Skocz do zawartości

Filmy


alwin

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze mogę polecić obejrzany nie dawno w kinie film pt. "Dla Niej wszystko" z Russelem Crowem. Francuski oryginał też dobry. A z wspomnianych kilkanaście postów temu filmów wojennych: Full Metal Jacket. Naprawdę polecam. Inny film godny polecenia: Beowulf. Całkiem dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Kto poleci jakiś dobry film wojenny, ale rzadko spotykany... ja się nie znam ale muszę coś zarzucić smakoszom...ech. I żeby się to dało skądś ściągnąć z neta...:/

Ściągnąć z neta się nie da, ale mogę skasować Was za bilety i u mnie na chacie za pomocą zabytkowego projektora jak w starych kinach puszczę Wam:

- Chrzciny u Göringa gdzie Hitler jest ojcem chrzestnym,

- Nalot na Szczecin i jego bombardowanie,

- Parę propagandowych głupot produkcji hitlerowskiej,

- Bajki niemieckie z lat 30 i 40,

- Bonusowo gołe dupy z Borneo.

 

I wszystko na faktach! Po dyszce za osobę. :P

 

 

on topic: Evil Dead 1,2,3 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będę w okolicy to chętnie wpadnę na gołe dupy z Borneo.

 

A wracając do zjebanych głupot, polecam Hydrozagadkę naszej rodzimej produkcji. Pełna propagandowych PRLowskich tekstów opowieść o Asie - superbohaterze z nad Wisły, walczącym z kapitalistycznym złem dla dobra naszej ludowej ojczyzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem "Zabójstwo" na DKFie ostatnio. Ciekawy film, ale trochę nudnawy. Jakby go skrócili o godzinę to byłby lepszy. Ale i tak warto, od tego filmu inaczej patrzę na np. Robin Hooda, ale nie będę wyjaśniał szczegółów, bo to byłby spoiler.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo "Zabójstwa..." nie ogląda się dla fabuły, tylko dla misternie skonstruowanych bohaterów. Chociaż ja osobiście często włączam go tylko po to, żeby pogapić się na krajobraz Kanady uchwycony ręką Deakinsa i posłuchać genialnego soundtracka. Dobry film, zgadzam się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem 'Zagubiona Autostrada' wczoraj w nocy i do tej pory nie mogę się otrząsnąć:)

Ten film jest chory! Absurd goni absurd i to jest najlepsze(w zasadzie takie mamy wrażenie; ale czy napewno wszytsko jest absurdalne?) Muszę go jeszcze z 2 razy obejrzeć i przetrawić choć w zasadzie nie wiem czy ma to jakikolwiek sens- bo w tym filmie chyba go nie znajdziemy. Podoba mi się jak jest zbudowany- w którym momencie byśmy nie zaczeli go oglądać i skonczyli w tym samym momencie- fabuła i treść się zazębia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc film moim zdaniem ma sens. Ludzie interpretują go na różne sposoby ja mam własną interpretacją. Trochę wspomogłem luźnymi pomysłami i poukładałem w zgrabną całość. Oczywiście nie można doszukiwać się sensu w każdej scenie i każdym słowie, bo jak już mówiłem przedstawia on rzeczywistość senną. Ale z tego snu możemy ułożyć zgrabną historyjkę na temat tego co tak naprawdę się stało.

 

A sen jest przedstawiony cudnie. Puste ściany w pomieszczeniach, żadnych szczegółów. Widzowi wydaje się to dziwne i nienaturalne, ale przecież w snach jest tak samo. Przedziwne bezsensowne rozmowy, k?óre bohaterów ani trochę nie dziwią? "-Andy powiedział mi o pracy. -Jakiej pracy? -Nie pamiętam." No jasne. Codziennie przeprowadzam taką rozmowę. Co w tym dziwnego? Ale w snach tak jest i absurd sytuacji dostrzegamy dopiero po przebudzeniu. I te nagłe całkowicie niespodziewane dziwne sceny i wstawki Ramsteina! Klimat niesamowity.

 

A jakbyś chciał poznać moją interpretację to ci mogę na PW napisać by tu nie spoilerować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie obejrzałem polecany przez Ciebie film Dogville- po prostu genialne. A czemu mamy pisać na PW? wstydzisz się tutaj zamieścić? ;)

 

 

Nie, po prostu rzadko wchodzę na GMClan a jak dostaję PW to dostaję też maila :)

 

Parę postów wcześniej pisałeś, że "dziś oglądam Niezniszczalnego". Jak wrażenia?

