Skocz do zawartości

Warfog 2 - OxGames


Uzjel

Rekomendowane odpowiedzi


Gra roku 2011:
wf2logo.png

 


Tym razem OxGames serwuje troszkę mniejszą względem Turrisa grę. Warfog 2 jest grą zręcznościową, kontynuacją Warfoga, który miał potencjał jednak nie został do końca wykorzystany. Główny koncept gry narodził się w głowie Wojzaxa i to on ukształtował to jak gra ma wyglądać.

WF_s1.png

W grze wcielamy się w dowódcę jedynego helikoptera armii. Musimy sprostać znacznie liczniejszym, lepiej wyszkolonym i bardziej zaawansowanym technicznie wrogom, którzy chcą podbić kraj aby mieć dostęp do złóż ropy które się w nim znajdują.

WF_s2.png

Pod czas bitwy pilot helikoptera nie tylko będzie musiał unikać ostrzału rakiet i dział przeciwlotniczych, ale również pilnować stanu paliwa w baku oraz wykonywać zadania poboczne za które dostaje się punkty do rozdania dla atrybutów. Atrybutów jest aż 13, ustalają one np. prędkość helikoptera, pojemność baku czy celność. Każdy atrybut można rozwinąć do 10 poziomu.

WF_s4.png

Gra jest przewidziana na około godzinę zabawy, ale nie wykluczone, że w przyszłości zostanie rozszerzona o dodatkowe tryby.

Programowanie: Uzjel
Grafika: Wojzax
Muzyka: Yasq

 

 

 

 

 



Pobierz

Raportować błędy proszę :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GML
___________________________________________

ERROR in

action number 1

of Step Event

for object obj_control:

 

In script quest_control:

Error in code at line 126:

if instance_number(obj_ppl) <= 0 && quest[4,10] = false && (instance_exists(obj_chata1) or

instance_exists(obj_chata2)) then {instance_create(obj_chata2.x+700,-48,obj_k_bombowiec); quest[4,10] = true}

at position 155: Unknown variable x

 

edit: kolejny

GML
___________________________________________

ERROR in

action number 2

of Collision Event with object obj_l_heli_bullet

for object obj_k_basic_unit:

 

Error in code at line 2:

obj_player.player_exp += 1

^

at position 2: Unknown variable player_exp

Edit2:

Ok po około 15 razie udało mi się w końcu przejść tą grę. Bardzo fajnie mi się grało, na początku jest trudno wszystko ogarnąć.

Nie potrafiłem zrzucić ani razu zaopatrzenia, niby się to robi spacją ale próbowałem wiele razy i nic nie dawała ani na początku gry ani na końcu. Głupio wygląda jak helikopter zrzuca ulepszonego czołga a widać że niesie zwykłego. Ta bazooka piechoty przeciwnika nie jest najlepsza, gościu może strzelić w taki sposób że obrócony jest przeciwnie do mnie, pocisk poleci jakiś czas prawidłowo do przodu a potem natychmiastowo zawraca do mnie ( robi natychmiastowy zwrot o 180* ).

 

Gra na góra godzinkę ale jest jak najbardziej w porządku.

4/5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie potrafię nawet tego błędu odtworzyć.

Te questy mogły by nie być aż tak mocno oskryptowane. Za każdym razem robię wszystko tak samo bo questy wyskakują w tych samych chwilach w takiej samej kolejności, nawet przeciwnicy pojawiają się w takiej samej kolejności ( 3 śmigłowce z piechotą po niej śmigłowiec z czołgiem i tak w kółko) , wystarczy z czaić dobry build na staty i wygrana za każdym razem.

Zbyt ta gra stała się przewidująca jak się zagrało w nią pare razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 5 razy z rzędu, jak pojawia się pierwszy quest:

___________________________________________

ERROR in

action number 1

of Step Event

for object obj_control:

 

In script quest_control:

Error in code at line 126:

if instance_number(obj_ppl) <= 0 && quest[4,10] = false && (instance_exists(obj_chata1) or instance_exists(obj_chata2)) then {instance_create(obj_chata2.x+700,-48,obj_k_bombowiec); quest[4,10] = true}

^

at position 155: Unknown variable x

Zróbcie z tym coś bo chcę pograć a ni uja nie mogę ominąć tego bugu, co bym nie robił to w momencie wyskoczenia tego 3 questu wyskakuje to coś i nie da się tego zignorować ani nic ;[
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 5 razy z rzędu, jak pojawia się pierwszy quest:Zróbcie z tym coś bo chcę pograć a ni uja nie mogę ominąć tego bugu, co bym nie robił to w momencie wyskoczenia tego 3 questu wyskakuje to coś i nie da się tego zignorować ani nic ;[

Jak się uwiniesz z tym questem w szybkim tempie to ci error nie wyskoczy.

