Skocz do zawartości

Nie jedz mojej księżniczki Panie Smoku! v.0.16


Newman

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 100
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jak zrobisz taką grę w 5 min to powodzenia... hmm a mówią koledzy że to ja jestem analfabetą...

Stary, zrespektuj że kolesiowi się giera niepodoba i tyle, przecież oczywiste że nie każdemu się moje piksele spodobają ^^, ma przecież prawo wyrazić swoje niezadowolenie, szkoda czasu,życia i miejsca aby zaśmiecać temat tymi ironiami.

 

 

Nie, żebym pośpieszał, ale czuję niedosyt i skończ szybciej niż planowałeś :)

Chłopie... młody jestem nie spędzam dużo czasu przed kompem, szkoda przelewać życia sekundy w linijki kodu i piksele. Zresztą ja "tworzę tylko w dobrym humorze", ale cieszę się że się podoba postaram się jakoś gierę do końca dociągnąć, mam pomysły i będzie good. -.^

 

 

 

Ściągłem to arcydzieło, odpalam i na początek:

 

___________________________________________

ERROR in

action number 1

of Create Event

for object o_initiator:

 

Failed to load module - Could not open file.

 

Kliknąłem ze 3 czy 4 razy ignore i poszło.

Chwile później:

 

___________________________________________

ERROR in

action number 1

of Alarm Event for alarm 0

for object obj_titlelogo:

 

Failed to play song - Invalid song ID.

 

Dodam, że wszystko rozpakowałem do jednego katalogu.

 

Postaram się naprawić błąd, chociaż nie wiem zbytnio z czego wynika ale coś się pokombinuję. Miałem podobny ostatnio problem ale to zupełnie inna bajka, coś było w skryptach namieszane. 

 

 

KILKA SCREENÓW

zmieniłem menu główne oraz screen z drugiego sektoru

 

 

screenso.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna z najlepszych gier na GMclanie. Zagralem do konca, poziom byl bardzo dobrze przemyslany, nad niektorymi pulapkami niezle sie nameczylem, a boss fajt wciagnal mnie tak ze twarz mialem przy ekranie.

Mam nadzieje ze cala gra bedzie tak swietnie przemyslana i bedzie wymagala od gracza troche myslenia i sporo zrecznosci. No i grafika swietna, rowniez jestem fanem takiego minimalistycznego stylu.

 

Gra spokojnie bedzie sie kwalifikowac do przerobki na psp, ajpody itp. i bede jednym z nabywcow ;)

 

Powodzenia i oby wiecej gier na takim poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem, tez się napociłem trochę przy niektórych poziomach, ale jest świetnie. W galerii niektóre były idealnie dobrane screeny. Na GameBoya? Czemu nie. świetnie wygląda.

Co do bossa, jakiś pasek HP na górze, bo trudno się zorientować, ile do końca jeszcze. Czekamy na więcej poziomów ;)

5/5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie pomyślałem, że mogłoby być coś takiego jak licznik punktów:

 

PUNKTY=

+Premia za przejście sektora

+Liczba skarbów x 20

-Liczba Śmierci x 15

-Czas

 

I jak punkty przekroczyłyby jakiś pułap można by dostać jakiś 'kluczyk' do danego sektora (więcej skarbów, skrót etc.)

 

 

Nie wiem na czym polega Game B ale proponuję, byśmy byli z góry ograniczeni liczbą żyć i czasem (oczywiście na planszy byłyby porozrzucane serduszka i zegary)

 

 

Może jakieś halabardy z boku, które w najmniej oczekiwanym momencie 'wyskakują' ?

 

 

Co do zakończenia gry, to proponuję nawiązanie do Super Mario Bros. czyli

 

"Przykro mi smoku, ale księżniczka jest w innym zamku/wyjechała na wakacje..."

