Skocz do zawartości

X360 vs. PS3


GMTraker

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko.

W czerwcu prawdopodobnie będę kupować konsolę do gier, tylko mam bardzo trudny w rozwiązaniu problem, a mianowicie, które z wymienionych w tytule konsole wybrać. Postaram się zrobić małe porównanie i byłbym zadowolony gdybyście ewentualnie poprawili lub dodali wady i zalety poszczególnych konsol.

Wady i zalety będę tak oznaczał.

1.Tu zawsze będzie Xbox

2.A tu PS3.

 

1.Niska cena.

2.Wysoka cena.

 

1.Dużo gier.

2.Mało gier.

 

1.Tańsze i lepsze akcesoria.

2.Droższe i niedopracowane akcesoria.

 

1.XBL wymagany do gry przez sieć.

2.Darmowa gra przez sieć.

 

1.Trudności w wymianie dysku

2.Dysk bez problemu można zmienić.

 

1.Brak kontrolera z akcelerometrem (nie jest to do szczęścia tak bardzo potrzebne).

2.Kontroler z akcelerometrem(taki gadżet w sumie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Bym w ogóle nie kupował nic jedynie co uzbiera 4 tys i kupił komputer predator :D.... Zdecydowanie PS3 Ma lepszą grafkie, gry... A to ,że jest mało gier to zaczną wychodzić a na Xboxa powoli zanikać.... PS3 Jest lepsza ale wiadomo co lepsze to droższe..... PS3!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer mam mocniejszy niż którakolwiek z tych konsol...

Konsola ma stać u babci, bo większą część czasu tam spędzam, wracając ze szkoły, jestem oczywiście skłonny kupić PS3, chociaż po ostatnich atakach trochę mnie sony zniechęciło(trochę).Chciałbym się także dowiedzieć jak jest z awaryjnością X360 slim. Akcesoria na przykład bardziej do mnie przemawiają, chatpad do xboxa wygląda na dużo wygodniejszy niż ten od PS3, poza tym ma podświetlenie, a touchpad mi nie jest wcale potrzebny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Wysoka cena? Ok, jak kupisz Xboxa arcade to może, ale jak kupisz normalnego Xboxa z dyskiem 250GB, to różnica jest niewielka:

http://www.ceneo.pl/7802817 - http://www.ceneo.pl/4688106 = 230 złotych. Za te 230 masz dodatkowo bluray.

 

Mało gier? Skąd takie info? Na PS3 jest wcale nie mniej gier niż na Xboxa. Jak doliczysz tytuły z PSN, to jest ich naprawdę sporo.

 

Tańsze i lepsze akcesoria na Xboxa? Jesli Kinnect za 600 złotych jest tańszy, niż Pełen zestaw Move za bodaj 400... co do jakości, to akurat markowe oryginalne produkty obu firm są równie dobrej jakości. Zamienniki to szmelc ale to normalne. Korzystam ze sprzętu Sony od 12 lat i nic się nie rozpadło ani połamało.

 

Trudności w wymianie dysku na XBoxie? Owszem, nie możesz iśc do sklepu i wstawić pierwszego lepszego, ale na Allegro nie brakuje dużych dysków. Zresztą, 250GB wystarczy. I w najnowszym PS3 slim (slim II) chyba już nie da się wymieniać dysków (dlatego są 250GB lub 320GB w zestawie) - chociaż tego akurat nie sprawdzałem, bo mam prawie najstarszy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 230zł to wbrew pozorom trochę kasy a bluraya nie potrzebuję bo nie mam filmów, konsola jak już pisałem ma być u babci a babcia nawet nie wie co to bluray :D.

Gier jest też trochę mniej, chociażby nie ma L4D, a gry typu PSone classics oczywiście doliczam.

Kinnect nie wymaga dodatkowych kontrolerów - Move i Navigation, co może być minusem bo nie ma co chwycić. Z zamienników korzystać nie mam zamiaru.

Wymiana dysku w PS3 ogranicza się do wykręcenia trzech śrubek(z czego dwie to mocowanie dysku do ramki) i posiadania innego dysku, a w xboxie trzeba mieć jeszcze obudowę. Sony oczywiście znam i szanuję miałem wcześniej PSOne (dwa egzemplarze) i PS2 slim przez jakiś czas. W xboxie najbardziej brakuje mi WiFi, które jest wbudowane w PS3. Czy PS3 też wymaga jakichś abonamentów pokroju Xbox live do grania przez sieć? Z tego co widziałem to nie ma dlc, tak jak na ten przykład stimulus do MW2, czy to jest za darmo w którejś tam aktualizacji dodane? Czy są aktualizacje? W xboxie bardzo przekonuje mnie pad, chatpad, ich ergonomia, ale polityka M$ woła o pomstę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
Te 230zł to wbrew pozorom trochę kasy a bluraya nie potrzebuję bo nie mam filmów, konsola jak już pisałem ma być u babci a babcia nawet nie wie co to bluray :D.

