Skocz do zawartości

Midori IM


g-Enjoy

Rekomendowane odpowiedzi

No i co z tego, od gg mam gg, a grając coś raczej gadasz z kolegą na skype, czy innym komunikatorze głosowym, opcjonalnie na xfire lub piszesz z niego korzystając, bo jest lepszy i obsługuje gry nie tylko w dxie zrobione.

edit: żeby nie było to nie ja 1/5 wstawiłem :]

No dobrze... Ale tu chodzi o inne sieci. Aby rozmawiać ze znajomymi nie-graczami. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak ktos wspomnial. Fajnie ze polaczyles prawie wszystkie komunikatory jakie uzywam, ale teraz musisz pobic AQQ jedzeniem pamieci, oraz brakiem reklam : ) Przydala by sie jeszcze obsluga awatarow czy tam zdjec, oraz obsluga e-maila w jednym. Jesli cudem to wszystko wpakujesz do paczuszki mniejszej niz 30 mb, to chetnie nawet zaplace za program. Niestety szkolny serwer blokuje obrazki z tego hostinga ktory uzywasz, wiec zdjec nie zobacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczyłem nazwę tematu to myślałem, że ktoś robi sobie jaja z Bill Gatesa i Microsoftu. Midori to przyszły system Microsoftu. Mają opuścić Windowsa, a ten Midori będzie wszystko ponoć przez neta robił. Ale zanim zrobią Midori wszystko się może zmienić, więc takie plotki to g**** warte są.

 

Sorry, już wydali Midori. Macie linka. :D

Midori ponoć po jakimś języku znaczy zielony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

póki co chromium jest lipny - system to przeglądarka na linuxie, znajomy testowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale system to powinna byc autonomika, a nie bazowanie na istniejącym systemie - to się nie nazywa system, a dystrybucja, na dodatek ja nie widzę tego w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://tangorin.com/general/midori <- wg tego słownika, oznacza też zielony kolor (po przykładach zdań można zobaczyć), ale nie będę się jakoś tu bardziej sprzeczać, bo znam tylko parę słów i zwrotów :P .

Słownikom się nie wierzy. ;)

 

@Saus: Aha, fajnie tylko, że Japoński nie ma odmiany. :)

緑 (ミドリ) (midori) - zieleń

緑紅茶 (ミドリ コウチャ) (midori koucha) - zielona herbata.

 

Jak widać, brak odmiany. ;)

Nie ma to znaczenia, czy Polak sobie powie "zieleń", "zielony", "zielone" - ponieważ i tak się to nie odmieni w Japońskim.

 

@Vestor: To sobie go zmień?

Prosty szablon XHTML. Wystarczy tylko odpowiednie ID przypisać danym elementom. Midori sobie generuje tego HTML'a w trybie rzeczywistym bazując na szablonie.

http://puu.sh/qzn

 

@PoxiPol:

http://puu.sh/qA2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze cie, nie ucz mnie japońskiego.

Naprawde jestem zszokowany ze japoński nie ma odmiany.

A midori oznacza zieleń, bo jeśli chcesz powiedzieć, że coś jest zielone musisz dać partykułe.

Zielony - ?? (midoriiro - przymiotnik), zieleń - ? (rzeczownik).

@Edit: kurde, nie moge wkleic kanji xD

To słowo nie oznacza, że coś jest zielone, oznacza poprostu zieleń i tyle.

Znawco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze cie, nie ucz mnie japońskiego.

Naprawde jestem zszokowany ze japoński nie ma odmiany.

A midori oznacza zieleń, bo jeśli chcesz powiedzieć, że coś jest zielone musisz dać partykułe.

Zielony - ?? (midoriiro - przymiotnik), zieleń - ? (rzeczownik).

@Edit: kurde, nie moge wkleic kanji xD

To słowo nie oznacza, że coś jest zielone, oznacza poprostu zieleń i tyle.

Znawco.

 

Nikt Cię Japońskiego nie uczy! Po drugie, zanim zaczniesz zachowywać się jak wielki cock, upewnij się, że masz rację. Zapomniałeś, że potocznie w Polskim nikt nie nazywa kolorów poprawnie. Alas "zieleń", "czerń", "żółć". Używamy odmian przymiotnikowych (patrz a to Ciekawe!): "zielony", "czarny", "żółty". Co zmieni to, że ktoś zamiast na "zieleń", przetłumaczy "midori" na "zielony"? Uważasz, że tylko w Polskim istnieje tryb potoczny języka? Języki to nie taki prosty interes wiesz, ponieważ każdy jest z reguły inny. Co do partykuł... Powiedz mi no, znawco. Kto by się pokwapił by powiedzieć:

midori no koucha w nomu

 

Jak można:

midori koucha wo nomu

 

I owszem, Japoński NIE ma odmiany. Ani rzeczowniki, ani przymiotniki, ani czasowniki się ABSOLUTNIE PRZEZ NIC NIE ODMIENIAJĄ. Dodawanie końcówek, i partykuły to inna historia. Alas, NIE SĄ FORMĄ ODMIANY JĘZYKOWEJ. Sorry, ale serio nie lubię lingwistów. Są wredni jak cholera, i czepiają się do zasad gramatycznych jak rzepy. (Ba, szczerze nawet nie biorąc pod uwagę swojej sytuacji i jak bardzo są w błędzie...) Niestety, świat widziany ich oczami byłby tylko zagmatwany i irytujący. ;) Jestem w stanie powiedzieć, że siedzisz na pierwszym roku Japonistyki. Mam rację?

(PS. Nie umiesz używac poprawnie romaji.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(PS. Nie umiesz używac poprawnie romaji.)

Pomijasz 'no' w zdaniu gdzie jest to potrzebne a wytykasz ze nie napisalem 'u' na koncu?

Używamy odmian przymiotnikowych (patrz a to Ciekawe!): "zielony", "czarny", "żółty"

Przeciez dokladnie to napisalem:

To słowo nie oznacza, że coś jest zielone, oznacza poprostu zieleń i tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijasz 'no' w zdaniu gdzie jest to potrzebne

Nie bądź śmieszny.

 

To słowo nie oznacza, że coś jest zielone, oznacza poprostu zieleń i tyle.

 

Jezus facet, co to ma do rzeczy jak wszyscy używamy tu potocznego języka i wychodzi na jedno?

Dobra słuchaj. Koniec z tematem Japońskiego, bo aż mi szkoda sobie języka strzępić. Chcesz podyskutować, to może jutro.

Ale na Twitterze. :) EoT.

 

@Osiem: Yup. Popatrz na mojego posta. :P

 

</offtop_mode>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijasz 'no' w zdaniu gdzie jest to potrzebne

Nie bądź śmieszny.

Tylko mowie jak jest poprawnie.

Roznica jest taka jak miedzy 'poszlem' a 'poszedlem'. Kazdy zrozumie ale zawsze ktos wytknie.

 

@up

Mam japonczyka pod reka, z glowy tego nie wymyslam jak powinno byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...