 

No chyba, że smok rzeczywiście ma zjeść księżniczkę :)

 

 

Pozdrawiam i życzę ukończenia gry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde! Muszę to odpalić jeszcze raz. Wcześniej włączyłem, doszedłem do momentu z tymi dwiema kotwicami (jedna przed, a druga za dziurą) stwierdziłem że brakuje regulacji wysokości skoku zależnie od tego ile przytrzymamy przycisk i za chiny nie mogłem tego przejść! To mi się niewykonalne wydawało. :P

 

EDIT:

Poddaję się! Ludzie, tego się kurde nie da przejść. :P

 

EDIT2:

"Przykro mi smoku, ale księżniczka jest w innym zamku/wyjechała na wakacje..."

Ten motyw jest ostatnio wałkowany jakoś często. Ale dobre to, podoba mi się. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Platyna

 

Da się! Kiedy kotwice są na górze klikasz delikatnie x strzałkę w prawo i idziesz dalej.

 

Co do samej gry to jest bardzo fajna, wciągnęła mnie do końca. Z bossem męczyłem się chyba 15 minut, poziomy do samego końca przemyślane.

 

5/5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź z tym w komerchę, serio.

A tam komerchę, sztuka dla sztuki.  Heheh... chociaż nie zaprzeczam że grosz biednemu studentowi by się przydał. Jak stronkę internetową zrobię to dam możliwość dotacji, może ktoś będzie miał portfel i serce aby docenić moją ciężką pracę. Chociaż i tak wątpię, nie oszukujmy się - żyjemy w Polsce.

 

Jedna z najlepszych gier na GMclanie. Zagralem do konca, poziom byl bardzo dobrze przemyslany, nad niektorymi pulapkami niezle sie nameczylem, a boss fajt wciagnal mnie tak ze twarz mialem przy ekranie.

Mam nadzieje ze cala gra bedzie tak swietnie przemyslana i bedzie wymagala od gracza troche myslenia i sporo zrecznosci. No i grafika swietna, rowniez jestem fanem takiego minimalistycznego stylu.

 

Gra spokojnie bedzie sie kwalifikowac do przerobki na psp, ajpody itp. i bede jednym z nabywcow ;)

 

Powodzenia i oby wiecej gier na takim poziomie.

Aaa tam najlepsza. Cieszę się, że przypadła do gustu. Gra będzie ładnie zbudowana, o to się nie martw przed wersją ostateczną jeszcze dużo czasu. Zresztą jak oddam (kiedyś) "finałową" wersję do beta testów to zawsze się coś poradzi i ulepszy ^.^

 

Tak sobie pomyślałem, że mogłoby być coś takiego jak licznik punktów:

 

PUNKTY=

+Premia za przejście sektora

+Liczba skarbów x 20

-Liczba Śmierci x 15

-Czas

 

I jak punkty przekroczyłyby jakiś pułap można by dostać jakiś 'kluczyk' do danego sektora (więcej skarbów, skrót etc.)

 

 

Nie wiem na czym polega Game B ale proponuję, byśmy byli z góry ograniczeni liczbą żyć i czasem (oczywiście na planszy byłyby porozrzucane serduszka i zegary)

 

 

Może jakieś halabardy z boku, które w najmniej oczekiwanym momencie 'wyskakują' ?

 

 

Co do zakończenia gry, to proponuję nawiązanie do Super Mario Bros. czyli

 

"Przykro mi smoku, ale księżniczka jest w innym zamku/wyjechała na wakacje..."

 

No chyba, że smok rzeczywiście ma zjeść księżniczkę :)

 

 

Pozdrawiam i życzę ukończenia gry :)

Hahah! Na ten bajer z punktami pierwszy wpadłem, będą potrzebne do odblokowywania dodatkowych sektorów w poziomach. Game B mam przemyślany, ale ciiiiiii... to sekret. Zakończenie także przemyślane, jedno w trybie A oraz dwa zakończenia w trybie B. Pozdrawiam i życzę wesołego i zdrowego życia.

 

@Platyna

 

Da się! Kiedy kotwice są na górze klikasz delikatnie x strzałkę w prawo i idziesz dalej.

 

Co do samej gry to jest bardzo fajna, wciągnęła mnie do końca. Z bossem męczyłem się chyba 15 minut, poziomy do samego końca przemyślane.

