Skocz do zawartości

DeVir


alwin

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę że ostatnio nic tu sie nie dzieje więc dam malutką zapowiedź. Strasznie sie mulę z tym projekcikiem więc może i kopa dostane jakiegoś..

 

LINK - https://gmclan.org/up6389_3_DeVir_pokaz.html

 

Tytuł: DeVir

Gatunek: tower defence

 

Opis:

Troszkę nietypowy tower defence. Mamy za zadanie obronić nasz komputer przed atakami z sieci. Wrogów będzie kilka rodzajów,

typowe wirusiki, ale także bosowie którzy chcą dobrać się do procesora, ramu czy biosu. Na te będzie trzeba wyposażyć się w specjalne ulepszenia i towerki.

Na podstawowe nadają się

1. 'Zabezpieczenia sieci' (w demku które prezentuję są tu 3)

-firewall- zwalnia wybranego wirusa (dzieki za pomoc Platyna)

-kerberos - dzieki niemu mamy dostęp no nowego towera (BLUE tower który zamraża[dzieki the Marq])

-tripwire - powiększa zasięg ORANGE towerow

 

A w przygotowaniu są takze

2. 'Zabezpieczenia Antyvirusa'

3. 'Zabezpieczenia Internetu'

4. 'Zabezpieczenia Procesora'

5. 'Zabezpieczenia WE-WY'

6. 'Bonusy'

 

W demku dostępne 3 towerki - orange,red,blue

Mozna je postawić tylko w wybranym miejscu(puste foldery), jeżeli wszytskie miejsca się zapełnią bedzie mozliwość wykupu dodatkowego miejsca ale bedzie to drogie, więc trzeba dobrze zaplanować stawianie zabezpieczeń.

Mam wiele pomysłów które może uda się wykonać..Ogólnie taki sobie tower defence:)

 

W demie(w sumie to nawet nie demko) nie mozna przegrać- wrogowie kończą iść po setnym wirusie i wtedy idzie sobie Bosik.

Jak macie jakieś pomysły to walić śmiało, aha wszystkie nazwy praktycznie istnieja naprawdę więc możecie sobie poczytać czym jest kerberos czy tripwire.

 

ENTER - room_restart;

SPACE - range_towers;

 

Autorzy:

Programowanie: Alwin

Fabuła: Alwin

Grafika: Alwin / niektóre ikonki darmowe z netu

Muzyka: noone

Screeny:

screen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak patrze a ty pytasz o pomysly to jedyne z oryginalniejszych co mi przyszlo doo glowy to npp. wykorzystanie procesora do skanowania ramu? czy innych czesci? robiac tam jakas otoczke spowalniaijaca albo zmniejszajaca efektywnosc wirusow, za to robiac CPU bardziej podatnym na nie (przez wykorzystanie mocy obliczeniowej).

A tak poza tym to jakies inne bajery oprocz zwalniania, jakies wybuchanie, przenoszenie do kwarantanny (?), nastawianie wirusow przeciwko sobie xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nietypowa jak na Tower Defence była by możliwość własnego modyfikowania trasy (np. dokładanie fragmentów połączenia i zamykanie niektórych starych ale tak by nie utracić połączenia z internetem) ale to tylko pomysł jak chciałeś - sam musisz pokombinować jak to wykorzystać jeśli chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ciekawy pomysł, przemyślę to:)

Następne co planuję to zabezpieczenia procesora, znalazłem 2:

 

1. Enhanced Virus Protection – technologia używana w procesorach AMD, blokująca wykonywanie złośliwego kodu umieszczanego w pewnych obszarach pamięci przez znane wirusy w celu zainfekowania systemu.

 

2. Execute Disable Bit - Implementacja technologii NX w procesorach frmy Intel. Po raz pierwszy zaprezentowana w roku 2001 w rodzinie procesorów Itanium. Execute Disable Bit - Ang. bit wstrzymania realizacji.

 

teraz tylko musze przemysleć jakie efekty będą po ich posiadaniu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następne co planuję to zabezpieczenia procesora, znalazłem 2:

 

1. Enhanced Virus Protection – technologia używana w procesorach AMD, blokująca wykonywanie złośliwego kodu umieszczanego w pewnych obszarach pamięci przez znane wirusy w celu zainfekowania systemu.

 

2. Execute Disable Bit - Implementacja technologii NX w procesorach frmy Intel. Po raz pierwszy zaprezentowana w roku 2001 w rodzinie procesorów Itanium. Execute Disable Bit - Ang. bit wstrzymania realizacji.

