Skocz do zawartości

Ravenscar


Toxotes

Rekomendowane odpowiedzi

Z POWODU ZŁOŚLIWOŚCI RZECZY MARTWYCH (I WŁASNEGO NIEDOPATRZENIA) NIESTETY PROJEKT WSTRZYMANY DO ODWOŁANIA :crying:

ale za to jest: https://forum.gmclan.org/index.php?showtopic=26668

 

Tytuł: Ravenscar (tytuł bardzo roboczy :) )

 

Gatunek: przygodówka (widok z pierwszej osoby a'la gry typu HiddenObject)

 

Opis: W skrócie - przygody młodej bohaterki w dziwnej i tajemniczej posiadłości (opis może nie jest oryginalny ale jest cały czas poprawiany i postaram się żeby było ciekawie). Moja pierwsza produkcja i w sumie pierwsza poważniejsza przygoda z GameMakerem (dlatego też taki rodzaj gry :) ). Gra będzie free i jest robiona przeze mnie w wolnym czasie. Jestem grafikiem i łatwiej mi przychodzi robienie grafik niż pisanie programu, dlatego teraz powoli staram się, aby wszystko działało tak jak sobie wymyśliłem :) Na razie chciałbym pokazać parę plansz i bohaterkę. Wkrótce chcę mieć gotowe krótkie demko a planowo chciałbym ją skończyć w lipcu.

 

Autorzy:

Całość oprócz muzyki:
Toxotes

Screeny: umieszczam mniejsze, docelowo gra ma chodzić w rozdz. 1024x768

 

plansza tytułowa (tu będzie tytuł gry i menu)

3466n9k.png

 

plansze

2e3zlz9.png

 

250v8k8.png

 

2my4c5.png

 

23js9zn.png

 

bohaterka

2qjxbpv.png

 

2f0ezcj.png

 

2ighvrr.png

 

2ng4j6b.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie coś, a COŚ!

Chcę, chcę, chcę, chcę, chcę tę grę,

chcę takiego grafika.

Zagram na pewno :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za ciepłe przyjęcie! Wcześniej tego nie napisałem, ale gra jest częścią praktyczną mojej pracy dyplomowej, więc gra będzie na pewno skończona :)

W miarę postępów będę umieszczał stosowne informacje.

alwin, tak to moja galeria, i tak, już dostałem :)

m@rcixxx a proszę Cię bardzo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
No to powodzenia w napisaniu pracy dyplomowej i w dalszym życiu! Takich ludzi w Polsce brakuje.

Przyznam się bez bicia ZAZDROSZCZĘ CI TALENTU.

Podejrzewam, że to ciężka i długa praca, a nie talent dają takie efekty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gra jest częścią praktyczną mojej pracy dyplomowej,

Czuję, że pomysł na grę jako część pracy dyplomowej wziął się z gry Magritte.

Tam jednak twórca po prostu przerobił zdjęcia Wrocławia w Photoshopie. Czego nie można powiedzieć o Twojej grze. Grafika zachwyca.

więc gra będzie na pewno skończona :)

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Ja tez czekam! To jest wyczepiste! Nareszcie prawdziwa gra! Przynajmnije z punktu graficznego, zobacxzymy co przyjdzie z gameplay'em, tak trzymaj!

rozumiem, że true gry to przygodówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że true gry to przygodówki?

nie, z tego wynika, że true gry to gry z ######stą oprawą

 

nie powiem, grafiki wyglądają naprawdę dobrze, ale coś jest nie tak z twarzą tej bohaterki.

mam nadzieję, że na tej zapowiedzi się nie skończy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaklub nie wpatruj się w Nia tak bo się chłopaku zakochasz;)

Wydaje mi się że potrzeba tutaj takich ludzi jak Toxotes- jest wiele osób które programują pro w GM'je i mają wiele pomysłów ale zawsze problemem jest ładna oprawa. Tak więc panowie bierzcie się do roboty:) Jak widać dobrzy graficy są w zasięgu dłoni.

Ogólnie co do graficzenia to jednak jakiś talent jest potrzebny.. sama praktyka nic nie da gdy ktoś nie ma wyobraźni a w zamian dostał dwie lewe łapy.

Czy ta gra będzie fantasy? Czy bardziej scifi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział, że została zrobiona oddzielnie i "naklejona" na to tło. Trochę z nim nie współgra. Widać to na jej brzegach. Ale to jedna jedyna rzecz negatywna na którą zwróciłem uwagę na tych pracach. Generalnie są świetne.

 

Wydaje mi się że potrzeba tutaj takich ludzi jak Toxotes- jest wiele osób które programują pro w GM'je i mają wiele pomysłów ale zawsze problemem jest ładna oprawa.

Prawda, prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Jaklub nie wpatruj się w Nia tak bo się chłopaku zakochasz;)

Wydaje mi się że potrzeba tutaj takich ludzi jak Toxotes- jest wiele osób które programują pro w GM'je i mają wiele pomysłów ale zawsze problemem jest ładna oprawa. Tak więc panowie bierzcie się do roboty:) Jak widać dobrzy graficy są w zasięgu dłoni.

Ogólnie co do graficzenia to jednak jakiś talent jest potrzebny.. sama praktyka nic nie da gdy ktoś nie ma wyobraźni a w zamian dostał dwie lewe łapy.

Czy ta gra będzie fantasy? Czy bardziej scifi?

Jeden grafik, który już nad czymś pracuje. Discuss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za miłe komentarze. Teraz to tylko mam nadzieję, że sprostam wymaganiom (pewnie nie i wyjdzie z tego "przerost formy nad treścią" ale od czegoś trzeba zacząć :) ).

Co do dziewczynki, to Platyna ma rację, jest ona na osobnej warstwie i rzeczywiście jest za "płaska", dodatkowo straciła na jakości przy skalowaniu (w oryginale sama postać bez kolczastej ramki to bodajże 1000x1000 px). Buźka dziewczynki będzie jeszcze animowana (mowa, mruganie itp. na paru klatkach, nic wielkiego byle był ruch, chyba że czas pozwoli na więcej), wtedy też poprawię błędy.

Co do klimatu to zawsze było mi bliżej do fantasy niż sci-fi i taki też chcę klimat, jak się uda to takie bardziej mroczne fantasy, ale się okaże czy utrzymam ten klimat :)

Na początku posta wrzucam jeszcze wczorajszo-dzisiejsze koncepty, które mam nadzieję wykorzystać (mają to być przewijalne plansze po wejściu do ważniejszych lokacji) i mrugającego pomocnika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...