Skocz do zawartości

Nad czym aktualnie pracujesz?


ANtY

Rekomendowane odpowiedzi

  • Filar Społeczności
Dnia 8.02.2021 o 20:44, Nirvan napisał:

Powoli projektuję pierwszą grę od paru lat ale stanąłem na układaniu levelu ze ścian itp, więc przez ostatni miesiąc zaprogramowałem sobie generator xd

 

 

 

Fajne to, mega mi się podobają te twoje kolejne usprawnienia, wszystkie są takie elastyczne. W ogóle masz twittera? Takie rzeczy zgarniają sporo atencji

 

Tymczasem porównanie beczki zwykłej i płaskiej :)

 

PmvFldY.gif

 

@EDIT: wybuch granatu nowa wersja

 

48bmYKv.gif

 

NhbpTu6.gif inspirowany dymem z Akiry 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wybuch z granatu miodzio, tylko brakuje takiej mocy jakiejś w nim, może potrząśnięcie ekranem, albo jeszcze taki błysk po ścianie, żeby na chwilę rozświetlał pomieszczenie. Sam nie wiem, graficznie wygląda to bardzo spójnie.

 

Edit: Pewnie dźwięk też dużo by podbił, dźwięk rzutu, uderzenia w ściane i wybchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

image.png

image.png

 

Sporo grafiki to wciaż robota odręczna, na szybko, lub nawet w paincie (budynek gorących źródeł), ale na razie skupiam się na działaniu silnika i żebym po prostu widział, czy coś działa czy nie, a dopasowywaniem i faktyczym wyglądaniem zajmę się, jak całość będzie działać (a silnika mam już tak z 50-60%). Do końca marca chciałbym już móc wypełniać grę prawdziwym contentem, zamiast jedynie generować zapchajdziury w ramach testów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Dnia 22.02.2021 o 11:20, szpaq99 napisał:

Ten wybuch z granatu miodzio, tylko brakuje takiej mocy jakiejś w nim, może potrząśnięcie ekranem, albo jeszcze taki błysk po ścianie, żeby na chwilę rozświetlał pomieszczenie. Sam nie wiem, graficznie wygląda to bardzo spójnie.

 

Edit: Pewnie dźwięk też dużo by podbił, dźwięk rzutu, uderzenia w ściane i wybchu

 

obecnie wygląda to tak:

gxjbM8V.gif

 

@gnysek:

A co już można robić w tym? Takie typowe HM czy bardziej jakieś nowoczesne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Administratorzy

. @Wojzax na razie typowe HM, mam parę koncepcji co więcej można zrobić, ale jeszcze nie mogę się zdecydować, staram się mierzyć siły na zamiary i nie przesadzić z wdrażaniem rzeczy, które zajmą miesiące.

 

 

Mam jeszcze jakiegoś buga przy kodzie odpowiedzialnym za powtarzanie akcji na przytrzymanym klawiszu, korzystam z "if keyboard_check_released(vk_any)" i potem "keyboard_lastkey" i jak w jednej klatce obrazu puszczę dwa przyciski, to kod wykrywa tylko jeden, dlatego na koniec kamera zjechała na sam dół :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 13.02.2021 o 21:05, Wojzax napisał:

Fajne to, mega mi się podobają te twoje kolejne usprawnienia, wszystkie są takie elastyczne. W ogóle masz twittera? Takie rzeczy zgarniają sporo atencji

 

Dzięki, mam twittera ale chyba pechowo trochę, bo zazwyczaj to z 8 wyświetleń, na reddicie za to dużo więcej :D

 

A teraz zrobiłem od zera tryb dnia i nocy + zmienne warunki pogodowe.

Robiłem długo jeden projekt ale stwierdziłem że będę robił około 3 tylko przeskakiwał z jednego na drugi żeby się nie wypalać przy jednym, są podobne do siebie pod względem mechanik więc jak robię rzeczy do jednego to jest równocześnie progress w pozostałych dwóch :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

będę robił około 3 tylko przeskakiwał z jednego na drugi żeby się nie wypalać przy jednym

Może to jest właśnie to, czego potrzebuje, bo zwykle nie kończę swoich gier. Co do filmiku to wygląda mega klimatycznie i trochę creepy szczególnie z tymi gibającym się "cosiem" w tle i rykiem... jelenia?

Ja wykorzystałem gm'a do trochę innych celów, mianowicie do przedstawienia graficznego statusu anteny radiowej, wszystko utrzymane w klimatach rpgowych :P Będąc u klienta program automatycznie łączy się z anteną i spisuje dane. Jest to trochę przekłamanie, że robi to gm, bo robi to python, który po protokole tcp wysyła dane do gm'a a ten je ładnie przedstawia.
Sztuka dla sztuki, tak myślę. (C# mnie drażni, a python jest tekstowy... zwykle) 


image.png.721901d6efd11138046de040550e45b4.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja wrzucę filmik z gry na której będę się skupiał po ukończeniu Seid-Znalezisko Remake , póki co filmik który przedstawia sam początek rozgrywki o fabule pisałem już na Discord , jeżeli ktoś nie widział zapraszam :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, gnysek napisał:

Ta gra mi się podoba bardziej niż Seid. 

Bardzo dziękuję za tak miłe słowa , z pewnością będą mnie jeszcze bardziej motywować , gdy tylko ukończę wspomnianego Seida kontynuuję pracę nad Pac Man Revenge 5 , dołożę wszelkich starań aby projekt wyszedł jak najlepiej i by grający w nią gracze byli ciekawi co będzie dalej i by fabuła była ciekawa a gra grywalna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gnysek napisał:

Bardzo mi się skojarzyło z wiedźminem I, zabrakło tylko ikonki combosów na kursorze :P

 

No też cały czas mam w głowię walkę z utopcami :D

Ta gierka ma być trochę taki PRL Punk :d inspiracja Darkwoodem mocno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 25.09.2021 o 11:43, gnysek napisał:

Ależ to wygląda, jak gra robiona przez kilkanaście osób :P Dodane do wishlisty i obserwowania.

 

Dzięki, robiłem po 15 godzin dziennie, się trochę rozdwoiłem ;D
Ale teraz lekka przerwa, bo trzeba przy assetach popracować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Filar Społeczności
  • Lowpoly postacie z edytowalnymi częściami (uczę się pisać skrypty Edytora)
  • Szybki shader w którym wybieramy trzy kolory do gradientowej tekstury każdego elementu stroju
  • Trochę typowych animacji

Taki miał być prosty projekt, jak się postaram z elementami stroju to może komuś się przyda

 

image.png.93a09a31676db069d82ed2083288ce03.pngimage.png.d6e521800a4597a2bb1931afb5cf8f67.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja pierwszy raz (jak często w gmie...) ruszyłem surface. Próbuje zrobić coś na podobieństwo destrukcji z wormsów. Trzy-cztery dni już to robię ;-; w końcu coś się ruszyło, że w miarę to działa (pierwsze dwa dni spędziłem na tym, że do substract muszę używać c_white, a używałem c_black) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...