Skocz do zawartości

Nad czym aktualnie pracujesz?


ANtY

Rekomendowane odpowiedzi

  • Filar Społeczności

ale używasz jakiegoś zwyczajnego przekształcania spritów i złudzeń trójwymiaru? Bo z tego co kojarzę android nie wspiera game makerowego D3D. Chyba, że w czymś innym kodzisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszą rzeczą z Cyber Mychy była pełna wersja Woodiego Woodpeckera Escape from Buzz Buzzard Park.

szalbierz1.jpg Co niee?

A no i mimo lat jest ładniejsza niż gra Bacy xD

 

A tam gadasz głupoty, w ruchu wygląda ładniej, jak woda/lawa płynie, postać i inne elementy ruszają się, efekty itp(Choć może to tylko mi się wydaje ;), rodzinie i mi podoba się). Po za tym jeśli policzyć czas włożony na zrobienie tego w porównaniu do tej "cyber muchy" to moja gra była robiona w expresowym tempie(choć to pewnie tylko wymówka). Spróbuję jeszcze poprawić jakoś, dodać jakieś pierdółki, poprawić modele i animacje, ulepszyć textury, dodać więcej efektów. Tylko pytanie czy będzie mi się chciało, bo już nawet nie mam pomysłu na nowe levele a chcę zrobić jeszcze 20-30 :/

Jeszcze jedno pytanie z innej beczki, może ktoś ma jakieś pomysł na nazwę gry? Coś z Boy+Stars czy coś podobnego.

 

Wideo(nie wiem czemu na nagraniu gra przycina się.:()

https://www.facebook.com/BacaStudio/videos/...e=2&theater

 

Jak zwykle robię grę bo lubię to robić :) i cieszę się z opinii nawet negatywnych, bo to motywuje do dalszej pracy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Coś z Boy+Stars czy coś podobnego.

Ciężko będzie coś z tego skleić, by nie brzmiało jak ukryta pedofilska strona

Poza tym no przecież klucz to oryginalność. Nie odgrzewaj i tak już kiepskiego kotleta, albo chociaż jakiegoś pikla dodaj dla pikanterii. No i prawdę mówiąc wszystko może wyglądać pięknie z odpowiednimi teksturami, a takie proste bryły z jakimiś HD texturami z CGtextures wyglądają mizernie. Spróbuj ugryźć to jakoś old schoolowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • Filar Społeczności

chyba nie, to nie ja te grafiki rysowałem

 

co do animacji to tak, na razie to placeholderowe mniej więcej żeby było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eksperymentowanie w unity w celu osiągnięcia dobrego renderu, póki co w większości nie na własnych assetach :D ale idzie całkiem dobrze :)

Na razie zrobiłem cykl dnia i nocy, dostosowane światła, gradacja kolorów żeby zawsze render wyglądał całkiem spoko (bez gradacji tez jest ok, ale ona daje dużo klimatu), zmiany pogodowe w sile wiatru i kierunku, deszcz różnej długości trwania i różnej siły, trzeba tylko bardziej zróżnicować żeby czasami była wichura, cały dzień zachmurzony / sloneczny itp. :)

Będzie projekt na zaliczenie inżynierki na studiach ;)

 

LOfIK2q.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zrobiłem gierke Wiggly na windows phone i zdałem tym aplikacje mobilne :D Tu będzie dużo kodowania bo to cała gra będzie, dość spora patrząc na featury które chce dać, pol roku moze nie starczyc na zrobienie wszystkiego co zamierzam :D Screen tylko jako przygotowania do rozpoczęcia konkretnej pracy nad projektem. Kierunek "Projektowanie Gier" huehue

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dostaniesz inżyniera za 'projektowanie gier'? Ja się dziwie że kolega nie jest uważany za plastyka robiąc 'product design'...

Ale brawo, fajnie. I ładnie to wygląda i w ogóle. Ja mimo wszystko na gamedev chciałbym pójść, lecz zdecydowałem się czystego inżyniera mechanicznego wyrobić :P Chyba najbardziej ogólny kierunek z inżynierii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Ale brawo, fajnie. I ładnie to wygląda i w ogóle. Ja mimo wszystko na gamedev chciałbym pójść, lecz zdecydowałem się czystego inżyniera mechanicznego wyrobić :P Chyba najbardziej ogólny kierunek z inżynierii.

 

I bardzo dobrze bo tam uczą myśleć logicznie. A na gamedev uczą wykorzystywać to co ktoś wymyślił logicznie, często w sposób obrażający uczucia logiczne twórców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem ogólnie mały gotowiec, żeby odpatrzeć co sprawia że to wygląda dużo lepiej, mocno przerobiłem ten gotowiec i stworzyłem od nowa po swojemu z różnymi przeróbkami i swoimi dodatkami.

