny - restartuje się (cholera go wie czemu), żadnego komunikatu, nic

 

Fervi

 

PS. Znam świetny dowcip - idzie Crackkk-GM do sklepu i kupuje gry na Mac'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Nie, to Linux ssie, kiedyś go odpaliłem i nie mogłem sterów zainstalować, co to za system???!!!!???!?!?!?!?

 

A na Windowsie elegancko wszystko śmiga.

 

 

PS. Znam świetny dowcip - odpala doctor kompa i umie się nim posługiwać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam lepszy - ANtY hostuje stronę na Windowsie

 

Możliwe, że Linux nie wykrył, twojego kompa używali jeszcze Egipcjanie ...

 

Co z tego, że lista jest, skoro gier nie kupisz w Polsce? Chyba, że przez neta .. To samo mogę zrobić pod Linuchem

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i widzisz - podobnie jak ze Steam'em

 

Ktoś się włamie, może z nudów usunie dane ze Steam'a i będziesz udowadniał, że ty kupiłeś tą grę, czy coś

Znam też ciekawszą opcję - przejdź na ChromiumOS, to mniej więcej to samo

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ty chyba nigdy Steama nie używałeś i nie widziałeś ogromu zabezpieczeń tego systemu, a zarazem sposobów odzyskiwania konta.

 

Do Pentagonu się włamali, do Sony się włamali, a do jakiegoś niszowej firmy by się nie włamali? C'mon, be Serious :D

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Steam niszowy?

RSMHQ.jpg

 

Pewnie tylko dlatego, że nie ma go na Linuksa :thumbsup:

 

A poza tym, mam gdzieś to czy się włamią. Danych bankowych tam nie trzymam, a istnieje takie coś jak backupy ;) . Do tego mam dowody zakupu w postaci wirtualnych rachunków przesłanych mi przez nich na maila, więc mam gdzieś czy ktoś się do nich włamie czy nie :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crackkk-GM, za dużo oglądasz filmów Amerykańskich, kometa po wejściu w atmosferę - spłonie ;] Ogólnie, żeby mieć Steam'a - powinieneś mieć neta (inaczej gry mogą nie chodzić, jak Portal). Niby nie ma większych problemów z internetem, ale czasem te mniejsze sprawiają problemy ;) Awaria, brak kasy czy inna katastrofa i nie możesz sobie popykać

 

Pewnie tylko dlatego, że nie ma go na Linuksa

Po co mi niszowy produkt na Linuksie? Pfffff

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mi niszowy system system operacyjny na kompie ? pff

 

Większe prawdopodobieństwo że kometa spadnie na Twój dom niscząc Ci pudełko z grą

Crackkk-GM, za dużo oglądasz filmów Amerykańskich, kometa po wejściu w atmosferę - spłonie ;]

 

Ecaxtly ; ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, też uważam, że Steam kontrolujący jakieś 70% rynku wirtualnej sprzedaży gier komputerowych jest niszowy. Do tego jego baza ponad 3000 gier, 30 milionów użytkowników to też raczej niszowość. A skoro wspomniałeś o Sony, to część Steama zwana Steamworks jest obecnie zintegrowana z PSN. Obudź się w końcu ze swojego fanowskiego zaślepienia i spójrz na FAKTY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadacie jak potłuczeni, dajcie już spokój, bez sensu jest sobie udowadniać co jest lepsze a co gorsze, każdy wybiera to w czym czuje się dobrze. Zaraz zamknę temat.

 

@doctor LinuxGamers coś nawala ;) na czym stoi? Na PC, na Linuxie, na workbenchu Amigi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Do Pentagonu się włamali, do Sony się włamali, a do jakiegoś niszowej firmy by się nie włamali? C'mon, be Serious :D

 

Fervi

Hahahahahah,

Steam ma większe zabezpieczenia niż Sony, do tego - żal mi ciebie i twojej ślepiej ignorancji :thumbsup:

 

Wolę jednak mieć na steamie grę niż porysowaną płytkę, albo samo pudełko, bo płyta się gdzieś zapodziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem Windows 7 - nawet sterowników się nie dało zainstalować

Bo nie umisz. Pomijajac to ze Windows 7 instaluje sterowniki SAM.

 

Moze jestem troche nie w temacie, ale mi jak kiedys tak zacinalo -

okazalo sie ze to sama myszka miala jakies problemy.

Czasem najprostsze rozwiazania sa najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie nie zainstalował sam, skoro chciałem mu z płyty zainstalować sterowniki, prawda?

 

Steam ma większe zabezpieczenia niż Sony

 

Po czym stwierdzasz? Sony pamiętaj, to nie tylko Konsola, Sony ma też własny internet, czy własne telefony komórkowe i myślisz, że tak wielka firma nie ma lepszych zabezpieczeń od takiego Valve? yhm

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że firma która stawia na zysk robiąc wszystko, nigdy nie będzie tak zabezpieczona jak ta, która ostatnimi czasy stawia głównie na jedno.

 

Swoją drogą:

Sony pamiętaj, to nie tylko Konsola, Sony ma też własny internet

to zdanie jest śmieszne ;ppppp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pod Wine nie moge odpalić żadnej gry zainstalowanej przez wine. Jedyne co mi działa to notepad++ i pare gier zainstalowanych na partycji z Windows. Po przejściu na 11.04 miałem kłopoty ze sterami do karty, banshee zawieche łapie a sam system chodzi dziwnie wolno (10.10 działał ######tnie, nie wiem co do tej 11 naładowali)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Zaraz pęknę ze śmiechu czytając posty Ferviego, Prze_Ass po prostu!

 

Chłopie, używam windowsów od 8 lat i na moim komputerze miałem jednego bluescreena gdy przegrzała się karta graficzna i żadnych problemów. Dość powiedzieć, że już czwarty rok nie formatuję i chodzi. Dziwi mnie, ze skoro nie umiesz używać prawidłowo tak prostego systemu jak Windows, to odnajdujesz sie w linuxie - chyba, że też formatujesz co kilka miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używam windowsów od 8 lat i na moim komputerze miałem jednego bluescreena

 

Też tak kiedyś miałem, ale wtedy nie było internetu i nie dało się (chyba, że dyskietkami) załatwić se Wirusów itd.

 

Co tydzień formatuję, bo to zabawne

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Wracając do tematu:

 

Coś zawala I/O, teraz pytanie co - czy jakieś urządzenie czy oprogramowanie. Jak nie wykryjesz co, to poważnie format c: się kłania. Przypomnij sobie co ostatnio instalowałeś, a także sprawdź żywotność dysku twardego jakimś programem. Ewentualnie odpal system, powyłączaj jak najwięcej procesów i programów (włącznie z antywirusami itepe), a następnie wtedy zapuść muzykę.

 

System po wejściu w tryb awaryjny - restartuje się (cholera go wie czemu), żadnego komunikatu, nic
Jeden z systemowych plików jest uszkodzony lub też oprogramowanie mocno integrujące się z systemem ma błąd. Ostatnimi czasy, kilka miesięcy temu AVG miało takowy błąd w jednej aktualizacji, gdzie rozkładało cały system na łopatki i niszczyło tryb awaryjny, że trzeba było startować kompa z bootowalnej pliki i ręcznie babrać się z plikami systemowymi i antywira by to naprawić. Tak załatwiłem działający system koleżanki z pracy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...