Skocz do zawartości

Cinders


TeeGee

Rekomendowane odpowiedzi

jasne brak glosow nie jest jakis strasznie zly

 

np odpalilem sobie [wiem ze nie vnka a przygodowka] the walking dead bo podnieta roku na wielu portalach, odpalilem sobie suby bo wiadomo rodzinka w tle i jakos tak slabo UI tego tekstu zrobione i wybor dialogow ze mi sie troche odechcialo grac. ratowal tylko na prawde fajny voice over. wiec i tym pierwszym sie mozna sporo podratowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

jak dla mnie to bez voice-overa siedzi dobrze, klimat jakbyś czytał książkę, tylko, że lepiej ;d

 

co tu pani kontekstowa robi tak btw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wreszcie się wziąłem za postmortem. Ponieważ mam całkiem sporo do napisania, to postanowiłem to rozbić na trzy artykuły. Pierwsza część to taka auto-recenzja. Znęcam się nad własną grą pod kątem artystyczno-designerskim:

 

http://moacube.com/blog/cinders-postmortem...he-game-itself/

 

Część druga będzie o stronie biznesowej i powinienem ją wypuścić za jakieś dwa tygodnie.

 

Mam nadzieję, że komuś się przyda. Miłego :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Na prawdę świetna sprawa z tym bundlem. Długo czekałem żeby się zabrać w końcu za Cinders, ale przyznam, że cena jest raczej nieco wysoka jak na studencką kieszeń, a piracić mimo wszystko nie chciałem. Dziś od ok. 15 jak tylko dorwałem bundla przesiedziałem ponad 5 godzin przed Cinders i w ogóle nie żałuję tego czasu (jak na razie odblokowałem jeden z endingów Traveler, ale z pewnością jeszcze wrócę po kolejne ;> ). Świetna gra, kompletnie nie rozumiem, czemu Cię odrzucili na Steamie. Szczerze, takie Analogue dostępne tam jest dużo gorsze technicznie oraz graficznie (chociaż minimalistyczny styl Analogue też ma w sobie to "coś").

Jako, że na koncie łącznie z Cinders mam tylko 3 visual novele przegrane (z czego jeden nawet nie do końca), to nie mogę się tu w tej kwestii wypowiedzieć jak wypada na tle innych. Historia bardzo przyjemna, a efekt potęgowały rewelacyjne ilustracje. Postaram się mniej więcej krótko opisać co wyłapałem z takich rzeczy różnych, co mi się podobało, a co nie, chociaż nie wiem czy ma to wielkie znaczenie rok po premierze ;) :

- Nie czułem w tej grze Game Makera co jest na duży plus. Niestety część GMowych gier trąci lekko amatorszczyzną i niedopieszczeniem związanym z korzystania z niego. Na przykład takie Hotline Miami które jest na prawdę fajną grą, ale wyrzucające od czasu do czasu GMowe okienko z błędem, odstrasza. W Cinders jak na razie tego nie doświadczyłem :) .

- Brakuje mi w opcjach nieco lepszej regulacji płynności tekstu. Wybór włączony fast-text lub wyłączony to trochę mało. Jak efekt pojawiającego się tekstu jest na prawdę ok, to jednak osobiście wolę mieć tekst od razu, po pewnym czasie oglądanie animacji było nużące, a zdarzało mi się kliknąć myszą lekko za późno, co skutkowało przejściem do następnego dialogu.

- Przyznam, że lubię śledzić, jak daleko w grze jestem, głównie w celu zorganizowania sobie czasu, czy warto zrobić sobie przerwę, czy już jestem w takim momencie, że aż szkoda przerywać. Możliwe, że jest, ale nigdzie nie widziałem jakiegoś paska postępu lub informacji ile % gry za nami. Acz, nie jest to dla mnie jakiś błąd czy minus gry.

