Skocz do zawartości

Zablokowane Internet na linuksie.


kt1117

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administratorzy
No ale stronki się otwierają, i jakieś pliki mniejsze niż 50 mb można ściągnąć, a na linuksie nic.

 

Ale tylko pod Firefoxem, więc coś jest nie tak. Podłącz pod kabel, sprawdź czy działa i wtedy myśl dalej. Być może jest duża strata pakietów i Linux całkowicie odrzuca takowe wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Internet Explorer jest za wolny, pod kabel nie podłączę bo wujek mieszka na wsi (ja też, ale bliżej miasta), i nie ma dostępu do internetu kablowego. Też tak myślę, że Linuks nie akceptuje tak małego transferu, ale nie wiem jak to naprawić.

@doctor- nie wiem co to pingi, lecz jeśli chodzi o pakiety to połowicznie, wysyła, lecz nie odbiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
Bo Internet Explorer jest za wolny, pod kabel nie podłączę bo wujek mieszka na wsi (ja też, ale bliżej miasta), i nie ma dostępu do internetu kablowego. Też tak myślę, że Linuks nie akceptuje tak małego transferu, ale nie wiem jak to naprawić.

@doctor- nie wiem co to pingi, lecz jeśli chodzi o pakiety to połowicznie, wysyła, lecz nie odbiera.

 

No to nic nie poradzisz, to nie wina systemu, że nie ma zasięgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź komputer na plecki, przebiegnij się z 300-400 metrów i zobacz czy wykrywa sieć i jest ogólnie lepiej?

 

Ew. Weź jakąś komórkę i zobacz czy wykrywa to Wifi?

 

Gratulację sieciówki :P Ja w swoim laptopie mam maksymalny zasięg ze 100metrów :P

 

Ogólnie Linux wykrywa sieć?

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można ściągnąć większy plik, ale jak przy 99 mb, przerywa połączenie i trzeba ściągać od nowa i tak ze cztery razy to się można wkurzyć.

@doctor- Dobry pomysł, na feriach jak pojadę do wujka sprawdzę.

E:

Sorry, że odświeżam temat, ale z wujkiem dalej babramy się z Linuksem, i mam pytanie, czy jest program, który pozwala na zarządzenie transferem, na zasadzie, że więcej transferu idzie na odbieranie? Bo, on wysyła przez parę sekund (pakiety), a potem zamiera całkiem. Próbowaliśmy już z Xubuntu i Kubuntu, ale nigdzie nie działało, tylko na 7.07, było jakoś OK, ale też się nie łączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sorry za double'a, ale mam nowe wiadomości. Kombinowaliśmy z partycjami i uruchomiliśmy GParted Magic 5.4, z bootowalnej płytki, na kompie bez żadnego systemu, coś mnie naszło i kliknąłem ten Network Menager, którego nie ma na Linuksie 10.04, a internet złapał, niestety jest z tym jak z laską Mojżesza, na Linuksie nie mam neta, bo jest potrzebny ten Network Menager, a mogę go ściągnąć, jedynie z neta. I tu moja prośba, czy mógłby mi ktoś zapodać tego Network Menagera, zapakowanego w dowolne archiwum otwierane przez 7zip'a, abym mógł go ściągnąć na Windowsie, zgrać na Pen'a i odpalić na linuksie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Network Manager Gnome:

amd64:

http://ubuntu.mirror.cambrium.nl/ubuntu//p...untu3_amd64.deb

 

i386:

http://ubuntu.mirror.cambrium.nl/ubuntu//p...buntu3_i386.deb

A gdy by nie działało to zainstaluj:

 

amd64:

http://ubuntu.mirror.cambrium.nl/ubuntu//p...untu3_amd64.deb

 

i386:

http://ubuntu.mirror.cambrium.nl/ubuntu//p...buntu3_i386.deb

 

Ściągasz, wgrywasz na pena, kopiujesz np. na pulpit, odpalasz i uruchamia Ci się instalator :) Kopiować na pulpit nie musisz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę ściągnąć ):, wyskakuje jakiś Forbingen. Ale i tak to jednak nie to, sprawdziłem oprogramowanie, które jest na Linuksie 10.04, i Network Menager tam widnieje, ale to nie o niego chodzi, bo to tylko ta ikonka na górze ekranu. Mi chodziło o takie coś, co otworzyłem na tym Gparted. Nacisnąłem na Start Network, wybrałem połączenie bezprzewodowe i znalazło mi sieci, z których wybrałem tą, która jest odpowiednia. I wtedy internet był. Jak jest wgrany Linuks 10.04, to nie mam czegoś takiego,pisze, że nie ma sieci bezprzewodowej, muszę podawać BSSID, który znam, ale też jakiś MAC, którego nie znam i wogóle jest kaszana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
Nie mogę ściągnąć ):, wyskakuje jakiś Forbingen. Ale i tak to jednak nie to, sprawdziłem oprogramowanie, które jest na Linuksie 10.04, i Network Menager tam widnieje, ale to nie o niego chodzi, bo to tylko ta ikonka na górze ekranu. Mi chodziło o takie coś, co otworzyłem na tym Gparted. Nacisnąłem na Start Network, wybrałem połączenie bezprzewodowe i znalazło mi sieci, z których wybrałem tą, która jest odpowiednia. I wtedy internet był. Jak jest wgrany Linuks 10.04, to nie mam czegoś takiego,pisze, że nie ma sieci bezprzewodowej, muszę podawać BSSID, który znam, ale też jakiś MAC, którego nie znam i wogóle jest kaszana.

 

Aktualna wersja Linuxa to 2.6.37 a nie 10.4. Chyba Ci się coś pomyliło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...