 

Na początku gry, szybko zamknij ekran statów, grzej na maxa w prawo poczekaj aż podleci heli z czołgiem, wciśnij mu rakietkę i szybko wyląduj przy tych domkach z cywilami zabierz ich.

 

Znalazłem jeszcze takie coś:

___________________________________________

ERROR in

action number 1

of Draw Event

for object obj_control:

 

Error in code at line 11:

draw_text(view_xview[view_current]+5,view_yview[view_current]+400,"Amunicja: "+string(floor(obj_player.bullets))+"/"+string(obj_player.bullets_max))

^

at position 105: Unknown variable bullets

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest poprawiona wersja.

 

Poprawiono:

Helikopter nie wylatuje za mapę

Helikopter nie przenika wody i piasku

Helikopter wpadając do wody lub lądując na piasku zostaje zniszczony

Naprawienie questa nr1

 

Link na górze. Ci co już przeszli nie muszą pobierać drugi raz bo w gameplayu nic nowego.

Trwają pracę nad wersją angielską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra jest bardzo ciężka do zrównoważenia, a runda trwa około pół godziny więc testowanie tego jest okropne. Ale im więcej pozytywnych komentarzy tym mam większą ochotę dodać nowe mapy, questy i tryby na które są pomysły.

 

PoxiPol - Skontaktuj się z Wojzaxem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja mniej więcej pół godzinny trwa, ale już 2 razy mi się udało wygrać przejmując flagi ( po mniej więcej 25 minutach.)

 

edit: pierwsze co robię to:

wykonuje 1 q jak wyżej podałem potem rozdaję staty po 4 na rakiet i na ich ładowanie ( dzięki temu mam 2 szybko ładujące się rakiety na start) fuel, armor, kolejne rakiety aż dojdzie mi do 5 czy 6 potem inwestuje w karabin. Jako że na skuteczność karabinu składa się więcej statystyk niż na rakiety ( czyli więcej trzeba wydać by był dobry ) to upgraduję go znacznie później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...
  • Filar Społeczności

a jak na Switchu by to wyglądało? Jedna kamera i cztery pady? 

Ogólnie dużo więcej sensu miałoby to w 3D, albo 2,5D z szersza drogą na pierwszym planie jak w tym nieudanym projekcie. Ale tez przydalyby się nierówności terenu, nawet wysokie wzgórza, tunele pod nimi itd. (chociaż może bez wormsowych zniszczeń)

I tez np. budowanie baz polowych, czy umocnień. Robiłbym, grałbym ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

a imo powinno zostać od boku, bo mało jest takich rtsów, tylko przekminić gameplay dobrze, żeby to było miodne i grywalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grze na 2-4 osoby mogłyby być zespoły Pilot+strzelec i Pilot+strzelec na split screenie. Dodatkowo jeden z członków drużyny ulepszałby helikopter, a drugi bazę? Niedługo kończę rury i jak mój grafik nie będzie miał czasu dla nowego projektu to mógłbym się pochylić nad tym tematem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

kiedyś miałem taki pomysł na gierkę, możecie wykorzystać gratis wam go daję, coś w stylu wings of fury na amige czyli bardzo podobne do tego co macie ale polegające na supportowaniu naszych jednostek na ziemi. czyli np zaczynasz na lotniskowcu i z niego płyną łodzie transportowe na wyspe. z łodzi wysiadają ludziki i czołgi ale same nie dadzą rady podbić wyspy więc musisz im pomagać niszcząc altylerie lub czołgi wroga z góry. a sam też nie możesz latać swobodnie bo są działa przeciw lotnicze i twoje ziomki muszą je od dołu zniszczyć. taka stretegiczno zrecznosciowa gierka. zrobiłbym ale nie mam grafik xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...