Skocz do zawartości

Nad czym aktualnie pracujesz?


ANtY

Rekomendowane odpowiedzi

A tu nie chodzi o pikselozę ale o paletę barw, oraz ilość możliwych do użycia spritów na raz (wiecie, że Mario ma czapkę dla tego, że nie starczyło już pamięci i mocy konsoli na animację włosów, która miałaby ze 3 klatki?)

tak samo jest z jego spodniami "ogrodniczkami". tzn. zrobili mu takie gacie aby oddzielić kolorystycznie ręce od reszty ciała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem wrócić do robienia rpg. Ciekawostka - nie będzie w nim grafiki rysowanej ręcznie. Wszystko będę robił z podstawowych figur geometrycznych o ciemnych kolorach i jaskrawych różnokolorowych obwódkach (niektóre jednak będą wypełnione kolorem, np. itemy). Dla urozmaicenia dodam trochę particli. Inventory będzie w formie listy z przedmiotami, podobnie questlog/dziennik. Dzięki uproszczeniu grafiki będę mógł się maksymalnie skupić na robieniu świata, masy itemów, przeciwników i fabuły.

 

Na razie niewiele pokazujące screeny:

 

gameplay :):

rpgscreen1.png

 

inventory (20%):

rpgscreen2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-tak samo jest z jego spodniami "ogrodniczkami". tzn. zrobili mu takie gacie aby oddzielić kolorystycznie ręce od reszty ciała.

-gadanie Battle Toads ma dużo lepszą grafę i animację a też jest na nesa

-gothic nie mial antyaliasingu bo uwczesne karty graficzne przerabialyby 1klatke 3lata

-gadanie, wiedzmin 2 ma duzo lepsza grafe i animacje a tez jest na windowsa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

@marcinxxx: może skup się na jednym projekcie? Teraz to już w sumie mam gdzieś to RPG skoro wiem, że i tak za tydzień zajmiesz się czymś innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcinxxx: może skup się na jednym projekcie? Teraz to już w sumie mam gdzieś to RPG skoro wiem, że i tak za tydzień zajmiesz się czymś innym.

 

Zrobiłem sobie przerwę od shootera bo mi brakuje weny do robienia plansz i drobiazgów. Musiałby ktoś wziąć plik i porobić plansze, bonusy i bronie (tylko wartości zmiennych pozmieniać). A jak przestanę robić rpg po tygodniu to będziesz miał rację ale póki co robię i nie przestaję.

 

@ Saus - nie dam rady zrobić dziesiątek grafik części ciała leżących i stojących, z resztą czy ktoś tu kiedyś zrobił ?

Resztę da się załatwić no ale z tym to tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chell, nie wiem co ty oceniasz, tam praktycznie nic nie ma. Mniej więcej jutro dam screena z poprawionym inventory i zrobię mały wystrój planszy, żeby pokazać jak to może wyglądać. Gdy zobaczycie następnego screena i nadal będziecie uważać, że to nie ma racji bytu to zacznę zmieniać na normalne grafiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem sobie przerwę od shootera bo mi brakuje weny do robienia plansz i drobiazgów. Musiałby ktoś wziąć plik i porobić plansze, bonusy i bronie (tylko wartości zmiennych pozmieniać). A jak przestanę robić rpg po tygodniu to będziesz miał rację ale póki co robię i nie przestaję.

 

@ Saus - nie dam rady zrobić dziesiątek grafik części ciała leżących i stojących, z resztą czy ktoś tu kiedyś zrobił ?

Resztę da się załatwić no ale z tym to tragedia.

Z przyjemnością bym to zrobił gdyby nie fakt , że tak jak napisał anty od projektu zaraz odejdziesz :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ładne, ale to wciąż nudny, sztampowy erpeg a'la almora bez nadziei na coś oryginalnego i efektownego

 

Po tym screenie może to tak wygląda ale możliwości ma większe niż Almora i piszę to z pełną odpowiedzialnością. Gdybym chciał wyświetlić wszystkie właściwości bohatera taką czcionką jak tam widać np. fps'y to by zajęłyby cały ekran. Po za tym nudne są rpg typu hack'n'slash. Moje podchodzi bardziej pod crpg i jest oparte na uproszczonych zasadach D&D.

 

 

nie przesadzaj to tylko jeden skrin.

 

aha i ja bym usunął ten prawy pionowy panel z fps, chyba ze tam cos jeszcze bedzie ;)

 

Będzie będzie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Nad czym aktualnie pracujesz?

 

Nad izometrycznymi grafikami londyńskiej dzielnicy biedoty do Baker Street Stories

 

A tutaj wnętrze domu przy Baker

R7W36.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...