Skocz do zawartości

Zablokowane Alien Territory - Oficjalne Testy! v0.17


Borek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Daj expa za leczenie, ew od którejś rangi za leczenie kogoś samemu się będzie leczyło w nagrodę. Chyba w 10 randze exp można sobie o pupcię potłuc, no ale kto dojdzie do takiej rangi. A dasz kiedyś tryb coopeartive, że np bedzie sie przemieszczać po mapie by np zabezpieczyć jakiś komputer lub coś innego, po drodze atakują jakieś alieny? Fajny byłby też jakiś większy alien, którego trzeba w pare osób troche tłuc żeby umarł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
Mówisz o Almorze rajt? Bo źródeł AT Borek na 99% nikomu nie da, gdyż jest to jego autorski projekt bez wkładu innych. :)

 

Mówię o wewnętrzym użytku GS a nie o OpenSource. Ja Almory rozdawać na prawo i lewo tez nie mam zamiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo żeby dawanie było na różne klawisze rozłożone, lub opcja zapamiętywania ostatnio wybranej funkcji.

Albo jak już to problem to zrobić takie menu kołowe jak ostatnio dałeś do almory.

 

I znalazłem buga:

-medyk jeżeli chce się uleczyć zużywa 25 pkt. many/energii ale aby tego użyć na sobie (nie sprawdzałem czy na innych też) musi mieć 35 energii a nie 25, choć tylko 25 mu się odejmie.

-I nie ważne czy leczysz się aby dopełnić życia do 100 (brakuje ci mniej niż 25) życia to zawsze pisze "uleczyłeś się +25" choć według mnie to powinno być "uleczyłeś się: życie"+"ilość" a tak tylko 25.

 

Propozycje:

co do tego 6 lvl to ja się pytałem i 7 wbić było trudno.

 

I może dałbyś jakieś mapki poza budynkami (i kompanie ale to w wersji ostatecznej)

 

Ale trochę z czasem zaczęło przeszkadzać że co rundę zmienia się PVP. Może by w PVP zrobić teamy

ale też żeby było można grać na mapkach bez PVP na stałe.

 

Można by było też dać jeszcze jedną klasę postaci mechanik. On swoje punkty energii wydawał by na budowę działek takich ja np. w filmie obcy (alien) w jednej części gdy niszczyli potężnego aliena który zniszczył biologicznego androida w hangarze czy co to było rozstawiali działka na 3 nogach które się obracało do alienów.

A dla żołnierza energia mogła by iść na naprawę pancerza skoro nic nie ma.

 

I super propozycja:

-mógłbym postawić servera u siebie w domu bo i tak mój komp dzień i noc działa bo co chwilę coś się na nim robi, a ma 4GB Ram łącze standard 5M pobierania i 1M wysyłania ( na komputronik sprawdzałem jak brat grał w jakąś gierkę więc wiecie) a po 20.00 (około) to zdarza się że łącze skacze mi do 12M pobierania a z wysyłaniem też pewnie leci do góry, a system 64 bitowy.

Oczywiście jeżeli coś ci nie będzie paść to server usunę albo jakieś zabezpieczenie zrób, ale z chęcią postawię jak będzie trzeba :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, dotychczasowe leczenie jest niewygodne, wrzucił bym to pod klawisz np F1 (rozwijało by się menu i klikasz np F1 to leczysz kompana, a F2 np dajesz zbroje)

 

nie, nie i jeszcze raz nie. F1-8 są za daleko, ale np. F, czy R byłyby spoko na podstawowe akcje.

z wołaniem to samo. można zrobić, że klikasz V i masz menu rozwinięte. jak klikniesz V drugi raz to się chowa, a nie po puszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd z medykiem muszę sprawdzić jak będę w domu. Co do uleczenia, to w następnej wersji będzie to już zrobione ( kilka razy pisałem, że to jest do zmiany, bo faktycznie ciężko się ulecza podczas akcji ).

 

Jeżeli chodzi o działka, to już dawno były takie plany, nawet w katalogu sounds jest dźwięk "sndSentryGun" czy jakoś tak, bo zapomniałem usunąć :) Pomysłów na tryb Coop mam całą masę, naprawdę... chcę dodać miny, działka, terminale i całą masę innych pierdół, ale za szybko chcemy iść w przód :) Najpierw silnik ma działać 100% poprawnie, na chwilę obecną głównie skupiam się na optymalizacji i poprawianiu błędów.

 

Serwer na razie będę stawiał tylko ja, a jak będzie aplikacja serwera już skończona, to każdy będzie mógł.

 

I może dałbyś jakieś mapki poza budynkowymi (i kompanie ale to w wersji ostatecznej)

 

Mapy poza budynkami chcę dodać w następnej wersji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny byłby też jakiś większy alien, którego trzeba w pare osób troche tłuc żeby umarł

popieram :)

 

Też mam to zapisane jako "Chase the alien" :) także w następnej wersji będzie :)

Możliwe też, ale nie obiecuję, że dojdzie nowa broń: Plazma Rifle - infinite ammo, ale będzie się naładowywać, lub będzie możliwość szybszego doładowania za "function points" czyli te niebieskie punkty.

