Skocz do zawartości

Zakładanie serwera


TeoTN

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym założyć sobie serwer - z obsługą php i mysql - na Windows 7, bez nazwy domeny (dostęp po ip, typu http://1.2.3.4/), tylko dla znajomych, więc nie dbam o prędkość łącza i to, że trzeba mieć włączonego kompa.

Rzecz w tym, że chciałbym, żeby ktoś po wpisaniu ip w przeglądarce widział to, co ja sobie zrobiłem pod XAMPPem.

Mam zmienne ip (chociaż nie jestem pewny, bo ostatnio cały czas jest podobne) i, co gorsza, jest to sieć osiedlowa - o ile się orientuję na zewnątrz wszyscy inni widzą komputery pod jednym IP.

Czy ktoś mógłby mi pomóc i powiedzieć, krok po kroku, co i jak zrobić? Szukałem już sporo po necie, ale znalazłem tylko porady dla tych, którzy chcą skorzystać z normalnych domen...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz osiedlowke, to ip nie moze byc zmienne, zakladajac serwer obciazasz lacze wkurzajac cale osiedle xd, udostepniajac pliki na takim serwerze udostepnisz je dfla wszystkich podlaczonych do sieci(chyba), wiec lepiej wejdz na darmowy hosting i nie kombinuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale hostingi zwykle mają jakieś ograniczenia + jestem zależny od innych + muszę się trzymać regulaminu, którego zwykle nie chce mi się nawet czytać.

No widziałem to całe no-ip, ale zdaje się, że to trzyma informację o tym, pod jakim ip kryje się dana domena, a tutaj chciałbym żeby był dostęp po samym adresie ip - więc czy to no-ip mi wystarczy?

Na osiedlówce każdy ma przydzielone łącze po równo jak mi dobrze wiadomo, a admin nie jest skłonny do współpracy....

 

Cała rzecz w tym, że chciałbym wiedzieć JAK to zrobić (bo zakładam, że się da), a nie jakie są inne możliwe rozwiązania ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

No-ip jest małym programem który instaluje się w systemie, jak włączasz kompa i masz inne IP, to do no-ip jest to zgłaszane, że dla twojego konta jest nowe IP i strona dalej działa. W czasie działania kompa też pinguje na pewno serwer i w razie czego aktualizuje IP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Nie. Byle nie krasnal. XAMPP starczy, ja u siebie w domu jak odpalam XAMPPa to od razu www widać z sieci (jak się zna moje IP).

 

Tak naprawdę wystarczą dwa kliknięcia zeby wszystko działało (raz to na instalce xamppa, a dwa to na instalce no-ip). Ew. przekonfigurowanie modemu żeby strefa DMZ była na nasz komp (jezeli mamy w domu własny router, np. WiFi, router != modem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm. Spróbuję. A jeszcze takie pytanie co do XAMPPa - ni stąd, ni zowąd, przestał mi działać MySQL: Po kliknięciu start przez moment wyświetla się "Running", potem tak jakby coś go stopowało i wypisuje "WARNING: terminating worker thread 1".

O co może chodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...