 

 

Polecam:

ogólnie filmy Kubricka, Felliniego, Leone, Scorsese

 

- Dziecko Rosemary

- Po godzinach

- Szczęki

 

- Wspaniałe życie

- Życie jest piękne

- Arszenik i stare koronki

 

- Taksówkarz

- Mad Max

- Szybcy i Martwi

 

- Lot nad kukułczym gniazdem

- Okno na podwórze

- Deszczowa piosenka

 

- Podejrzani

- Kacza Zupa

- Strzelając śmiechem

 

- Phone Booth

- Dawno temu w Ameryce

- La strada

 

- Waleczne serce

- Francuski łącznik

- Klub winowajców

 

- Gracz

- Między słowami

- Blue Velvet

 

- Hudsucker Proxy

- Czas apokalipsy

- Quiz Show

 

- Rybka zwana Wandą

- Pieskie popołudnie

- Terminator 2: Dzień sądu

 

- Fargo

- Być jak John Malkovich

- Hotel Rwanda

 

- Wbrew Regułom

- Monster

- Czarny Deszcz

 

- Rob Roy

- Edward Nożycoręki

- Dwa dni z życia doliny

 

- Wall Street

- Buntownik bez powodu

- Utalentowany pan Ripley

 

- Coś

- Atak na posterunek 13 (wersja Carpentera)

- Człowiek ugryzł psa

 

- W stronę morza

- Red Rock West

- Kontrolerzy

 

- Rocky Horror Picture Show

- Tootsie

- Oczy szeroko zamknięte

 

- Wszystko o Ewie

- Hannah i jej siostry

- Tramwaj zwany pożądaniem

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W obliczu zagrożenia paliwem atomowym w Japonii postanowiłem przypomnieć sobie czasy Czarnobyla, miałem roczek kiedy to nastapiło, sam szprycowany byłem lekami zmniejszającymi stopień napromieniowania z tego co mi rodzice opowiedzieli. Ale co do szczegółów to jakoś nigdy mnie to nie interesowało.. Ale zmusiłem sie do obejrzenia filmu 'Bitwa o Czarnobyl'. Polecam wszystkim, naprawdę nie wiedziałem że historia tej katastrofy jest tak skomplikowana..

Stwierdzenie że głównym pierwiastkiem promieniotwórczym który zabijał i nadal zabija po tym wybuchu jest Fałsz86 skłania do refleksji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W tym tygodniu obejrzałem 2 filmy i oba mogę polecić.

 

-"Sweeny Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street"

Świetny jak większość filmów Tima Burtona.

 

-"Memento"

Film może nie wybitny, ale dobry. Ogląda się przyjemnie. Bardzo ciekawy pomysł z ukazaniem wydarzeń od tyłu. Rewelacyjne zakończenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie macie może kont na Filmweb? Bo można by w ten sposób popatrzeć sobie po ocenach filmu co który z was lubi i mógłby zapewne polecić :P . A też fajnie by było zobaczyć co inni sądzą o pewnych filmach. Moje konto jak coś: http://www.filmweb.pl/user/mmarmott . Jak ktoś ma, to zapodajcie linkiem.

 

Z filmów, które mogę polecić (raczej takie mniej popularne; do tego azjatyckie - osobiście, kocham ichniejsze kino):

- Confessions (aka Kokuhaku) - świetny dramat o zabiciu przez uczniów gimnazjum córki nauczycielki. Mimo, że temat wydaje się prosty, to już sam film jest bardziej rozbudowany i pokazuje to wszystko od bardziej psychologicznej strony.

- Hana-bi - niesamowita historia policjanta i jego śmiertelnie chorej żony. Warte obejrzenia, jak zresztą reszta filmów od reżysera tego (Takeshi Kitano)

- Battle Royale - w skrócie mówiąc: młodzież ma uczyć się życia, poprzez uczestniczenie w survivalu, z którego tylko jeden może wyjść żyw. Nie jest to film dla każdego, ale jak komuś się podobały choćby Kill Bille, to nie powinien ominąć tego filmu. A jak oglądać, to tylko wersję reżyserską.

- Sonatine - dość nietypowy i niecodzienny film gangsterski. Jak to było określone w jakiejś recenzji: odnalezienie piękna egzystencji w świecie mafii.

- Dzieci Triady - absolutny must-see dla fanów kina akcji. Praktycznie cały czas jest jakaś akcja w tym filmie i to na prawdę świetnie wykonana (i to bez użycia komputerowych efektów specjalnych).

- Policyjna Opowieść - kolejny must-see dla fanów kina akcji, a szczególnie dla tych co lubią filmy z Jackie Chanem. Zdecydowanie największe popisy jakie kiedykolwiek zrobił w swojej karierze, są w tym filmie i jego kontynuacjach. Jednak, trzeba się tutaj przygotować na elementy komediowe , które niekoniecznie muszą śmieszyć każdego :P .

- Braterstwo Broni - na pierwszej stronie wspomniałem o tym filmie, jednak wtedy jeszcze go nie widziałem. Niesamowity dramat wojenny i doskonały dowód na to, że nie tylko w Hollywoodzie robią efektowne i zapierające dech w piersiach filmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem jakiś czas temu założyć konto żeby móc sobie filmy oceniać jednak nie potrafię czasem przydzielić oceny. Sam czasem nie wiem czy film podobał mi się na 5 gwiazdek czy może na 7. I wystawiając ocenę czułbym pewien dyskomfort psychiczny, że wystawiłem nieodpowiednią.

Znacznie łatwiej by było gdyby gwiazdek było np. 6, a nie aż 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...