Skocz do zawartości

Zablokowane Problem z wysokością diva


TeoTN

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z wysokością diva zawierającego menu strony. Otóż są dwa divy - jeden z treścią i jeden z menu, które mają być na całą wysokość strony minus 35px, jeżeli treści jest mało, natomiast, jeżeli treści jest dużo, to div z treścią ma się dopasować do zawartości, a ten z menu ma mieć taką samą wysokość jak tenże z treścią. (Mam nadzieję, że brzmi zrozumiale?)

Rzecz w tym, że nie za bardzo mam pomysł jak to zrealizować w kodzie. Jak na razie mam coś takiego:

 

Strona:

<div id="site">
    <div id="top">
        <!--Tutaj logo i inne-->
    </div>
    
    <div id="content">
        <div id="leftbar">Tutaj menu</div>
        <div id="realcontent">Tu tresc</div>
    </div>
</div>

 

CSS

html {
    height: 100%;    
}
body {
    background-color: #fff;
    margin: 0px;
    padding: 0px;
    overflow-x: hidden;
    overflow-y: auto;
    min-height: 100%;
}
#site {
    width: 1000px;
    margin-left: auto;
    margin-right: auto;
    padding: 0;
    height: 100%;
}
#top {
    background-image: url('../images/PNG/top.png');
    width: 100%;
    height: 35px;
}
#content {
    clear: both;
    margin: 0;
    display: block;
    position: absolute;
    top: 35px;
    height: 100%;
}
#leftbar {
    float: left;
    width: 240px;
    background-color: #e1ebec;
    min-height: 100%;
}
#realcontent {
    float: right;
    margin: 0;
    padding: 0;
    width: 760px;
    min-height: 100%;
}

 

I uzyskuję częściowo pożądany efekt - dopóki treści jest mało, to obydwa divy wypełniają wysokość strony (w sumie to 35px za dużo, ale nie wiem jak to pomniejszyć). Natomiast gdy treści jest kilkadziesiąt linijek, to menu pozostaje tej samej wysokości, a div realcontent (z treścią) dopasowuje się do zawartości.

 

Czy ktoś byłby tak uprzejmy podpowiedzieć mi, co robię źle i jak to prawidłowo wykonać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Czy one mają różne kolory? Bo jeśli nie, to przecież gołym okiem nie zauważysz czy są innej długości. A jak mają kolorowe tło, to najprościej oszukać gifem w tle dla #content

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maja kolorowe tło. Jeżeli wrzucę kolor do content, to wtedy działa jak trzeba dla długiej treści, a dla krótkiej widać tło pod treścią (która jest biała). (Przy #content min-height:100%; jeśli zamiast min-height dam po prostu height, to wtedy znowu działa dla krótkich treści, a przy długiej pod menu jest białe pole...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, żeby menu miało wysokość rodzica, a rodzic żeby miał wysokość najdłuższego dziecka. (I w miarę możliwości żeby dało się to zrobić przy pomocy odpowiedniej kombinacji parametrów CSS, bez zaprzęgania do całości jQuery :) )

 

EDIT: No i żeby żadne nie miało wysokości mniejszej niż 100% (minus 35px jeśli to możliwe)

 

EDIT2: Dzięki wszystkim za pomoc, już załatwiłem wszystko przez jQuery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...