 

5/5

To pomieszczenie zostało ułatwione, boss tak samo. Stary, rozbroiłeś mnie z tymi kotwicami - cieszę się że moja grafika aż tak pobudza wyobraźnię ^.-

 

W PIERWSZYM POŚCIE JEST UPDATE DEMA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre poprawki, fajne rozszerzenie zrobiłeś tych lochów, spodziewałem się że za tą dźwignią będzie tylko jakiś pokoik ze skarbami ale nie, zrobiłeś ten sekret trochę większy :P

Taka mała prośba mógłbyś nie ustawiać domyślnie wysokiego priorytetu procesu? Bo przez to muli mi reszta kompa, nawet menadżer zadań długo się włącza jak chcę zmienić na normalny.

EDIT: o mógłby być jeszcze jakiś bonus za przejście bez skuchy :P może jest nie wiem, nie udało mi się ale zakładam że nie ma. ( na razie mam 10 śmierci najlepszy wynik )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie wy jesteście jakimiś mutantami. O.o

Dotarłem jakieś 10 komnat po pierwszych piłach tarczowych. (Do takiej komnaty gdzie się schodziło w dół i tam była taka piła co trzeba 3 skoki w szczeliny w suficie wykonać by jej uniknąć) i się poddałem i normalnie cały chodzę z nerwów. To zdecydowanie nie dla mnie. A śmierci po drodze chyba z pięćset spokojnie miałem. Ja za cholerę tego przejść nie mogę, a ten sobie rekordy w nieumieraniu bije i jeszcze chce by bez skuchy przechodzić trzeba było. O.o

A ja myślałem, że robię trudne gry... Od dziś żadnych skrupułów.

 

Muszę się czegoś napić na uspokojenie. Mam herbatkę z rumem na szczęście. :)

 

EDIT:

Ach ocenię jeszcze. To gra dla fanatyków zręcznościówek. Ja wolę platformówki idące bardziej w kierunku gier logicznych niż zręcznościowych. Ale kawał dobrej roboty. Ta gra jest przykładem, że bez wybitnej grafiki można coś wciągającego zrobić. Dam 4/5 bo grafika mogła by być chociaż troszkę urozmaicona, a poziom trudności gruba przesadzony. Toż to pierwszy poziom! Nie wyobrażam sobie kolejnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Platyna to mnie trochę dziwi że nie masz refleksu skoro bijesz takie rekordy na time trial w crashach że crashmania posądza cię o cheaty.

EDIT: cholera almost done 5 śmierci mam, kurcze i wszystkie w sekrecie za dźwignią. Chyba nagram filmik xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Platyna to mnie trochę dziwi że nie masz refleksu skoro bijesz takie rekordy na time trial w crashach że crashmania posądza cię o cheaty.

W Crashu 3 nie do końca takiego refleksu potrzeba. Tam nie potrzeba dokładności co do pixela i nie zapiernicza Crash tak. Poza tym liczy się też główkowanie jak tu zyskać cenne 2 setne sekundy. ;)

I już mnie nie posądzają. Właśnie maila dostałem z wyjaśnieniem, że po prosu są cheaty że się leciutko zwiększa prędkość, że na video nie widać, a na całym poziomie z pół sekundy można zyskać. I po prostu nie mogą sobie pozwolić na odstępstwa od zasad. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz gra jest łatwiejsza, a mówiąc łatwiejsza chodzi mi właśnie o bossa, który teraz rzuca jeszcze dodatkowo piły, ale rzuca dużo wolniej niż wcześniej, no i z tymi dwoma kotwicami, które już nie ruszają się tak jak wcześniej równo, jest teraz dużo łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz gra jest łatwiejsza, a mówiąc łatwiejsza chodzi mi właśnie o bossa, który teraz rzuca jeszcze dodatkowo piły, ale rzuca dużo wolniej niż wcześniej, no i z tymi dwoma kotwicami, które już nie ruszają się tak jak wcześniej równo, jest teraz dużo łatwiej.

Teraz to jest w sekrecie i trzeba przechodzić podwójnie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagrałem w aktualkę.

