Skocz do zawartości

Komputer się zacina


Muuuuczek567

Rekomendowane odpowiedzi

Mam siedmioletni komputer. Do wczoraj działał dosyć znośnie (w sensie dało się słuchać muzyki itp.), jednak od tegoż momentu zaczęło się z nim dziać coś dziwnego. Mianowicie co jakiś czas (ok. 10 min) łapie takie jakby przycinki, co dwie-trzy sekundy zatrzymuje się na ułamek sekundy, i tak ok. 10-15 razy, potem następne 10 min spokoju itd. Niby nie problem, ale muzyki nie da się słuchać przez te skoki.

Dodatkowo cały system drastycznie zmniejszył swoją wydajność. Trzy uruchomione naraz aplikacje to dla niego niemalże syzyfowa praca.

Następujące rozwiązania problemu nie rozwiązały problemu:

-odczepienie nieużywanego dysku twardego (nie wiem, co tam robił)

-całkowity skan komputera (dwa wirusy usunięte, chyba nie były groźne)

-wyczyszczenie podzespołów z kurzu i innych drobinek

-czyszczenie rejestru, usuwanie śmieci.

Jutro sprawdzę, czy defragmentacja coś da. W międzyczasie chciałem się Was, forumowiczów, zapytać, co można jeszcze zrobić, żeby komputer działał w miarę sprawnie. Czy to może być wina zużycia sprzętu? Jeśli nie, co może być jeszcze powodem?

 

Dodatkowe uwagi:

-Fervi, nie przerzucę się na Linuksa. Przykro mi.

-Rada typu "format c" nie zadowala mnie zbytnio. Mam mnóstwo potrzebnych plików na dysku C (a właściwie nie ja, ale siostra), więc format nie wchodzi w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 101
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

- Zainstaluj Linuksa, on nie lubi zwalniać

- Sformatuj dysk C: i usuń zbędny syf - jak np. Windows czy dane twojej siostry

- Przeskanuj swojego kompa antywirusami i innym oprogramowaniem only 4 Windows

- Przeczyść kompu ... miałem na myśli kalkulator z syfu, kurzu, resztek jedzenia

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyżóć swuj komputr przze okno!1 jest skarzony win$hitem!11 :o

 

zastanów się, czy nie zainstalowałeś jakiegoś syfnego programu, po instalacji którego zaczęło się to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup Mac'a :) .

 

 

1. Usuń niepotrzebne pliki , Temporary files , cookies , linuxa

2. Usuń wirusy , spyware i znajdź jakiś program do defraga rejestru

3. Uruchom >> msconfig wyłącz niepotrzebne rzeczy w autostarcie i serwisy

4. Wyłącz niepotrzebne opcje graficzne

5. Zrób defrag dysku ( byle nie domyslna windowsowska funkcją )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co że nie rozpowszechniony? Jak chcesz to iMac'a dorwiesz za 4 tysiące zł :) w co wchodzi super monitor 27 calowy i niezły sprzęt ... i nie wiem co ma rozpowszechnienie do rzeczy , zainstaluj sobie winde na innej partycji najwyżej i już :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pfff, Można powiedzieć (!), że MacOS X to "Linux" z własnym środowiskiem

 

Konkretnie to BSD (odmiana Unix'a), korzystająca (jeśli to możliwe) z oprogramowania Linuksa (tzn. pewnie nikt nie korzysta i tu jest problem) + Własnym Komercyjnym oprogramowaniem (za które i tak ludzie bulą/piracą).

 

W skrócie:

Moim zdaniem MacOS X ma tylko fajną skórkę (no i podobno nadaje się do Studio (Studiów?) Dźwiękowych), nic fajnego ani nie reprezentuje (reprezentuje burżuazję, yay). Moim zdaniem łącząc oprogramowanie Linuxa z Makoszowym można osiągnąć zajefajną mieszankę - jednak płacić za to 4 000?

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działają tylko dla tego, że jądro Darwin implementuje POSIX. Dzięki temu działa na nim GCC - co daje nam możliwość kompilacji busyboxa... dalej...

X11 jest tak perfidnie emulowane, że Wine na OS X nie chce mi się w ogóle używać.

Dlaczego używam OSX?