Gier jest też trochę mniej, chociażby nie ma L4D, a gry typu PSone classics oczywiście doliczam.

Kinnect nie wymaga dodatkowych kontrolerów - Move i Navigation, co może być minusem bo nie ma co chwycić. Z zamienników korzystać nie mam zamiaru.

Wymiana dysku w PS3 ogranicza się do wykręcenia trzech śrubek(z czego dwie to mocowanie dysku do ramki) i posiadania innego dysku, a w xboxie trzeba mieć jeszcze obudowę. Sony oczywiście znam i szanuję miałem wcześniej PSOne (dwa egzemplarze) i PS2 slim przez jakiś czas. W xboxie najbardziej brakuje mi WiFi, które jest wbudowane w PS3. Czy PS3 też wymaga jakichś abonamentów pokroju Xbox live do grania przez sieć? Z tego co widziałem to nie ma dlc, tak jak na ten przykład stimulus do MW2, czy to jest za darmo w którejś tam aktualizacji dodane? Czy są aktualizacje? W xboxie bardzo przekonuje mnie pad, chatpad, ich ergonomia, ale polityka M$ woła o pomstę...

 

No własnie widać, że nie masz pojęcia...

Oczywiście DLC na PS3 są, kosztują zazwyczaj tyle samo (tyle, że w M$ najpierw kupujesz M$ points, a potem płacisz) +- 1€.

Za granie przez sieć nie płacisz na PS3.

Aktualizacje są, pobierają się same przy odpaleniu gry.

Kinnect nie wymaga dodatkowych kontrolerów, bo on jest kontrolerem - tak samo jak Move jest kontrolerem - tez nie wymaga nic dodatkowego (sam zestaw move to kamera+kontroler move) - navigation jest opcjonalny, można używać pada. Wymiana dysku ogranicza się do 1 śrubki (bo wymieniałem), ale jak mówiłem, w najnowszych slimach z oszczędności tej opcji miało nie być (ale nie interesowałem się tym modelem aż tak bardzo).

Gier nie ma aż tak dużo mniej - owszem, z pierwszego roku gdy Xbox istniał a PS3 jeszcze na rynku nie było są braki, ale jest i tak biblioteka ponad 3000 gier wiec nie ma co płakać.

 

Pozostaje inna kwestia - czy stać cię na oryginalne gry... wtedy PS3 odpada. Oraz, jakie exclusivy wolisz - Halo, Forzę i Gears of War, czy Killzone, Uncharted i Gran Turismo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Ja mam xbogza 360 od kumpla, któremu MS zbanował konsolę za używanie piratów, kuzyn ma ps3 i jakoś różnic w grach jako tako nie widzę. Kinect nowy na allegro chodzi po 450zł. Wifi do Xboxa jest. Co do gier, to PS3 jednak ma więcej ekskluzywów, ale szczerze mówiąc wali mnie to, bo jako że mam zbanowaną konsolę, to w gry zaopatruje się w baaaaaardzo taniuśkim sklepie. :P Online grać nie gram, wiadomo czemu.

 

Co do awaryjności, jest znikoma. To nie pierwsze egzemplarze tej konsoli przecież. Mamy 2011 rok.

 

Chociaż fakt faktem kusi mnie ostatnio na zakup nowej konsoli i być szczerze mówiąc też miałbym dylemat. Pady na x'a są miodzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Dużo gier.

2.Mało gier.

PS3 HAS NO GAEMS!1

1.Tańsze i lepsze akcesoria.

2.Droższe i niedopracowane akcesoria.

lol xbox tańsze ps3 niedopracowane

do ps3 podłączysz byle gówno i najprawdopodobniej będzie śmigać (tyczy się to nawet padów do pc), a przy x-klocku jest trochę ciężej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaklub tak jest, np. ten pieprzony czatpad co sie go uczepiłem, w PS3 ma touchpada w klawiszach ale jak jest ciemno to gówno widać, a xbox ma podswietlane klawisze, przecież kursorem się (CHYBA) da sterować analogiem. Gnysiu co do kinnecta czy move to i tak mnie to nie potrzebne chodzi mi tylko o gry typu guitar hero i CoD. Jak patrzyłem na alledrogo to kontroler do GH na x360 jest 2x tańszy od ps3. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, a temat zamykam. Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Kto zamknął temat?

 

Co do padów na X'a, rzeczywiście tu jest bieda w stosunku do PS3, bo na konsoli od sony działają zwykłe pod USB (oczywiście muszą mieć odpowiednią ilość osi oraz wygięć analogów, a także liczbę klawiszy). Do konsoli microsoftu natomiast trzeba kupować oryginalne pady lub specjalne działające z konsolą. Ja prócz oryginalnego mam Saiteka ( http://foto.arest.pl/18934//1_nadd.jpg ), ale wolę oryginalnego pada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...