Skocz do zawartości

Czaso-wyłącznik


Egzekutor

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: Czaso-wyłącznik v 1.0

 

Gatunek: Program

Opis: Program do zamykania/restartowania komputera po określonym, przez użytkownika, czasie.

Download: >>TU<<

Rozmiar pliku: 84 KB

Autorzy:

 

Programowanie: Ja

Grafika: Windows

Screeny:

 

Screen 1

Screen 2

 

Jest to mój pierwszy program napisany w C++ także proszę o wyrozumiałość. Powiedźcie co jeszcze można dodać

ewentualnie poprawić, bo wiem, że jak narazie program ma bardzo mało funkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się patrzeć jak to działa i czy rzeczywiście wyłącza komputer, takie programy powinno dać się jakoś ukryć żeby były włączone ale nie widoczne dla użytkownika wtedy można by było zrobić jakiś żart rodzeństwu czy kolegom. A ogólnie to program może być przydatny do ściągania z internetu dużych plików więc może warto by było spojrzeć na program z tej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój program można z powodzeniem zastąpić utworzeniem skrótu na pulpicie, a w ścieżce jego wpisać

 

shutdown -s -t (czas) "(wiadomosc)"

 

Oczywiście czas jest w sekundach, a rozmiar skrótu ma 1kb zamiast 84kb. No ale że pierwszy program w c++, to dam ci 3, bo sam nie umiem nic zrobić w tym języku, choć myślę że to robota na 15-30 min, bądź krócej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie każdy zna te komende, ta komenda wyłącza, a nie ma opcji restart i nie ostrzega dźwiękami. Ogólnie, ja bym używał jak zostawiam kompa na noc, jak sie coś pobiera, ale na razie mi sie nie przyda.

 

@EDIT:I nie pokazuje ile ci czasu zostało :D(Komenda ofc)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dam ci 3

Głupotą jest oceniać mini-program, to tak samo jak oceniać Kacz de Klałna, chłopak dopiero uczy się języka i chciał się pochwalić programem, a to że nie umiesz tego zrobić w C++, to nie jest powód do zawyżania oceny, gdyby tak było to każda gra zdaniem recenzentów miałaby 10/10 no chyba, że recenzentami byłyby grupy deweloperskie ale wtedy zapewne dawałyby 1, żeby zniszczyć konkurencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A idź Ty, tylko wcisnąłem Edycja >> Ustaw i moim oczom ukazało się piękne okienko zamykania systemu z ikonką błędu odliczające 30 sekund. Zaiste : D

 

A tak na temat:

Pała za baner EGZEKUTOR GAMES.

I za napis "By Egzekutor" na paksu narzędzi.

I za taki sam na pasku tytułu :(

 

Interfejs, jednym krótkim słowem to określę, ssie - po cholerę taki na dodatek pogrubiony tekst jak "Witaj w programie Czaso-Wyłącznik!". No co ty, nie wiedziałem, że uruchamiałem taki program O.o

Wyłączanie odbywa się przez wywoływanie okna konsoli - i jak to jeszcze przeboleję to SYGMAŁU DŹWIĘKOWEGO PRZEZ OTWIERANIE CMD CO SEKUNDĘ już nie :/

 

Do tego ######ście przydatne menu to_na_górze - w Plik mamy tylko zamknij (co równa się wciśnięciu krzyżyka), a Edycji mamy takie same opcje jak buttony na dole.

 

Inna sprawa, która ostatnio się coraz bardziej uwidocznia - gdy ktoś umieści tutaj jakąś banalną grę (dawno go nie było, ale co tam - catch the clowna np.) to się od razu całe forum rzuci na niego - ale gdy ktoś walnie 15-linijkowy program, który można znaleźć na Googlach w paręnaście sekund, ALE BĘDZIE NAPISANY W CE PLUS PLUS to możemy śmiało wystawiać trójki!

 

No i warto jeszcze spojrzeć na to z jednej strony - gdy piszemy grę, to choćby była nie wiem jak biedna jest sens ją publikować - zawsze będzie się, choćby minimalnie różnić od innych "podobnych" gier - ale w przypadku programu to tak nie działa. Jest pierdylion innych programów które wyglądają lepiej niż ten, i mają lepsze ficzery.

Fajnie, że się ktoś bierze za "lepszy" język, ale publikowanie napisanych w 10 minut programów OZNACZONYCH BANNERAMI Z LOGIEM "teamu" to już lekkie przegięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Gier tak samo. Nie wiem czy mam się śmiać, czy płakać po Twoim komentarzu.

Polecam trochę pomyśleć, bo dawidds ma rację.

