Skocz do zawartości

Essentials


PsichiX

Rekomendowane odpowiedzi

Essentials.png

 

Tytuł: Essentials

 

Gatunek: Aplikacja

 

Opis: Essentials jest to program typu "niezbędnik", czyli działający w tle, aktywowany za pomocą kombinacji klawiszy WIN + CTRL (flaga windows + control), dający szybki dostęp do aplikacji często przez Was używanych, poprzez wyskakujące ikonki.

Można do niego dodawać nowe polecenia uruchomienia programów lub komend linii poleceń, klikając na plik PPM i wybierając z listy "Add to Essentials", lub edydując plik "EssentialsData/Items".

Niezbędne informacje znajdują się w pliku Readme.nfo, lub po odpaleniu Niezbędnika, klikając na ikonkę Readme.

Jest to wersja beta i prosiłbym o informacje o zachowaniu i ewentualnych bugach.

 

Mi osobiście najlepiej się sprawuje do rzeczy przenośnych (Portable) które moge szybko odpalać, nie wchodząc do folderów programów na pendrive.

 

Tą zawartością pliku .reg usuwamy wpisy do rejestru które utworzył program:

Windows Registry Editor Version 5.00

[-HKEY_CLASSES_ROOT\*\shell\Add to Essentials]

 

Download: http://prototype.psichix.com/Essentials_0950.zip

Rozmiar pliku: 283 KB

 

Autorzy:

Programowanie:
PsichiX

Grafika:
PsichiX

Screeny:

essentialsscreen.pngessentialsscreen2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program powinien posiadać instalkę, ponieważ po niego usunięciu zostaje pozycja w menu podręcznym. Na razie nie ma tu za dużo do oceniania, prócz wyskakujących wielokątów, czyli skrótów do aplikacji. Jest tego duużo w sieci. Popracuj nad tym, dodaj style itd.

 

2/5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety, jeśli uzywam aplikacji przenośnych, to nie widzę wrzucania na windows 7 na dolny pasek skrótów, na każdym kompie na którym przesiaduję :>

 

@Moe: Łap Żuczku:

Windows Registry Editor Version 5.00

[-HKEY_CLASSES_ROOT\*\shell\Add to Essentials]

oczywiście to plik batch który musisz odpalić, aby usunął gałąź programu z menu kontekstowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety, jeśli uzywam aplikacji przenośnych, to nie widzę wrzucania na windows 7 na dolny pasek skrótów, na każdym kompie na którym przesiaduję :>

 

@Moe: Łap Żuczku:

Windows Registry Editor Version 5.00

[-HKEY_CLASSES_ROOT\*\shell\Add to Essentials]

oczywiście to plik batch który musisz odpalić, aby usunął gałąź programu z menu kontekstowego

 

I takie coś dołącz do zipu, jeżeli nie chcesz dodawać instalki - pod nazwą "Delete from context menu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne, tylko czemu aplikacja cały czas obciąża w 100% CPU ? Przydałoby się to poprawić. Poza tym tak samo jak w tym przezroczystym GUI z Xenona na oknie robią się "glitche" na Win7 z wyłączonym aero. :ranmus:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O faktycznie zużywa, jednak błąd mi się wkradł, juz poprawiam to.

Co do braku przezroczystości na win7 bez areo to z tym nie mam pojęcia jak to dostosować niestety, win 7 zbyt świerzy dla mnie a i nie posiadam go by móc testować :<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ups, pomyłka, nie .bat a .reg ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużycia procka nie wiem, nie patrzyłem, ale co zauważyłem to:

- Jak to zamknąć? :D

- Ogólnie fajne, szkoda że nie polskie :<

- Jak się dodaje itemek i cały czas enter, enter, enter to zamyka progsa

 

Mi się podoba, jak będzie działać lepiej, to będe używał :D 3/5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za dużo tych opcji przy dodawaniu, według mnie powinno być maksymalnie(jeśli nie da się dodać automatycznej ikonki) wybranie ikonki. Nazwę brałoby z nazwy pliku, usuwając tylko wszystko po ostatniej kropce(np. ".exe" z "cos.pindu.duzy.exe"). Reszta MUSI być automatyczna

 

 

E: W ostateczności powinna być opcja gdzieś z boku "edytuj", aktywujesz ją, klikasz na ikonkę skrótu i zmieniasz co chcesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie musi być automatyczna, poza tym wystarczy że uruchomisz program z JAKIMKOLWIEK parametrem dodawania, to o resztę zapyta :P

ale zrobi się jakiś manager ikonek, to faktycznie ułatwi ich dodawanie. ja póki co wolę edytować plik, wystarczy dać w nim 3 parametry (nazwę, ścieżkę do pliku, oraz ścieżkę do aplikacji której ikonę bierzemy i wsio :P)

 

Roki: opis jak zamknąć jest w Readme :P

Pierw aktywujesz menu WIN+CTRL, potem jak jest aktywne klikasz ESC, potwierdzasz i tak sie zamyka permamentnie, a chowa sie menu klikajac gdzies poza obszar ikonek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem, więc jeszcze coś dopowiem.

 

Ponieważ przeciętny użytkownik nie będzie wiedział jak to coś zamknąć, więc zapewne zaś się będzie dziwił, że programu nie da się usunąć z dysku, ponieważ jest on ciągle używany. Proponuję dodać ikonkę do traya.

 

Ludzie lubią - drag - drop. To co ty zrobiłeś, wymaga więcej wpisywania, niż radości z programu, i pozwolisz że się wyrażę "Prze ######stych" ikonek na pulpicie.

 

Moja rada:

 

Ściągnij wpierw program tego typu, i popatrz na niego. Później staraj się dodawać własne funkcje, ficzery aby zawsze twój program był lepszy.

 

Polecam też możliwość wklepania programu do autoruna.

 

Moe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie przecietny uzytkownik nie czyta Readme i instaluje program na ktorego uzytkownik na bluzga, bo nie przeczyta instrukcji prostej jak konstrukcja cepa :P

w tym modelu, ktory prezentujesz, uzytkownicy zeszli na psy :>

 

nie zalezy mi na tym by ten program byl lepszy od innych tego typu. jest to projekt na jeden dzien, do wlasnych celow pierwotnie, postanowilem go opublikowac, a ze bugi zglosiliscie, pomysly daliscie, to poniektore zastosuje, takie jak: wyeliminowanie zzerania procka w tle, oraz manager ikonek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzucilem poprawke - nie zzera CPU dzialajac nieaktywny w tle (u mnie 0% wahania na starych pctach do 1% pewnie - nie testowane)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem z jakiego powodu ale u mnie nie otwiera się plik Readme. Ani przez Essentials, ani ręcznie po włączeniu w katalogu nie ma nic. :blink:

I jeszcze do tego nie ma tej pozycji "Dodaj do Essentials" w podmenu (tak jak na screenie).

 

EDIT:

Mój system operacyjny-Windows Vista Home Premium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z racji ze na Viscie program uzywa pewnych funkcji z inngo liba niz na XP, to moze nie dzialac, bede musial przekompilowac tez na Viste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, zmieni się na RTF lub TXT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...