Skocz do zawartości

Nad czym aktualnie pracujesz?


ANtY

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Gmclanowiczów, przez prawie dwa lata nie udzielałem się na forum i mi się smuto zrobiło z tego powodu. Postanowiłem więc, że pochwalę się moim n-tym projektem który zacząłem około pół roku temu. Na początku uznałem, że w ogóle nie będę pokazywał postępów prac ale zmieniłem zdanie.

 

gdkjldghkj.png

 

 

(Sorki za słabą jakość i małą liczbę fps)

 

Na początku nie miałem konkretnych planów i po prostu chciałem sobie napisać realistyczny silnik jazdy samochodem w widoku top-down. Gdy po kilku miesiącach pracy wyszedł mi dosyć realistyczny model jazdy to zacząłem dorabiać hud, ai, uszkodzenia samochodu, dźwięki silnika itd. Ale ostatnio stanąłem w miejscu i mam dużo pomysłów ale nie potrafię jakiegoś konkretu z nich wydobyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to grafika samochodu jest jakby rozpięta na kilkunastu punktach i ich położenie zmienia się w zależności od tego z której strony uderzymy i z jaką prędkością. Trzeba by uderzyć z wielu stron z dużą prędkością i wtedy samochód będzie przypominał zgniecioną kulkę papieru a w skrajnych przypadkach punkty przejdą na drugą stronę i się grafika rozwlecze (bug do naprawienia). A z tym realizmem to głównie chodziło mi o nabieranie i wytracanie prędkości, oraz odwzorowanie działania silnika i skrzyni biegów a także utratę przyczepności przy starcie (np. wolne nabieranie prędkości przy wysokich obrotach silnika).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jak powiedziałeś o uszkodzeniach to widzę wgniecenia teraz. Przypomniał mi się model zniszczeń z

tam kształt modelu zmienia się w tym miejscu gdzie został samochód trafiony. Na czitach da się nawet zrobić z samochodu puszkę Coli xD

 

Jeśli nie grałeś w viper racing to ściągnij sobie jakieś demko i się przyjrzyj modelowi zniszczeń może ci coś pomoże z udoskonalaniem swojego silniczka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Faktycznie jak powiedziałeś o uszkodzeniach to widzę wgniecenia teraz. Przypomniał mi się model zniszczeń z
tam kształt modelu zmienia się w tym miejscu gdzie został samochód trafiony. Na czitach da się nawet zrobić z samochodu puszkę Coli xD

 

Jeśli nie grałeś w viper racing to ściągnij sobie jakieś demko i się przyjrzyj modelowi zniszczeń może ci coś pomoże z udoskonalaniem swojego silniczka :D

kurde, jedna z moich ulubionych gier z dawnych czasów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pragnę poinformować yż rozpoczołem z dniem dzisiejszym pracę nad grą ,,R.E.I.R-GODZINA ZERO'' będzie to kontynułacja gry z przed paru lat w której to wcielimy się w syna poległego na służbie Jerrego , od tej pory Martina bo tak ma na imię jego syn zaczynają nękać dziwne wizje i halucynacje w której ukazuje się tajemnicza postać małej dziewczynki. prace ruszają z dniem dzisiejszym a kiedy zostaną ukończone póki co ciężko powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pragnę poinformować yż rozpoczołem z dniem dzisiejszym pracę nad grą ,,R.E.I.R-GODZINA ZERO'' będzie to kontynułacja gry z przed paru lat w której to wcielimy się w syna poległego na służbie Jerrego , od tej pory Martina bo tak ma na imię jego syn zaczynają nękać dziwne wizje i halucynacje w której ukazuje się tajemnicza postać małej dziewczynki. prace ruszają z dniem dzisiejszym a kiedy zostaną ukończone póki co ciężko powiedzieć.

Nie mogę się doczekać! Czekam z niecierpliwością jak na inne Pańskie produkcje, oczywiście 5/5 standardowo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pragnę poinformować yż rozpoczołem z dniem dzisiejszym pracę nad grą ,,R.E.I.R-GODZINA ZERO'' będzie to kontynułacja gry z przed paru lat w której to wcielimy się w syna poległego na służbie Jerrego , od tej pory Martina bo tak ma na imię jego syn zaczynają nękać dziwne wizje i halucynacje w której ukazuje się tajemnicza postać małej dziewczynki. prace ruszają z dniem dzisiejszym a kiedy zostaną ukończone póki co ciężko powiedzieć.

998560_454620484635372_513660602_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...