Skocz do zawartości

OS - Jak zrobic...


Adamg1996

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

Jak zrobić system operacyjny ? ( nie chodzi mi odrazu o cos typu win32 , linux , itp. tylko najprostszy system z możliwych [tryb tekstowy ] )

 

Czego do tego potrzebuję ? Gdzie moge o tym poczytać ? ( Jakies forum o tworzeniu OS'ow xD ?)

 

Nie chodzi mi o jakis zaawansowany system tylko najprostszy ( na poczatek może byc nawet taki co będzie wyswietlał jakis napis xD )

 

Z góry dzieki ( za wyrozumiałość ). :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prościej byłoby zassać jakiegoś Linuxa i przerobić, bądź oprzeć system na kernelu innym niż Linux (Hurd może?)

 

Po prostu zrobienie porządnego systemu w pojedynkę - będzie lipne [szczególnie bez kompilatorów, chyba, że będzie "only for windows"]

 

Po napisaniu Kernela - część pracy odwali za ciebie fundacja Gnu - Udostępniając programy, które chyba (możesz próbować) przekompilujesz na swój system

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba, że będzie "only for windows"

to już nie system a nakładka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może też zrobić system na ReactOS'ie

 

Czego do tego potrzebuję ? Gdzie moge o tym poczytać ? ( Jakies forum o tworzeniu OS'ow xD ?)

 

Po tym myślę, że nie ma za dużego pojęcia o programowaniu (szczególnie OS) - a tu Game Maker mu za dużo nie pomoże

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co szukałem trzeba umieć coś pod nazwą "asm"

Ty tak specjalnie napisałeś, czy po prostu nie wiesz co to asm? Bo jak wiesz to nie śmieć forum, a pisz normalnie.

ASM - ASEMBLER

 

A to się pisze "asembler" czy "assembler"? Kiedyś pisałem przez "ss", a teraz przez jedno "s". Wydaje mi się, że przez jedno s, ale nie jestem pewien. (wiele osób pisze przez dwa "s")

 

EDIT:

Assembler - z angielskiego

Asembler - z polskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh - jeśli chcesz się porwać na wysokie wody - ta strona od Crackkk będzie najlepsza

 

Jeśli jednak nie masz super zdolności (lub nie chce ci się) polecam ... Linuxa :D

https://gmclan.org/up6184_3_intinte.html

 

Tutaj masz pierwsze próby stworzenia własnego systemu - sam kompilowałem na podstawie poradnika z eko one (ew. wziąłem gotowe, nie pamiętam)

 

Opiera się na IsoLinux [Do wystartowania systemu z płyty], Kernela i Busybox (zawiera dość podstawowe programy). Wszystko zajmuje 7MB [Jak będziesz chciał to zmniejszysz objętość] (np. instalując baardzo "odtłuszczone" jądro czy samemu napisać podstawowe programy i wywalić Busybox]

 

Oczywiście - wybierz co chcesz :D

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przerobienie Ubuntu nie będzie systemem operacyjnym samym w sobie?

 

Skoro zadaje takie pytania - myślę, że nie ma pojęcia jak zrobić system operacyjny, a to nie jest kliknięcie w Game Makerze i dopisania 3 linijek tekstu ... Dlatego proponuję zrobić "remastering linuxa". Pewnie Kofel nie wiedział, że nie wszyscy muszą znać C++ i Assemblera na poziomie bardzo dobrym ...

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw spróbuj skompilować Jądro linuxa, i jak ci się uda to może cudem uda ci się stworzyć program wyświetlający text bez pomocy innego osa.

Moja rada podejdź do ściany i wal głową w nią aż wyjdzie ci ten głupi pomysł bo to i tak strata czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...