Skocz do zawartości

Nad czym aktualnie pracujesz?


ANtY

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję osób do testu gry sieciowej. Zainteresowanych proszę o pobranie paczki gry stąd: http://psichix.com/inball/GameFiles/InballGame.zip oraz o ewentualny kontakt na gg: 5745342 (to przetestujemy razem na żywo), lub też opinie i błędy w tym temacie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mała aktualizacja, zrobiłem termometr do oleju i czerwieniejące zegary, za niedługo dodam jeszcze wskaźnik EGT (exhaust gas temperature - ang. temperatura spalin), ciśnienie powietrza/doładowania (ang. boost), ciśnienie paliwa i być może AFR (air/fuel ratio - stosunek objętościowy powietrza do paliwa w mieszance paliwowej). Dobra nie będę tu świrował ale mogę jako ciekawostkę dodać, że w odróżnieniu od wszystkich (większości ?) samochodówek, od temperatury silnika będą zależały osiągi i np. mocno przegrzany silnik będzie mułowaty itd. a w skrajnych przypadkach zatrzemy go.

 

f19ff50eeb20450cmed.jpg

 

I jeszcze przydałoby się zrobić kolizje. Są chętni do pomocy w tej dziedzinie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję osób do testu gry sieciowej. Zainteresowanych proszę o pobranie paczki gry stąd: http://psichix.com/inball/GameFiles/InballGame.zip oraz o ewentualny kontakt na gg: 5745342 (to przetestujemy razem na żywo), lub też opinie i błędy w tym temacie.

Pozdrawiam.

 

Polaczenie dziala ladnie, lecz sama gra... oby to byl test tylko polaczenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Nom, świetnie to wygląda tylko ta animacja biegania do zmiany.

Miło patrzeć jak nad czymś fajnym pracujesz Jaklub :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem już te rzeczy, o których napisałem w poprzednim poście oprócz wskaźnika AFR bo to już na prawdę wyższa szkoła jazdy. Silnik jest skończony tak na 90%. Jeszcze dodam jakiś ekonomizer, komunikaty np. słynne "spiepszyłeś silnik" lub po prostu "awaria silnika" i kontrolki od poślizgu itd. Teraz potrzebuję tylko kolizje (ale to później, na razie byle jakie zrobię) i ludzi, którzy zrobią z tego coś grywalnego, bo ja nie mam do takich rzeczy talentu. Możecie pisać tu, na pw lub na gg jeśli jesteście zainteresowani współpracą.

 

d053f3da413c9239med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

match323.jpg

 

Okej, więc tu jest wersja ze wszystkimi chyba podstawowymi mechanizmami. Jak ktoś ma chwilkę czasu to proszę o szybki teścik, mam nadzieję, że już nikt bugów nie znajdzie, bo długo je wyłapywałem.

http://anty.pigames.pl/pmfb/Puzzle%20Masters.rar

 

Teraz mogę w końcu się wziąć za ciekawsze elementy jak czary, multiplayer (przez neta), menusy itp.

AI też będę ulepszał, bo teraz kiedy wszystko działa będzie łatwiej.

 

Teamupnąłem się z Markuzem, który będzie prawdopodobnie robił do tego grafikę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nawet, nawet. Ze 2-3 razy zagrałem, z samych technicznych rzeczy to żadnych błędów nie zauważyłem. W sumie ciekawe że przesuwa się całe rzędy, a nie tylko pojedyncze kamyczki jak w większości takich gier. Z zastrzeżeń to tylko że nowe kryształy strasznie wolno opadają (i w dodatku pojedynczo) i fajna byłaby opcja bardziej intuicyjnego "przeciągania" tych rzędów kursorem, żeby nie trzeba było latać po krawędziach planszy i klikać strzałki. A poza tym, to jeśli przesuwamy jakiś rząd to ostatni kamyczek który znika za krawędzią nie powinien się pojawiać z drugiej strony na początku? Bo teraz chyba generuje się nowy za każdym razem. No ale nie wiem co tam jeszcze planujesz :s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Planuję dodać przesuwanie a pomocą myszki, mogę w sumie dodać, że pojawia się po drugiej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...