- Tutaj mam pytanie odnośnie fabuły, bo możliwe, że coś przeoczyłem, tak więc daję w razie czego białym tekstem, bo nawet nie wiem czy tag spoiler działa (na podglądzie posta przynajmniej nie):

START SPOILERA

Po tym jak Cinders dowiedziała się co tajemniczy facet przekazał jej macosze, stwierdziła, że nie wie czym jest ów Grand Ball. Po jakimś czasie w grze nagle Cinders mówi (niestety nie wiem czy dokładnie tak było powiedziane, generalnie sens staram się zachować), że Grand Ball jest po to, aby znaleźć żonę dla księcia. I teraz mam dylemat, bo osobiście nie przypominam sobie, żeby między tymi dwoma Cinders jakkolwiek się dowiedziała czym jest ów bal i nie wiem - czy najzwyczajniej okłamała wtedy swoją siostrę, czy mi się ominął jeden tekst, czy jest drobna dziura w scenariuszu.

KONIEC SPOILERA

 

Tak czy siak, gratuluję gry. Na prawdę świetna i przekonała mnie do gatunku w przeciwieństwie do dwóch pozostałych VN w które grałem. Do tego mam nadzieję, że trochę kwota BTA się podniesie w bundlu, nie całe 2,5$ to zdecydowanie za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super :). Dzięki za feedback. Fajnie, że Ci się podobało, bo jednak przywykłem do tego, że VN raczej odrzucają graczy, nie będących fanami gatunku.

 

Brak możliwości wyświetlania tekstu od razu to coś, co uwierało całkiem sporo ludzi, więc w Solstice na pewno już będzie taka opcja. Może nawet dojdzie i w Cinders w jakimś updacie.

 

Szczerze mówiąc, nie pamiętam już tak dokładnie całego scenariusza, ale wydaje mi się, że tam wszystko jest jak trza. Bardzo się staraliśmy, żeby nie było żadnych dziur - zwłaszcza w przypadku informacji ważnych dla fabuły. Może coś przegapiłeś. A może nie pamiętam i faktycznie jest błąd w jakiejś opcji. W wolnej chwili sprawdzę :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Filar Społeczności
Powiedzcie mi czy to ja jestem taki głupi czy coś nie tak, bo na gamesrage.org nie mogę znaleźć gdzie tą paczkę kupić.

No siedze już 5 min i ni ma.

Raczej to pierwsze

 

First GamesRage pack has finished!

First, experimental GamesRage bundle has come to an end.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cinders jest w bundle'u "płać-ile-chcesz" wraz z cztrerema innymi grami od polskich twórców (King Arthur's Gold, Nightmares from the Deep, The Few, Oddplanet).

 

http://gamesrage.org/

 

Obczajcie, bo to pakiet serio fajnych gier praktycznie za darmochę :) .

 

King Arthur jest w Katowicach w Saturnie za 9 zł ta pełna polska edycja Gold chyba czy coś jakby ktoś szukał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jest w głównym showcase: http://www.yoyogames.com/showcase

 

Przyznam, że fajnie się czuję widząc Cinders obok Hotline Miami. Jakoś bardziej mnie to ruszyło niż myślałem ;). Solstice też chcą wziąć, ale wolałbym jednak najpierw je wydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

"Games Created with GM:Studio" ;) Szkoda, że część z nich wyszła wcześniej :P W takim razie również Spelunky powinno tam trafić. Nie mniej gratulacje, a ja mam nadzieję za pół roku zobaczyć tam i coś od siebie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Parę dni temu byłem przepytywany przez JesuOtaku (znaną z That Guy With The Glasses, o ile ktoś kojarzy) podczas jej livestreamu o Cinders. Całkiem fajnie wyszło. Miała dobre pytania i jeszcze publiczność coś dorzucała w chacie.

 

http://blip.tv/jesuotaku/cinders-a-cindere...visited-6690395

 

No i jest okazja pośmiać się z mojego akcentu :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...