Bo świetnie współgra z dedykowanym dla siebie sprzętem, i posiada takie oprogramowanie o którym na Windowsie i Linuxie mogę pomarzyć. I ten feel&look :) Apple ma mistrzów ergonomii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij dysk i podłącz go w innym kompie, mozliwe że fizycznie już pada, poza tym zainstaluj jakiś program do kontroli temperatury bo to mi wygląda na przegrzany proc. Mówisz że czyściłeś- ale co dokładnie? trzeba go całkiem wyjąć i najlepiej dać nową pastę pod niego no i wypierdzielić kurz z blaszek radiatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! Nie ma Wine na Windowsa - co za nonsens :D

Nie mówiłem nic o Wine, tylko ogólnie o sofcie Linuksowym. Spora ilość softu opensourcowego jest zarówno na Linuksa, jak i Windowsa czy OS X, więc wciąż Twój argument z linuksowością OS X jest bez sensu. Już pomijam nawet fakt, że jak nie zostało coś przekompilowane na Windowsa to zawsze jest możliwość odpalenia tego przez Cygwin czy andLinux.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działają tylko dla tego, że jądro Darwin implementuje POSIX. Dzięki temu działa na nim GCC - co daje nam możliwość kompilacji busyboxa... dalej...

X11 jest tak perfidnie emulowane, że Wine na OS X nie chce mi się w ogóle używać.

Dlaczego używam OSX?

Bo świetnie współgra z dedykowanym dla siebie sprzętem, i posiada takie oprogramowanie o którym na Windowsie i Linuxie mogę pomarzyć. I ten feel&look Apple ma mistrzów ergonomii

 

Indeed... Mac jako komputer jest najprzyjaźniejszy użytkownikowi :) + profesjonalne oprogramowanie do grafiki i dźwięku.

 

 

jednak płacić za to 4 000?

 

4-6 k zależnie od dealu na jaki trafisz , jednak za te pieniądze dostajesz komputer z porządna kartą graficzną i procesorem oraz monitorem 27 calowym z matrycą s-ips który obsługuję sprzętową kalibrację .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Usuń niepotrzebne pliki , Temporary files , cookies , linuxa

2. Usuń wirusy , spyware i znajdź jakiś program do defraga rejestru

3. Uruchom >> msconfig wyłącz niepotrzebne rzeczy w autostarcie i serwisy

4. Wyłącz niepotrzebne opcje graficzne

5. Zrób defrag dysku ( byle nie domyslna windowsowska funkcją )

1., 2., 3., 5. zrobione (5. dziś). Nie dało rady.

 

Wyjmij dysk i podłącz go w innym kompie, mozliwe że fizycznie już pada, poza tym zainstaluj jakiś program do kontroli temperatury bo to mi wygląda na przegrzany proc. Mówisz że czyściłeś- ale co dokładnie? trzeba go całkiem wyjąć i najlepiej dać nową pastę pod niego no i wypierdzielić kurz z blaszek radiatora.

Dysk jest w miarę nowy. Temperatura każdego elementu komputera nie wzrasta powyżej 50 stopni Celsjusza. Czyszczony był dość gruntownie, ale nie przeze mnie (nie ma jak rodzinka : D).

 

Wygląda na to, że szykuje się długo oczekiwana zmiana sprzętu. Po siedmiu latach, może wreszcie dostanę coś lepszego niż komputer z kartą GF FX 5500, procesorem 2.4 GHz i 1 GB RAM-u. Przecież byle smartfon jest lepszy, a mam dowody, że niektóre gry chodzą szybciej na PS2 niż na moim sprzęcie...

 

Swoją drogą, niezły offtop się zrobił. Na ten temat mogę powiedzieć jedynie, że na Maca mnie nie stać, a Linux kojarzy mi się ze starymi ludźmi :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. monitora lepszego od apple ;) nie kupisz w tej cenie.

 

że na Maca mnie nie stać

 

1700 zł za core duo 2,4 ghz , 2 gb ramu + 370 zł za np. Radka 5770 1 GB. Czyli 2100 zł za 2 razy lepszego maca niż masz teraz kompa ;).

 

Plus taki że Mac będzie działał Ci tak samo po roku użytkowania jak za pierwszym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2100 zł za 2 razy lepszego maca niż masz teraz kompa

na Maca mnie nie stać

Tzn. nie wiem, czy będzie mnie stać na jakikolwiek sprzęt. Od siedmiu lat mam ten sam monitor CRT, więc możesz sobie wyobrazić, jak wygląda moja sytuacja finansowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...