 

Żeby takie szczegóły pasowały do gry cała musiała by być bardziej ,,techniczna" ,a chyba nie ma sensu się w to bawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież użyję tylko skrótów np EVP i EDB, będziemy mogli wybrać tylko jedno zabezpieczenie procesora które odblokuje nowego towera super mega plasmowego;) Sam nie wiem.. dobra trochę się pobawię i niedługo dam upa. Jak ktoś ma jakieś pomysły to Kaman puki mam ciśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaj np. wiatraczek i jeśli jest on za słaby, a wieżyczek jest za dużo (większe zużycie procka), to temperatura kompa wzrasta i wszystko wolniej się dzieje (oprócz wirusów), a jeśli temperatura będzie ~120*C, to komp kaputt i musisz wydać sporo kasy na nowy procek :)

 

E: I może jeszcze takie ograniczenie, że na start gracz ma x pamięci, która pozwala na postawienie y wieżyczek i jeśli pamięci jest za mało, trzeba dokupić dodatkową pamięć.

 

E2: Albo dodaj ulepszenia wszystkiego i jeśli jest za mało pamięci, dokupujesz więcej, ale procek tego nie dźwignie, wiec trzeba kupić nowy procek, ale z kolei karta graficzna nie wytrzymuje (obraz ciemnieje, staje się mniej wyraźny czy coś) i trzeba jej rozszerzyć pamięć, a później kupić nową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaj wybór CPU, RAM, HDD itd. no i system :D Vista ma takie badziewie, jak kontrola użytkownika ( Co byś nie robił to Cię pyta ._., da się wyłączyć ofc :D ), i jakieś inne gówno co zamyka podejrzane progsy, ale za to żre więcej niż XP, więc pasowało by do pomysłu up, bardziej się grzeje z vistą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze takie coś, że na start wybierasz system operacyjny i np. Linux mało zajmuje kompa, ale jest tez mało wieżyczek, Windows XP bardziej wykorzystuje kompa, ale ma więcej wieżyczek, Vista np. je dużo karty graficznej, ale mało procesora, a Seven jest idealnie po środku.

 

E: Zapomniałem napisać, dziękuję za .zip'a :) thumb-zip-folder.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wystarczy wybór przeglądarki jako poziom trudności np. Internet Explorer - Hard ;] A tak serio - brakuje mi ulepszania wież , chyba że są gdzieś ukryte / dostępne na wyższym poziomie (gra jest chyba trochę mało intuicyjna jak na TD ew. mały tuorial /pomoc rozwiązało by sprawę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wywalilo error i zawiesilo mi laptopa, nie dalo sie go wylaczyc, musialem wyjac baterie, jeszcze chwila i byloby krucho, za emocje: 1/5

e:win xp prof.

To wirus... Włącz Execute Disable Bit.

Co do intuicyjności- kwestia przyzwyczjenia- klikasz na folder i pokazują Ci się dostępne towery- najedzisz na button a na dole masz opis ile kosztuje i co robi.

Natomiast wszystkie upgrady są w menusach odpowiednio np 'zabezpieczenia sieci'- sa tam 3 upy, najedz na buttonki i zobacz opis co robią i ile kosztują. I tam tez są polepszenia towerków, np Tripewire daje +50pixli do range orange towera.

 

Podzieliłem na różne typy zabezpieczeń poniewaź bedą różne typy robali- najpierw te typowo sieciowe(na które najlepsze są upgrady z menu zabezpieczenia sieci), później te które atakują bios,pamięci, procesor, szukające dziur w przeglądarce itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TheMarQ: Nie staraj się używać ani ironii ani sarkazmu, kiedy ci to nie wychodzi. To, że musiałeś wyjąć baterie to ( wow :o ) nie powód dla którego masz dawać pały. Btw. w ogóle nie grając w grę.

Na przyszłość swoje żale okazuj mniej wylewnie i nie szastaj pałami na lewo i prawo bo to tylko świadczy o twoim obyciu na forum ( i nie tylko).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za obronę Phoenix, samemu nie chciałem się kłócić i wolałem to przemilczeć. Macie podobne pomysły do moich, cieszę się że jest ich aż tylę, chwilowo nie mam dość czasu aby porządnie znów przysiąść do Gieema ale będę robił postępy:)

Jak widzicie w grze (lub na screenie The MarcQ) są 3 'wejścia' do kompa - sieć, internet oraz we-wy czyli cd,dvd,usb itp. I właśnie zależnie od wirusów tymi drogami będziemy atakowani. Tak samo np. jeżeli chodzi o koniec gry - system padnie gdy a). Systemowe pliki zostaną zarażone B). wirusy dostaną się do biosu c). do pamięci RAM d). do procesora[choć to chyba trochę nierealne, no ale w koncu to gra]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...