 

choćby minimalnie różnić od innych "podobnych" gier - ale w przypadku programu to tak nie działa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię trójki i takie będę oceny stawiał, a jak się coś komuś nie podoba to niech idzie do mamusi się wyżalić, "taki jeden z gmc stawia trujki za badziewny program, łełełełe, a program jest do dópy iwogule". A ja lubie kacz de klałny więc mi tu nie mów, że są kiepskie. Najbardziej lubię gry w dyzmkowym wykonaniu. Ktoś musiał postawić dobrą ocenę, bo i tak program zasługuje na 1

 

Troll sie najadł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jednym słowem nie jest dobry.

Może jakieś sugestie co dodać/zmienić? Bo moim zdaniem program spełnia swoje zadanie, więc nie wiem czemu nie jest dobry.

To miał być prościutki programik do wyłączania/restartowania kompa, a nie wiem czego wy spodziewaliście się po nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakieś sugestie co dodać/zmienić? Bo moim zdaniem program spełnia swoje zadanie, więc nie wiem czemu nie jest dobry.

To miał być prościutki programik do wyłączania/restartowania kompa, a nie wiem czego wy spodziewaliście się po nim.

 

 

Napisałem ci moje sugestie: minimalizacja do tray'a i zabezpieczenia.

Ja naprzykład używam takiego programu do ograniczania czasu gry na kompie młodszemu bratu. Tylko po co mi taki program jak twój, skoro i może zmienić godzinę zamknięcia albo wejść do menadżera i go wyłączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz takie podsumowanie poprzedniego postu, taki prezent z okazji Dnia Sybiraka:

 

-Wywal ten baner i wszyskie teksty typu "by Egzekutor". Przeciętnego użytkownika nie obchodzi, kto napisał program. A jak go coś weźmie to sprawdzi w "Helpie".

-Wywal wszystskie niepotrzebne elementy interfejsu typu "Witam w porgramie ...". No bez jaj, przecież wiem, jak się nazywa porgram, z którego korzystam. A jakbym zapomniał wiedział to widzę to w tytule. W ogóle to jedyne, co powinieneś tu zostawić to pole do wpisywania godziny, te haczyki Zamknij system dźwięk etc, i te 4 buttony, które też warto by trochę ogarnąć, bo serio nie wiadomo, który co robi (Anuluj? Czym to się różni od Zatrzymaj/Resetuj? I Ustaw chyba oznacza "Start")

-Ogarnąć interfejs - teraz to jest masa kontrolek porozmieszczanych wszędzie bez żadnego sensu, nepotrzebny pasek na górze (duplikujące się opcje, nikt przecież nei będzie zamykał programu Plik>>Zamknij ani nie będzie ustawiał timera z menu jeśli może kliknąć guzik). Brak wskaźnika czy teraz czas jest wznowiony czy nie (chociaż zmieniaj tekst na buttonie "Zatrzymaj"->"Wznów"->"Zatrzymaj"->...).

-Jak już zrobiłeś taki ładny labelek "Komputer zostanie wyłączony za" to mógłbyś wstawiać informacje odrazu do niego zamiast korzystać z gupich messageboxów, które dla tak małych programów spisują się tragicznie (mam okno programu gdzies po lewej, wcisnkam Resetuj a tu jep, nie mogę nic wciskać na programie nagle. A, to jednak wyskoczyło na środku ekranu malutkie okienko "Przerwano odliczanie", teraz tylko kliknę ok i moge kontynuować zabawę!)

-Zamykanie systemu I ROBIENIE SYGNAŁU DŹWIĘKOWEGO przez wywoływanie okna cmd co sekundę jest idiotyczne, tego chyba nie trzeba pisać? Oj, już napisałem. A to klops :(

-No i wiadomo, tray itd.

-Z pomysłów na ficzerki - daj możliwość ustawiania wyłaczenia na dwa typy - "zamknij system za godzinę" i "o godzinie xx".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

Okej, posłucham Twoich rad, jutro będzie nowa wersja :)

"-Zamykanie systemu I ROBIENIE SYGNAŁU DŹWIĘKOWEGO przez wywoływanie okna cmd co sekundę jest idiotyczne, tego chyba nie trzeba pisać?"

Cóż nie wiem, czegoż to przyczyna. Poprostu wywołuje system("\a");

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że za każdym razem, jak sobie wyłączasz komputer/robisz dźwięk takim wywołaniem na ~0.2sek pojawia się okno konsoli - przynajmniej u mnie. I nie wiem jak z beepem (tzn. też się da, ale może być cięższe do znalezienia), ale wyłączyć na 100% się da bez udziału shutdowna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ubij proces systemu (tzw hard shutdown) :D

generalnie nie polecany sposob

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...