 

 

Gra się na prawdę wspaniale , po 25 pinguje mnie i to jest drażniące . Przy lapku acer aspire 5530 to jest normalne ?

 

??

 

jest git, i będzie git, jak zrobisz to, co było do tej pory powiedziane. Jak na teraz więcej tu nie znajdę, bo cały czas za bardzo rzuca się w oczy to, co było. Teraz więcej nie znajdę. Dzięx za możliwość testowania. czekam na dalsze wersję.

 

??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na poprawki, które do tej pory były powymieniane... Bo teraz to co już jest zgłoszone odwraca moją uwagę...

 

Aha, no to teraz rozumiem :) Mi się już na kartce nie mieści lista poprawek :D pomału wszystko wdrażam do nowej wersji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ping to przedostatnia pozycja, ostatnią jest FPS. Masz widocznie za słabego kompa, w następnej wersji będzie możliwość ustawienia opcji graficznych :)

 

Ja ostatnio testowałem Alieny na Notebooku Turion 2,7GHz GeForce 6100 i śmigało aż miło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a ja Borek mam następnego błędna ":)" :

-próbowałem pograć sobie na pędraku zobaczyć jak wszystko działa. I, wszystko szło świetnie bo pliki były wczytane do pamięci RAM kompa, poza mapami (była tylko ta w którą aktualnie grałem) i po zmianie mapy przy odłączonym pędraku wyskakiwało info że nie mam danej mapy do której chciało pójść. Co nie jest złe bo gdyby te wszystkie mapy z 5GB zajmowały to by nie poszło a wczytuje je czytając zawartość pliku. Problemem było to że gdy mnie wywaliło z severa nie ustawiło tego że gracz o danym nicku (w tym wypadku "bluks") został odłączony i choć nie było mnie na mapie (a raczej się nie znalazłem "bluks"a wchodząc z inną nazwą) to i tak nie mogłem się zalogować z poprzednią nazwą ("bluks") bo była ona ustawiona jako zajęta.

 

-I drugie. Jak zauważyłem gdy stawiasz ścianę najpierw pod nią stawiasz podłoże. Ale gdy odpowiednio nakierujemy światło będzie można dostrzec podłogę pod ścianą co nawet bardzo przeszkadza.

 

- i co do życia co wcześniej pisałem dodam że:

np. Jeżeli mamy życia 90 koszt jego naprawy powinien kosztować "liczba many większa 24 - 10" (choć teraz "liczba many większa 34 - 10" :) ) a życie ma być większe niż 24 bo pomyślałem że bohater musi mieć siły aby się za to zabrać ale z mniejszym zużyciem tej energii.

 

 

I tak poza błędami:

Udało mi się zdobyć 10 rangę. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
-próbowałem pograć sobie na pędraku zobaczyć jak wszystko działa. I, wszystko szło świetnie bo pliki były wczytane do pamięci RAM kompa, poza mapami (była tylko ta w którą aktualnie grałem) i po zmianie mapy przy odłączonym pędraku wyskakiwało info że nie mam danej mapy do której chciało pójść.

 

Logiczne, mapy są na dysku, po co trzymać je w pamięci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a ja Borek mam następnego błędna ":)" :

-próbowałem pograć sobie na pędraku zobaczyć jak wszystko działa. I, wszystko szło świetnie bo pliki były wczytane do pamięci RAM kompa, poza mapami (była tylko ta w którą aktualnie grałem) i po zmianie mapy przy odłączonym pędraku wyskakiwało info że nie mam danej mapy do której chciało pójść. Co nie jest złe bo gdyby te wszystkie mapy z 5GB zajmowały to by nie poszło a wczytuje je czytając zawartość pliku. Problemem było to że gdy mnie wywaliło z severa nie ustawiło tego że gracz o danym nicku (w tym wypadku "bluks") został odłączony i choć nie było mnie na mapie (a raczej się nie znalazłem "bluks"a wchodząc z inną nazwą) to i tak nie mogłem się zalogować z poprzednią nazwą ("bluks") bo była ona ustawiona jako zajęta.

 

-I drugie. Jak zauważyłem gdy stawiasz ścianę najpierw pod nią stawiasz podłoże. Ale gdy odpowiednio nakierujemy światło będzie można dostrzec podłogę pod ścianą co nawet bardzo przeszkadza.

 

- i co do życia co wcześniej pisałem dodam że:

np. Jeżeli mamy życia 90 koszt jego naprawy powinien kosztować "liczba many większa 24 - 10" (choć teraz "liczba many większa 34 - 10" :) ) a życie ma być większe niż 24 bo pomyślałem że bohater musi mieć siły aby się za to zabrać ale z mniejszym zużyciem tej energii.

 

 

I tak poza błędami:

Udało mi się zdobyć 10 rangę. :D

 

OK, dzięki, sprawdzę wszystko :)

 

Również znalazłem buga: gdy mam 0 granatów i mam laga mogę rzucać granaty pomimo ich braku ; d.

 

Ale to tylko animacja, bo granaty są kontrolowane przez serwer, także tak naprawdę tylko widzisz animację postaci jakby rzucał, ale granat nie wyleci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...