Skocz do zawartości

Cinders


TeeGee

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź, pytałem, bo takie przykłady są zawsze bardzo inspirujące i motywujące, że przez tyle lat można osiągać  sukcesy korzystając z GMa. I choć teraz rzeczywiście jest już coraz więcej komercyjnych projektów tworzonych w GMs, to pamiętam jak 12 lat temu zaprezentowałeś Magi... To była zupełnie inna liga, kosmos w porównaniu do innych Gm'owych projektów, nie tylko w Polsce, ale  globalnie...wcześniej mało kto w ogóle wierzył, że można na grach tworzonych w GMie zarobić ( to chyba był jeszcze GM 5.3 ), nie mówiąc już o utrzymaniu się...

 

Jeszcze raz gratuluję, tym bardziej, że jeśli dobrze kojarzę z Twojego bloga, zostawiłeś stabilną posadę testera czy bodajże programisty, na rzecz własnego studia Indie... odwaga jak widać popłaca, niech młodzi patrzą i się uczą ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Najwyraźniej moim przeznaczeniem jest pracować nad tą gierką do końca świata, ale przynajmniej wyszliśmy na wszystkich konsolach! Bardzo fajne uczucie.

 

0df1decf7c9c0e4dc38c3cb8d0f746d19388835d

Switch | Playstation 4 | Xbox One 

 

Ogólnie muszę powiedzieć, że GameMaker naprawdę się sprawdza jeśli idzie o portowanie i całość poszła relatywnie gładko. Poza wersją Xbox/UWP, która zajęła więcej czasu niż pozostałe dwie razem wzięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
6 godzin temu, TeeGee napisał:

pracować nad tą gierką do końca świata

 

Dajesz drugą część! (może prequel?)

A na Xboxa zrobiłeś UWP zamiast natywnej wersji, czy po prostu obie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie. Na Xboxie jest natywna, ale Microsoft w przypadku takich indie gierek wymaga, żeby jednocześnie wypuścić ją na Windows store, więc trzeba było też machnąć UWP. No i oczywiście okazało się, że portowanie windowsowej gry na Windowsa jest trudniejsze niż konsole, bo ten cały "Universal Windows Platform" jest ni chu-chu uniwersalny a GameMaker ma w tym eksporcie parę bugów, które wymagały bezpośredniej pomocy z YoYo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Jak dobrze liczę, to gdzieś pewnie ze 150-200 sztuk sprzedanych i się zwrócą eksporty (o ile to był Ultimate). Dev kity były użyczone, więc powyżej tej kwoty powinny gry już na siebie powoli zarabiać.

 

A UWP powoli wygląda na drugi HTML5 wśród eksportów. Dziwne, że apka, która też jest na windowsa działa 2x gorzej niż natywna. W Cinders to i tak nie było widać, ale ja w moim projekcie mam real FPS 700 (Win) vs 40 (Xbox UWP)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, gnysek napisał:

A UWP powoli wygląda na drugi HTML5 wśród eksportów. Dziwne, że apka, która też jest na windowsa działa 2x gorzej niż natywna. W Cinders to i tak nie było widać, ale ja w moim projekcie mam real FPS 700 (Win) vs 40 (Xbox UWP)...

I do tego debugger się nie podpina, więc naprawianie czegokolwiek to koszmar <_<. Aczkolwiek MS podobno wycofuje się z UWP, więc kres wszelkich cierpień już bliski.

 

 

17 minut temu, nowy_user napisał:

Czy możemy liczyć wkrótce na jakiś raport sprzedaży gry na konsolach? Ciekaw jestem, czy całe przedsięwzięcie się zwróci, biorąc pod uwagę bardzo wysokie ceny GMowych eksportów na konsole oraz DevKity.

 

 

Tak jak pisze Gnysek. Zwrócić to się zwróciło już na etapie wersji Switchowej pierwszego dnia, bo koszty były minimalne. $1500 za GMa, pare tysi za nowy trailer, trochę na marketing, no i kilka tygodni mojej pracy.

Ale ogólnie to są sprzedaże na poziomie paru tysięcy kopii - czyli nic specjalnego. Jak można zrobić tak tanio jak my, to się zdecydowanie opłaca. Mi się kończy kasa, bo z PC już prawie nie zarabiamy i te porty na konsole mnie solidnie podratowały. Natomiast jeśli ktoś liczy na gruby hajs, no to już nie te czasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...