Tym głównym "gotowcem" były ustawienia terenu w unity, czyli rozdzielczości tekstur itp. oraz ustawienia filtrów na kamerze, to wszystko bardzo dużo robi ;) Oczywiście assety trawy i drzew też są z gotowca ale i bez nich ten render też jakoś tam wygląda, gdy już wszystkie ustawienia w miarę uregulowałem (tekstury terenu juz zrobione przezemnie)

X7VJi1A.jpg

Oczywiscie tak pustej sceny nie będzie nigdy ale sam fakt że render nie wygląda jakoś strasznie płasko.

 

Sprawdzałem też jak sprawdzają się różne skyboxy, póki co jest tylko jeden i cały czas są chmury, ale chce w przyszłości zrobić proceduralne niebo.

Zabrałem się za to jakoś 2 tygodnie temu :D

Najpierw, przed odpatrywaniem ustawien z gotowców wyglądało to tak :D

GiWM5cL.jpg

Potem tydzien duzo godzin poswiecilem na szukanie własnych ustawień (różne narzędnia do normal map sprawdzałem które tworzą najlepiej wyglądające do tekstur ziemi np.) i znalazłem to czego potrzebuję, potem pol tygodnia jakos robilem tryb dnia i nocy z dynamiczna gradacja kolorów itp.

 

Najwięcej dał mi chyba tutorial, jak zrobić ładny teren w unity, albo to chyba był speedrun, odpatrywałem co i jak robi facet, jakie ustawienia, w jaki sposób rozmieszcza textury i roslinność (najpierw sprawdzilem ostatni filmik zeby zobaczyc jaki ma wynik i czy to mi odpowiada)

 

Dużo dało moje spore zaangażowanie w to, doświadczenie w renderingu pare lat w cinema 4d, obróbka zdjęć korekta kolorów, oraz nabyta odrobina perfekcjonizmu itp. bez tej wiedzy nie osiągnąłbym tego efektu.

 

Edit:

Ooo od tego tutoriala zaczęła się ta moja przemiana:

 

Ogólnie mam tip dla poczatkujących, że gdy chce się uzyskać coś dobrego, to trzeba znaleźć sobie jakąś referencję, jakąś inną grę i odpatrywać, analizować co sprawia,

że tam to działa tak dobrze / wygląda tak dobrze, bo zazwyczaj odpowiada za to bardzo dużo czynników i tak po prostu siadając i próbując od razu robić całość,

nic specjalnego się nie zdziała, trzba wszystko małymi krokami po kolei robić, najpierw jeden element, potem drugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem ogólnie mały gotowiec, żeby odpatrzeć co sprawia że to wygląda dużo lepiej, mocno przerobiłem ten gotowiec i stworzyłem od nowa po swojemu z różnymi przeróbkami i swoimi dodatkami.

Tym głównym "gotowcem" były ustawienia terenu w unity, czyli rozdzielczości tekstur itp. oraz ustawienia filtrów na kamerze, to wszystko bardzo dużo robi ;) Oczywiście assety trawy i drzew też są z gotowca ale i bez nich ten render też jakoś tam wygląda, gdy już wszystkie ustawienia w miarę uregulowałem (tekstury terenu juz zrobione przezemnie)

//obrazek

Oczywiscie tak pustej sceny nie będzie nigdy ale sam fakt że render nie wygląda jakoś strasznie płasko.

 

Sprawdzałem też jak sprawdzają się różne skyboxy, póki co jest tylko jeden i cały czas są chmury, ale chce w przyszłości zrobić proceduralne niebo.

Zabrałem się za to jakoś 2 tygodnie temu :D

Najpierw, przed odpatrywaniem ustawien z gotowców wyglądało to tak :D

//obrazek

Potem tydzien duzo godzin poswiecilem na szukanie własnych ustawień (różne narzędnia do normal map sprawdzałem które tworzą najlepiej wyglądające do tekstur ziemi np.) i znalazłem to czego potrzebuję, potem pol tygodnia jakos robilem tryb dnia i nocy z dynamiczna gradacja kolorów itp.

 

Najwięcej dał mi chyba tutorial, jak zrobić ładny teren w unity, albo to chyba był speedrun, odpatrywałem co i jak robi facet, jakie ustawienia, w jaki sposób rozmieszcza textury i roslinność (najpierw sprawdzilem ostatni filmik zeby zobaczyc jaki ma wynik i czy to mi odpowiada)

 

Dużo dało moje spore zaangażowanie w to, doświadczenie w renderingu pare lat w cinema 4d, obróbka zdjęć korekta kolorów, oraz nabyta odrobina perfekcjonizmu itp. bez tej wiedzy nie osiągnąłbym tego efektu.

 

Edit:

Ooo od tego tutoriala zaczęła się ta moja przemiana:

 

A własna mechanika kolizji z tym terenem? Tangent postaci do terenu?

Cokolwiek robiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...