 

Teraz boss jest zbyt łatwy :(

I boss nie powiniem być od razu na planszy, tylko dopiero wchodzić, po 3 sekundach od wejścia smoka. Takie rosnące napięcie :)

I fajne były te podpisy typu "Wejście smoka", "Gilotyna dla chciwych" itp Szkoda, że jest to teraz wyłączone

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mała prośba mógłbyś nie ustawiać domyślnie wysokiego priorytetu procesu? Bo przez to muli mi reszta kompa, nawet menadżer zadań długo się włącza jak chcę zmienić na normalny.

EDIT: o mógłby być jeszcze jakiś bonus za przejście bez skuchy :P może jest nie wiem, nie udało mi się ale zakładam że nie ma. ( na razie mam 10 śmierci najlepszy wynik )

Spoko, zmienię priorytet na normalny, a ja głupi zastanawiałem się czemu mi też tak czasami muli -.-

Odnośnie bonusu, to conajwyżej jakaś odznaka - zobaczymy. Wiesz, coś w stylu "I wanna be the dragon badge" za przejście całej gry z minimalnym wynikiem straconych żyć - coś dla masochistów.

 

 

Ludzie wy jesteście jakimiś mutantami. O.o

Dotarłem jakieś 10 komnat po pierwszych piłach tarczowych. (Do takiej komnaty gdzie się schodziło w dół i tam była taka piła co trzeba 3 skoki w szczeliny w suficie wykonać by jej uniknąć) i się poddałem i normalnie cały chodzę z nerwów. To zdecydowanie nie dla mnie. A śmierci po drodze chyba z pięćset spokojnie miałem. Ja za cholerę tego przejść nie mogę, a ten sobie rekordy w nieumieraniu bije i jeszcze chce by bez skuchy przechodzić trzeba było. O.o

A ja myślałem, że robię trudne gry... Od dziś żadnych skrupułów.

 

Muszę się czegoś napić na uspokojenie. Mam herbatkę z rumem na szczęście. :)

 

EDIT:

Ach ocenię jeszcze. To gra dla fanatyków zręcznościówek. Ja wolę platformówki idące bardziej w kierunku gier logicznych niż zręcznościowych. Ale kawał dobrej roboty. Ta gra jest przykładem, że bez wybitnej grafiki można coś wciągającego zrobić. Dam 4/5 bo grafika mogła by być chociaż troszkę urozmaicona, a poziom trudności gruba przesadzony. Toż to pierwszy poziom! Nie wyobrażam sobie kolejnych.

Gry nie mam zamiaru ułatwiać, po to dałem nieskończoną ilość żyć aby nie było zbyt masakrycznie. Już mam takie zaburzenia co do poziomu trudności, od małego grałem w masochistyczne tytuły na stare konsole i mam wyćwiczoną zręczność, jakakolwiek gra którą dorwę jest za łatwa. W końcu nie bez powodu "Trupsoft", grajta aż umrzecie i tak nie przejdziecie.

 

Zagrałem w aktualkę.

 

Teraz boss jest zbyt łatwy :(

I boss nie powiniem być od razu na planszy, tylko dopiero wchodzić, po 3 sekundach od wejścia smoka. Takie rosnące napięcie :)

I fajne były te podpisy typu "Wejście smoka", "Gilotyna dla chciwych" itp Szkoda, że jest to teraz wyłączone

 

Pozdrawiam

Ciężko wyważyć bossa, nie wiem czy będę w nim jeszcze coś zmieniał... zobaczymy. Wejście też jakieś ładne zrobię aby napięcie podbudować ^ ^.  Odnośnie podpisów zobaczymy jak to będzie, chyba wprowadzę ale muszę nieco skrypt zmienić aby mi się łatwiej wprowadzało, tym bardziej że wprowadzę jeszcze język angielski i niemiecki więc muszę dodać nowe znaki do czcionki.

 

Narazie zmieniam trochę kod, tworzę drugi poziom (nawet fajnie rozbudowany już jest, jakieś 25 pomieszczeń) i wprowadzam odznaki.

 

 

Pozdro, Newman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...